The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postage dues

48692

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.D3
60 PLN
48693

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 45, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.D3
45 PLN
48694

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.D3
100 PLN
48695

Fi.D3 B
Mi.P3
60 PLN
48696

Fi.D3 B
Mi.P3
40 PLN
48697

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem formy IID z poz. 36/47, górny prawy znaczek z błędem "ścięta litera C", gwarancja Mikstein i opisem Berbeka.

Fi.D3 B5
700 PLN
48698

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z odwróconym nadrukiem formą IID poz.13 (Fi.13000.-), unieważniony pięknym datownikiem prowizorycznym BIELITZ 1 / OSTERR. SCHLES. w dniu 13.II.19, to jeden z najrzadszych błędnodruków tego wydania, sygnatura, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Jungjohann.

Fi.D3 No
Mi.P3
13 500 PLN
48699

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z usterką na poz.32 "zalany romb", piękny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja firmowa KOHLER.

Fi.D4I
Mi.P11
6 000 PLN
48700

Fi.D4I
1 600 PLN
48701

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIB z poz. 82-83, lewy znaczek z błędem "uszkodzone litery AA", bardzo rzadkie, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D4I B14
28 000 PLN
48702

Fi.D5
2 000 PLN
48703

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 21, fotatest Berbeka i Mikulski.

Fi.D5
2 600 PLN
48704

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA poz.92 (Fi.1200.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kamiński, sygnatura Gryżewski, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D8
Mi.P7
1 400 PLN
48705

Fi.D8
1 000 PLN
48706

Fi.D8
900 PLN
48707

Fi.D8
1 000 PLN
48708

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 15, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.D8
1 200 PLN
48709

1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.D13
55 PLN
48710

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach; bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-).

Fi.D13-21
Mi.P13-21
240 PLN
48711

1919 róg obfitości, seria w czworoblokach.

Fi.D13-21
200 PLN
48712

1919 róg obfitości, unikalny projekt znaczka autorstwa W. Skoczylasa w dużym formacie (dla porównania czworoblok znaczków po prawej stronie) bez nominału, projekt ten jest prezentowany w Polskich znakach Pocztowych, dobry stan zachowania, fotoatest Walocha.

Fi.D13P
7 000 PLN
48713

Fi.D15
120 PLN
48714

Fi.D15
55 PLN
48715

Fi.D15
55 PLN
48716

1919 kartka do Dąbrowy Górniczej na austriackiej całostce nie mającej mocy obiegowej, w Dąbrowie pobrano od adresata należność w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty.

Fi.D16
120 PLN
48717

Fi.D17
60 PLN
48718

Fi.D18
55 PLN
48719

1919 arkusz znaczka za 30 halerzy, w arkuszu znaczki z błędem "przerwana litera O w DOPŁATA".

Fi.D18 ark.(D18B1)
80 PLN
48720

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-).

Fi.D23-31
Mi.P22-30
60 PLN
48721

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
50 PLN
48722

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
60 PLN
48723

Fi.D23-31
200 PLN
48724

1919 dzielony znaczek dopłaty za 1000 mk na wycinku, skasowany 9.V.23 datownikiem dwuobrączkowym NOWE MIASTO k/PRZEMYŚLA z wyróżnikiem "*a*", na odwrocie fragmenty wydrukowanego tekstu "ocztowa Kasa Oszc"; podobne przypadki z tego okresu są opisywane w Polskich Znakach Pocztowych w dziale Frankatury Zastępcze (por. IIIt. str.110); doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.D49
Mi.P49
200 PLN
48725

1919 lokalne prowizoria dopłat, RADYMNO (typ 112) - nadruk czarny stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 10.9 z miejscowości Wojnicz, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO, znaczki opłaty unieważnione stemplem prowizorycznym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Pd5
500 PLN
48726

1919 koperta z Cieszyna z znaczkami opłaty z nadrukiem lokalnym porta typ 28.

Fi.Pd14, Pd15, Pd16, Pd17
90 PLN
48727

1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 11 - Dębniki (typ 65) - nadruk fioletowy stempelkiem gumowym, znaczki z nadrukiem PORTO ostemplowane 14.VI na karcie.

Fi.Pd45-52
80 PLN
48728

1919 miejscowy list z Krakowa 16.VI.19 niedopłacony o 10 hal., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty z lokalnym nadrukiem.

50 PLN
48729

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi z Cieszyna, gwarancja Falkowski.

70 PLN
48730

1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego Kraków 11.

50 PLN
48731

1919 znaczki z lokalnym nadrukiem porta typ 117 z Rudnika nad Sanem stemplowane grzecznościowo na wycinku z koperty.

50 PLN