Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
25955 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ (Fi. typ IX), na odwrocie datownik odbiorczy (Fi. typ VI) GROSS-KOTTULIN z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
25956 |
1874 niemiecka opaska za 1/3 Gr wysłana z Poznania do Kiel, na odwrocie datownik odbiorczy. | Mi.S3 |
| 90 PLN | |
25957 |
1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie). | |
| 50 PLN | |
25958 |
1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica). | |
| 40 PLN | |
25959 |
1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (województwo parnawskie I Rzeczypospolitej - obecnie Viljandi w Estonii), datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 50 PLN | |
25960 |
1875 kartka na odpowiedź z Chrzelitz (Chrzelicz) do Gliwic. | |
| 40 PLN SOLD | |
25961 |
1876 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do Głogówka. | Mi.33 |
| 100 PLN | |
25962 |
1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy). | Mi.33 |
| 35 PLN | |
25963 |
1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
25964 |
1876 list polecony z Gross Bislaw (Bysław) do Chojni, znaczek za 10 fenigów z błędem na lewej ramce. | Mi.33a,34a |
| 240 PLN | |
25965 |
1877 obwoluta listu poleconego z Klahrheim (Kotomierz) do Niemiec. | Mi.33a, 34b |
| 150 PLN | |
25966 |
1877 obwoluta lista z Czerska koło Chojnic do Tucholi. | Mi.34b |
| 100 PLN | |
25967 |
1877 list polecony z Ober Glogau (Głogówka) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben". | |
| 80 PLN | |
25968 |
1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem (Fi. typ XII) w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.32 |
| 50 PLN | |
25969 |
1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy). | Mi.33 |
| 20 PLN | |
25970 |
1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
25971 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
25972 |
1879 znaczek ze stemplem Pudewitz (Pobiedziska Poznańskie). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
25973 |
1879 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Warszawy do Berlina. | Mi.P4 |
| 100 PLN | |
25974 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
25975 |
1880 obwoluta listu z Walubien (Warlubie) do Neuenburg (Nowe). | Mi.33 |
| 100 PLN | |
25976 |
1880 NAMSLAU, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 10 fenigów, skasowany 28/7 jednoobrączkowym datownikiem w Namysłowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.41 |
| 30 PLN SOLD | |
25977 |
1880 list do Berlina nadany w Żninie w kursie powrotnym ambulansu kolejowego na trasie Poznań – Bydgoszcz, prostokątny stempel „POSEN – BROMBERG / I Rückfahrt”. | Mi.41 |
| 90 PLN | |
25978 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
25979 |
1881 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do GBiałej. | Mi.42 |
| 120 PLN | |
25980 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
25981 |
1881 kartka z Wiednia do Chrzanowa, na froncie stempel odbiorczy Chrzanowa. | |
| 20 PLN SOLD | |
25982 |
1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 40 PLN | |
25983 |
1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 80 PLN | |
25984 |
1883 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 10/I ze Lwowa do Wiednia, datownik odbiorczy WIEN; zwraca uwagę wytłoczono nazwisko nadawcy "Dr KRATTER"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4II |
| 50 PLN | |
25985 |
1883 KRZESZOWICE, austriacki znaczek za 10 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Krzeszowicach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47 |
| 40 PLN | |
25986 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 50 PLN | |
25987 |
1884 kompletny składany list z Liegnitz (legnica) do Niemiec opłacony dwoma znaczkami w tym jeden z międzypolem. | Mi.41 |
| 80 PLN | |
25988 |
1884 parka znaczków ze stemplem Bolkenheim (Bolków). | Mi.42 |
| 25 PLN | |
25989 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie). | Mi.P6 |
| 50 PLN | |
25990 |
1885 obwoluta listu z Brzeżan do Lwowa. | |
| 40 PLN | |
25991 |
1886 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy. | Mi.46 |
| 80 PLN | |
25992 |
1887 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy. | Mi.47 |
| 80 PLN | |
25993 |
1888 CZEMPIN, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 5 fenigów, luksusowo skasowany 13 2 jednoobrączkowym datownikiem w Czempinie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.40 |
| 50 PLN | |
25994 |
1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny ambulansowy datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA. | Mi.P8F |
| 50 PLN | |