The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. WW2 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42630

1945 list lotniczy z poczty polowej nr 104 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury nr 52.


150 PLN
42631

1945 PALESTYNA-ZSRR-POLSKA polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - list polecony wysłany 24.VII z Tel Awiwu za pośrednictwem poczty cywilnej do Polski na adres poczty polowej 83838 (Oficerska Szkoła Broni Pancernej w Modlinie) okupowanej już w tym czasie przez Rosjan!!! przesyłkę przekazano 26.VII (26 JY) brytyjskiej poczcie polowej nr.28 obsługującej m.in. jednostki polskie - dwukrotnie odciśnięty datownik "FIELD POST OFFICE 28", zalepka "OPENED BY EXAMINER KK/35126" i słabo widoczny fioletowy pięciowierszowy w ramce stempelek cenzury "PALESTINE OPENED AND PASSED BY CENSOR No"; następnie 27.VIII polskiej poczcie polowej 112 - zalepka "OCENZUROWANO OPENED BY CENSOR" z sygnaturą "2924/PP&TJ;/P 1I/44" i fioletowy stempelek cenzury polskiej nr.109 - kolejno 1.VIII polskiej poczcie polowej 102 w Kairze; czarny okrągły stempelek cenzury egipskiej 38; z Egiptu przesyłka dotarła 3.10 do Moskwy - (datownik Moskwa 2), czarny okrągły stempelek sowieckiej cenzury 40/M, na froncie dodatkowa nalepka z adnotacjami rosyjskimi i dopisek niebieskim atramentem"Nowy Dwór"; wspaniały walor o niezwykle skomplikowanym, bardzo ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; dobry stan zachowania, kopertę dla lepszej ekspozycji rozcięto z trzech stron; gwarancja Schmutz.


2 000 PLN
42632

1945 SENIOR POLISH NAVAL OFFICER - KOMENDA MORSKA POŁUDNIE DEVONPORT, czerwony owalny stempel z datą "11 AUG 1945" na poufnej przesyłce adresowanej do Szefa Węzła Organizacji Wyszkolenia Komendy Marynarki Wojennej, brytyjska koperta dla korespondencji urzędowej ze specjalną nalepką zabezpieczającą, dodatkowe stempelki "POUFNE"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
42633

1945 kartka radzieckiej poczty polowej.


30 PLN
SOLD
42634

1945 Armia Polska we Francji, kartka na formularzu francuskiej poczty polowej nadana z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii.


230 PLN
42635

1945 Armia Polska we Francji - list z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii z datą 08.05.1945 - dzień zakończenia II wojny światowej


220 PLN
42636

1945 list polskiej poczty polowej 102 stacjonującej na bliskim wschodzie do Londynu, stempel polskiej cenzury wojskowej, angielski wojskowy stempel tranzytowy na odwrocie.


130 PLN
42637

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego do Londynu, wysłana z Francji. List z treścią nadany jeszcze przez pocztę polową (F.M) z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej


180 PLN
42638

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego, służącego wówczas w Polskich Siłach Zbrojnych w Szkocji, wysłana z Francji, list z treścią z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej.


180 PLN
42639

1945 składany w trójkąt list wojskowy z jednostki armii Berlinga, radzieckie stemple i stempel cenzury wojskowej.


200 PLN
42640

1945 list nadany z niemieckiej poczty polowej z Kudowy Zdroju 3.05.45 – 6 dni przed oswobodzeniem miasta.


80 PLN
42641

1945 list wojskowy z radzieckiej poczty polowej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 200.


130 PLN
42642

1945 nartka niemieckiej poczty polowej wysłana z Sopotu 16.II.1945 (miesiąc przed wyzwoleniem) z rzadkim datownikiem „5a ZOPPOT”, dziurki po archiwizacji.


280 PLN
42643

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 45 gr. z błędem perforacji pionowej "brak jednego otworu", (Fi.usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek).

Fi.1
75 PLN
42644

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
100 PLN
42645

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
42646

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
200 PLN
42647

1946 poczta polowa 2. Korpusu na Bliskim Wschodzie, list polecony wysłany 1.07.46 z poczty polowej nr 131 do Polish Forces 242 opłacony znaczkiem angielskim oraz serią 2. Korpusu Polskiego, na rewersie datownik tranzytowy Poczty Polowej 114 oraz dwa datowniki Głównej Poczty Polowej 104 i 101 z 6.07.1946.

Fi.1-4
220 PLN
SOLD
42648

1946 poczta polowa II Korpusu, seria znaczków I wydania.

Fi.1-4y
150 PLN
42649

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria na podlepkach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
60 PLN
42650

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
42651

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, czworobloki prób znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy i z charakterystycznymi przesunięciami perforacji, gwarancja.

Fi.1y P1-4y P1
2 400 PLN
42652

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa parka znaczków za 55 gr. poz.40 i 45, ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym (Fi.usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek).

Fi.2
200 PLN
42653

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, marginesowy sześcioblok ciętych znaczków za 55 gr. z poz.11/18 na szarym szorstkim gumowanym papierze (Fi.1200.-); górny środkowy znaczek z ciekawym błędem "kropka pomiędzy cyframi 5 nominału", piękny stan zachowania, gwarancja na każdy znaczek Walocha.

Fi.2y nz B
1 250 PLN
42654

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.3MK
80 PLN
42655

1946 poczta polowa 2. Korpusu na Bliskim Wschodzie, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.3MK
90 PLN
42656

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 8.VIII za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679/22 w Szkocji, dobry stan zachowania.

Fi.4
40 PLN
42657

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.4x P1 nz
500 PLN
42658

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
120 PLN
42659

1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
400 PLN
42660

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony (dofrankowana całostka) wysłany 29.IV za pośrednictwem Poczty Polowej 133 do Palestyny, znaki opłaty skasowane dwuobrączkowym datownikiem POCZTA POLOWA 133, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 133, na odwrocie datowniki przejściowe: POCZTA POLOWA 113 z 30.IV i GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104 z 5.V; dobry stan zachowania.

Fi.6
200 PLN
42661

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 4.IV za pośrednictwem poczty polowej 118 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ubytki fragmentu tylnej klapy).

Fi.7
40 PLN
42662

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 10.IX za pośrednictwem poczty polowej 114 do Londynu z jednostki o kryptonimie pocztowym 292 (Obozy Uchodźców w Libanie i Syrii), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7
100 PLN
42663

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 20.III za pośrednictwem poczty polowej 128 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

Fi.8
50 PLN
42664

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego, skaza na gumie.

Fi.10B
60 PLN
42665

1946 poczta polowa II Korpusu, blok stemplowany kasownikiem poczty polowej nr 117.

Fi.bl.1
200 PLN
42666

1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowany blok (kiedyś katalogowany jako próba) na białym grubym papierze (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.1x
800 PLN
42667

1946 poczta polowa II Korpusu, blok czysty w bardzo ładnym stanie.

Fi.bl.1y
350 PLN
42668

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie (Fi.350.-), z bardzo ciekawymi błędami "uszkodzony Orzeł", fragmenty listwy ochronnej odbite w lewym dolnym rogu bloku i co rzadkie z obniżonym znaczkiem za 45 gr., zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.1y B
500 PLN
42669

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 30.IV z Anglii do miejscowości Jekaterinowka w Kazachstanie w ZSRR, datownik nadawczy poczty polowej "HOME POSTAL CENTRE RE 1"; kasownik odbiorczy ЕКАТЕРИНОВКА z 2.VI, przesyłka nie została doręczona i odesłano ją do nadawcy poprzez Ałma-Atę (datownik АЛМА-АТА), gdzie przystawiono fioletowy w ramce stempelek zwrotu "RETOUR/ PARTI"; datownik londyński z 18.II.1947 i fioletowy w ramce stempelek informacyjny "UNDELIVERED FOR REASON STATED/ RETURN TO SENDER", ponieważ adres nadawcy był kodowany na skrytkę pocztową w Londynie (P.O.Box 260/CC G.P.O. London) - obsługującą polskie oddziały w Szkocji, list przekazano Polskiej Poczcie Polowej (fioletowy datownik); walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w słabszym stanie zachowania (na odwrocie ukośny ubytek papieru o szerokości ok 2 cm na całej kopercie), dla lepszej ekspozycji rozcięty z trzech stron; gwarancja Schmutz.


1 000 PLN