38062 |
1953 ZSRR, 125. rocznica urodzin Mikołaja Czernyszewskiego, znaczek czysty. | Mi.1668 |
| 30 PLN | |
38063 |
1953 ZSRR, 100. rocznica urodzin Włodzimierza Korolenki, znaczek czysty. | Mi.1675 |
| 10 PLN | |
38064 |
1954 ZSRR, 1. rocznica śmierci Józefa Stalina, znaczek czysty. | Mi.1701A |
| 30 PLN | |
38065 |
1954 ZSRR, Sport, seria czysta. | Mi.1710-17 |
| 60 PLN SOLD | |
38066 |
1954 ZSRR, 50. rocznica urodzin Mikołaja Ostrowskiego, znaczek czysty. | Mi.1727 |
| 15 PLN | |
38067 |
1954 ZSRR, 37. rocznica urodzin Rewolucji Październikowej, znaczek czysty. | Mi.1737 |
| 20 PLN | |
38068 |
1955 ZSRR, 85. rocznica urodzin W.I.Lenina, seria czysta. | Mi.1756-58 |
| 35 PLN | |
38069 |
1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta. | Mi.1764-79 |
| 60 PLN SOLD | |
38070 |
1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta w tym dwa pięcioznaczkowe paski. | Mi.1764-79 |
| 80 PLN SOLD | |
38071 |
1956 ZSRR, 86. rocznica urodzin W.I.Lenina, znaczek czysty. | Mi.1829 |
| 30 PLN | |
38072 |
1956 ZSRR, pisarze naszej ojczyzny - wielki poeta gruziński Szota Rustaweli, przesunięta w pionie barwa czarna; kasowany z gumą. | Mi.1910A |
| 150 PLN | |
38073 |
1957 ZSRR, 275 rocznica urodzin Vitusa Beringa, znaczek w czworobloku, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.1914 |
| 80 PLN | |
38074 |
1957 ZSRR, Konstanty Ciołkowski - wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego satelity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty. | Mi.2026 |
| 100 PLN | |
38075 |
1957 ZSRR, Międzynarodowa Filatelistyczna Wystawa w Moskwie, wszystkie cztery typy bloków - różnice w połączeniu liter "E z Ж" i "Д z H" w pierwszym wyrazie i "K z A" w drugim oraz trzecim. | Mi.Bl.21 |
| 800 PLN | |
38076 |
1958 ZSRR, 200. rocznica Akademii Sztuki, znaczek czysty. | Mi.2074 |
| 10 PLN | |
38077 |
1958 ZSRR, konferencja ministrów poczty, znaczek z błędem "flaga CSRS odwrócona" i wersja znaczka poprawna. | Mi.2084I+II |
| 70 PLN | |
38078 |
1958 ZSRR, Samoloty (I-III) nieząbkowane, seria czysta. | Mi.2106-8B, 2169-71B, 2193B |
| 60 PLN | |
38079 |
1958 ZSRR, 100-lecie znaczka rosyjskiego, seria znaczków ciętych. | Mi.2114, 18-19B |
| 25 PLN | |
38080 |
1958 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Przemysłowa (III), seria czysta. | Mi.2188-89 |
| 10 PLN | |
38081 |
1959 ZSRR, wydanie obiegowe, kołchoźnica, znaczek czysty. | Mi.2198 |
| 20 PLN | |
38082 |
1959 ZSRR, 200. rocznica urodzin Roberta Burnsa - wydanie przedrukowe, znaczek czysty. | Mi.2203 |
| 40 PLN | |
38083 |
1961 ZSRR, 22 Zjazd KPZR (II+III), znaczki wydane na folii aluminiowej, bez przedruku i z przedrukiem długości 11,2 mm, czyste. | Mi.2540, 2541II |
| 150 PLN | |
38084 |
1962 ZSRR, 25-lecie pierwszej dryfującej stacji badawczej "Biegun Północny-1" blok z nadrukiem na kopercie FDC; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta delikatnie ściemniała). | Mi.Bl.30I |
| 400 PLN | |
38085 |
1962 ZSRR, pierwsi kosmonauci radzieccy, blok ząbkowany i cięty, czyste. | Mi.Bl.31A, B |
| 60 PLN | |
38086 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio - "zielony" blok olimpijski na kopercie FDC, (Mi.600 euro); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.33 |
| 1 200 PLN | |
38087 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, bardzo rzadki, numerowany tzw. "zielony" blok olimpijski o niskim nakładzie (Mi.320 euro), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.33 |
| 700 PLN | |
38088 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, dwie odmiany bloku olimpijskiego, podstawowa ze zwykłą gwiazdą i rzadsza ze zniekształconą w górnej części gwiazdą - obie pokazane na skanach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.35, 35I |
| 200 PLN | |
38089 |
1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, znaczki drukowane na srebrnej folii, czyste. | Mi.3042-43 |
| 20 PLN | |
38090 |
1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, rzadka jako kasowana w czworoblokach seria znaczków drukowanych na srebrnej folii. | Mi.3042-43 |
| 70 PLN | |
38091 |
1970 100. rocznica urodzin W. Lenina, seria w stemplowanych arkuszach z przywieszkami. | Mi.3749-58 KB |
| 150 PLN | |
38092 |
1970 ZSRR, 100. rocznica urodzin Lenina, Wszechzwiązkowa Wystawa Filatelistyczna, komplet 3 kopert FDC: blok I typu - wydany w nakładzie zaledwie 5000 sztuk (Mi. 250 euro) - niewielki nakład!!! blok II typu, znaczek. | Mi.Bl.62I, Bl.62II, 3738 |
| 500 PLN | |