The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Pre-stamp period

38133

60 PLN
38134

1830 obwoluta listu urzędowego z Debicy do Lwowa.

80 PLN
38135

1831 PODHAJCZYKI - list urzędowy wysłany z miejscowości Podhajczyki do Lwowa, bardzo ładnie odciśnięty czarny ramkowy stempel nadawczy PODHAYCZYKI z dopisaną wewnątrz datą "d.18J -'841", na odwrocie łukowy dwuwierszowy stempel odbiorczy LEMBERG 18 Jan 831"; dobry stan zachowania.

400 PLN
38136

1832 kompletny składany list z Lwowa do Nowego Sącza.

100 PLN
38137

1833 kompletny składany list z Lwowa do Austrii.

60 PLN
38138

1833 kompletny składany list z Lwowa do Chromanic.

100 PLN
38139

1834 Pruska Poczta w Wolnym Mieście Krakowie, list do Paryża wysłany 15.V za pośrednictwem pruskiego urzędu pocztowego, dwuwierszowy stempel nadawczy "KRAKAU/15.MAI." (Feuser 250,- euro); niemiecki stempelek tranzytowy określające miejsce nadania listu "C.P.R.5." i francuski "PRUSSE PAR FORBACH", dodatkowo adnotacja "90" dotycząca wysokości porta, na odwrocie niebieski okrągły stempelek nadejścia odbiorczy "27/MAI/1834"; po lewej adnotacja ołówkiem Republique de Cracovie; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
38140

1834 kompletny składany list ze Lwowa do Stanisławowa.

50 PLN
38141

1835 BRONNICA - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany 28 listopada z miejscowości Bronnica do Przemyśla, czarny obwódkowy owalny stempel nadawczy BRONNICA, na odwrocie zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
38142

1835 JAWORÓW - kompletny z pełną treścią list urzędowy (datowany 19 listopada) wysłany ze zbiornicy listów w Jaworowie do Przemyśla, czarny obwódkowy owalny stempel nadawczy IAWOROW; czerwoną kredką zaznaczono wagę przesyłki - dwa i pół łuta; papier ze znakiem wodnym; na odwrocie zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

500 PLN
38143

360 PLN
38144

1836 STRZELCE KRAJEŃSKIE - kompletny list z pełną treścią wysłany 11/8 z miejscowości Strzelce Krajeńskie do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy FRIEDEBERG, na odwrocie ładnie zachowana (przełamana) pieczęć lakowa nadawcy z herbem Strzelec i stempelek nadejścia z 14/8; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
38145

1836 CHOJNICE - kompletny list z pełną treścią wysłany z Chojnic do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), łukowy stempel nadawczy KONITZ z datą 12 9 odciśnięty w kolorze czarnym, na odwrocie stempelek nadejścia z 16/9; dobry stan zachowania.

100 PLN
38146

1836 LWÓW - kompletny list z pełną treścią datowany 12 Septembri wysłany ze Lwowa do Tarnowa, jednowierszowy stempel nadawczy LEMBERG, na odwrocie kompletna ładnie zachowana sucho tłoczona zalepka listowa; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
38147

1836 JAROSŁAW - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany 14 maja z Jarosławia do Przeworska, czarny obwódkowy owalny stempel nadawczy z ozdobnikami IAROSLAU; czerwoną kredką zaznaczono wagę przesyłki - jeden łut; papier ze znakiem wodnym - SCHONBERG KW; wewnątrz przesyłki dołączono recepis (Empfangs-Schein); na odwrocie zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
38148

1836 kompletny składany list z Lwowa do Austrii.

60 PLN
38149

1 200 PLN
38150

1838 WIELICZKA, list (koperta) rekomendowany wysłany z żydowskiej dzielnicy Wieliczki - Klasno do Lwowa, bardzo ładnie odciśnięty ozdobny stempel nadawczy z napisem K.K.P.S. Wieliczka i trąbką pocztową w owalu, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i dwuwierszowy "pisany" stempel odbiorczy Lwów 6.AUG:1838; efektowny, zgrabny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 800 PLN
38151

2 000 PLN
38152

80 PLN
38153

1839 obwoluta listu z Jarosławia do Nienadowa.

80 PLN
38154

1839 SOKAL - "RECOM" i "FRANCO" - w pełni opłacony przez nadawcę kompletny z pełną treścią list polecony wysłany z Sokala do Lwowa na papierze stemplowym za 6 kreuzer (koron) z odciśniętą okrągłą pieczęcią z suchym tłoczeniem, czarny łukowy stempel nadawczy SOKAL z datą 11 OCT i dodatkowe stempelki "RECOM" i "FRANCO", list zgodnie z ordynacją przekreślony dwukrotnie na ukos; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa i stempel odbiorczy Lemberg 12 OCT: 1839; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN
38155

1839 kompletny składany list z Lwowa do Przemyśla, na odwrocie stempel odbiorczy Przemyśla.

100 PLN
38156

1839 kompletny składany list z Warszawy do Torunia.

180 PLN
38157

50 PLN
38158

50 PLN
38159

1840 KOSZALIN - kompletny list z pełną treścią wysłany 8/8 z Koszalina do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania.

30 PLN
38160

60 PLN
38161

1840 RZESZÓW - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Rzeszowa do Przeworska, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RZESZOW 17./6, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 18 JUN i sucho tłoczona zalepka listowa nadawcy, papier ze znakiem wodnym; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
38162

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC w niespotykanej barwie, stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

1 300 PLN
38163

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC, dopisek "b. pilno", stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

350 PLN
38164

1840 DUBIECKO - kompletny list urzędowy wysłany z Dubiecka do Przemyśla, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy DUBIECKO 27 JAN: 840, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 27 Jan 1840. i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
38165

1840 obwoluta listu z Krosna do Lwowa, piękne odbitki stempla nadawczego i odbiorczego na odwrocie.

100 PLN
38166

1841 BRODY - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Brodów do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BRODY 8 May (nietrwale zespolone cyfry oznaczające rok - praktycznie nieczytelne), na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 10 MAY; papier ze znakiem wodnym - BRODY i herbem Pilawa; dobry stan zachowania.

120 PLN
38167

1841 STARASÓL - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Starasól do Przemyśla, czarny łukowy stempel nadawczy STARASOL z datą 4 MAR, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 6 MAR i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - WEIS; placówka pocztowa funkcjonowała tu zaledwie 6 lat (1837-43); rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
38168

1841 CHYRÓW - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Chyrów do Przemyśla, czarny łukowy stempel nadawczy CHYROW z datą 18 MAR, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 20 MAR i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - J.MULLER KAPISTHAL; dobry stan zachowania.

200 PLN
38169

1842 SOKAL - kompletny list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Sokalu do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy SOKAL 10 NOW, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 13.NOV. i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - dwugłowy orzeł w koronie z dwudzielnym herbem na piersiach + litery A.S.; dobry stan zachowania.

300 PLN
38170

1842 SADOWA WISZNIA - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Sadowa Wisznia do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WISZNIA 8 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 9 JUL, papier ze znakiem wodnym - J.WEIS; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
38171

1843 ŚWIDWIN - kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 29 10 ze Świdwina do Koszalina, czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy SCHIVELBEIN, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "3", na odwrocie stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
38172

1843 TARNÓW - kompletny list wysłany 21.X z Tarnowa do Dębicy, odnotowana waga przesyłki "½ Loth"; na froncie dwuwierszowy stempel nadawczy TARNÓW 21.OCT, a na odwrocie bardzo ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel odbiorczy DEMBICA 22.OCT; dobry stan zachowania.

50 PLN