27269 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem wychodzącym poza margines znaczka. | Fi.2 |
| 65 PLN | |
27270 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 fen./2 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.15 "uszkodzone z", gwarancja. | Fi.2 B |
| 30 PLN | |
27271 |
1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5 f./2 gr., lewy z błędem na poz.52 "uszkodzona litera k" (inne błędy Fi.217,50), gwarancja. | Fi.2 B |
| 120 PLN | |
27272 |
1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania. | Fi.2, 3 Mi.2, 3 |
| 700 PLN | |
27273 |
1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Krakowa, znaczki skasowane niemieckim datownikiem WARSCHAU z wyróżnikiem "**g", datownik odbiorczy dwujęzyczny okupacyjny KRAKAU KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "1c" z 14 XII, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2, 3 |
| 500 PLN | |
27274 |
1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr z błędem nadruku na poz.20 "kropka między nóżkami litery k w Polska" na widokówce wysłanej 19.12 z miejscowości Brzeziny do Warszawy, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2, 3 B3 |
| 600 PLN | |
27275 |
1918 seria pomnikowa, dwa znaczki za 5 f./2 gr. i 10 fen./6 gr. na wycinku z przedrukowej karty pocztowej, drugi z błędem "uszkodzone P w Poczta", gwarancja. | Fi.2, 3 B4 |
| 40 PLN | |
27276 |
1918 seria pomnikowa, trzy pierwsze znaczki skasowane 16.1.1919 na karcie przedrukowej wydania warszawskiego datownikiem urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "q"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2-4, Cp2I |
| 40 PLN | |
27277 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 80 PLN | |
27278 |
| 30 PLN | |
27279 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | Fi.2-5 |
| 50 PLN | |
27280 |
1918 seria pomnikowa, cztery znaczki na kopercie skasowane 11.12 datownikiem LODZ z wyróżnikiem "**a"; dobry stan zachowania. | Fi.2-5 |
| 60 PLN | |
27281 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, rzadka bez podlepki ani jej śladu, bardzo ładny stan zachowania, najdroższa wartość sygnowana Fogler, gwarancja Gryżewski i Mikulski, pozostałe gwarancja Mikulski(1), Schmutz(2). | Fi.2-5 No |
| 6 000 PLN | |
27282 |
| 40 PLN | |
27283 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.2B1 Mi.2 |
| 100 PLN | |
27284 |
| 70 PLN | |
27285 |
| 100 PLN | |
27286 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z dolnym marginesem z przesuniętym nadrukiem w poziomie wychodzącym poza obrys znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 65 PLN | |
27287 |
1918 seria pomnikowa, dwunasto blok z rzadko spotykanym na tym wydaniu abklaczem nadruku. | Fi.3 Mi.3 |
| 360 PLN | |
27288 |
1918 seria pomnikowa, pozioma trójka z przesuniętą perforacją pionową na krawędź rysunku znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 75 PLN | |
27289 |
1918 seria pomnikowa, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska już w linii ząbkowania poziomego, gwarancja Miszczak. | Fi.3 Mi.3 |
| 100 PLN | |
27290 |
1918 seria pomnikowa - (O)PŁACIĆ, znaczek za 10 fen./6 gr. z nieznanym ramkowym stempelkiem (O)PŁACIĆ lub (DO)PŁACIĆ, o nieokreślonym charakterze, dodatkowo znaczek unieważniono ręcznie przez kreślenie, stempelek ten mógłby być prekursorem lokalnego stempelka dopłaty, lub pomocniczym stemplem do oznaczania listów wymagających dodatkowej opłaty lub dopłaty, gwarancja. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
27291 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. z błędem na poz.20 "kropka między nóżkami litery k", gwarancja i opis. | Fi.3 B3 |
| 40 PLN | |
27292 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |
27293 |
| 40 PLN | |
27294 |
| 70 PLN | |
27295 |
| 30 PLN | |
27296 |
| 120 PLN | |
27297 |
| 450 PLN | |
27298 |
| 200 PLN | |
27299 |
| 2 800 PLN | |
27300 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz. "uszkodzone stopki obu cyfr 2" (inne błędy Fi.100.-), gwarancja. | Fi.4 B |
| 90 PLN | |
27301 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.37 "uszkodzona cyfra 5 i brak F", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.4 B17 |
| 600 PLN | |
27302 |
| 100 PLN | |
27303 |
| 120 PLN | |
27304 |
| 250 PLN | |
27305 |
| 250 PLN | |
27306 |
| 120 PLN | |
27307 |
1918 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 50/20 gr. kolorze jasnoniebieskim z tłem szarawożółtym, z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz bez gumy, ale zachowany w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5b |
| 1 200 PLN | |
27308 |
| 45 PLN | |