36190 |
1938 znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.D94 |
| 18 PLN SOLD | |
36191 |
1945 trąbka pocztowa, znaczek za 1 zł z silnie przesuniętym ząbkowaniem poziomym, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D100 |
| 60 PLN | |
36192 |
1945 trąbka pocztowa, cięte próby znaczków dopłaty w parkach z międzypolami (Fi.8000.-), wąski ślad po podlepce nad międzypolem, gwarancja Schmutz. | Fi.D100+Pw+101 P1, 102+Pw+103 P1 |
| 8 000 PLN | |
36193 |
1945 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania. | Fi.D100-103 |
| 40 PLN | |
36194 |
1945 trąbka pocztowa, seria prób ciętych gumowanych w parka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk. | Fi.D100-103 P1 |
| 7 000 PLN | |
36195 |
1945 fragment arkusza znaczka dopłaty. | Fi.D101 |
| 60 PLN | |
36196 |
1945 parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walisch. | Fi.D101MK |
| 120 PLN | |
36197 |
1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie.. | Fi.D102 |
| 30 PLN | |
36198 |
1945 arkusz znaczka dopłaty złożony w połowie, brak lewego marginesu. | Fi.D102 ark. |
| 150 PLN | |
36199 |
1945 znaczek z przesuniętą perforacją poziomą. | Fi.D103 |
| 15 PLN | |
36200 |
1946 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D104 Mi.P105B |
| 50 PLN | |
36201 |
1946 trąbka pocztowa, rozbudowana nieząbkowana seria znaczków czystych: 3 zł, 5zł, 6zł, 10zł, 15zł, 25zł na papierze drzewnym, szarym, szorstkim i 2zł, 15zł i 25zł na papierze bezdrzewnym, białym, gładkim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D104-10 Mi.P105-11B |
| 50 PLN SOLD | |
36202 |
1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.D106 |
| 30 PLN | |
36203 |
1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.D108 |
| 25 PLN | |
36204 |
1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.D108 |
| 35 PLN | |
36205 |
1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.D109 |
| 30 PLN | |
36206 |
1946 blok legitymacyjny. | Fi.D117 |
| 30 PLN | |
36207 |
1949 trąbka pocztowa, 1 zł ząbkowanie ZL10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D111 Mi.P104A |
| 60 PLN | |
36208 |
1949 parka znaczków dopłaty z podwójna perforacją poziomą na marginesie, niekatalogowane, gwarancja Wiatrowski, górny znaczek naturalne zagiecia, dolny (z błędem) ok. | Fi.D111 MK |
| 120 PLN | |
36209 |
1949 pasek znaczków dopłaty z częściową podwójną ukośną perforacją pionową na dolnym znaczku i niepełna perforacją na kolejnych znaczkach od dołu arkusza. | Fi.D111 MK1 |
| 70 PLN | |
36210 |
1949 czworoblok z numerem walca na dolnym marginesie, znaczki z podwójna perforacja pozioma na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D111 MK2 |
| 120 PLN | |
36211 |
1949 trąbka pocztowa, rozbudowana ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania. | Fi.D111-17 Mi.P104-13A |
| 70 PLN | |
36212 |
1949 pasek znaczków dopłaty z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej. | Fi.D111MK |
| 350 PLN | |
36213 |
1949 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 64 znaczkiem w arkuszu, z lewej strony międzypolem międzysektorowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D112 Mi.P105B |
| 40 PLN | |
36214 |
1949 trąbka pocztowa, 3 zł z międzypolem, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D113 Mi.P106A |
| 30 PLN | |
36215 |
1949 trąbka pocztowa, 3 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 28 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D113 Mi.P106A |
| 50 PLN | |
36216 |
1949 trąbka pocztowa, czworobloki legitymacyjne N.3.W.I. dwóch znaczków dopłaty 3 zł. + 2 zł. niekatalogowane w parkach z podwójnymi międzypolami, piękny stan zachowania. | Fi.D113+Pw+Pw+D112 |
| 2 400 PLN | |
36217 |
1949 narożny znaczek z numerem walca na bocznym marginesie. | Fi.D116 |
| 25 PLN | |
36218 |
1949 trąbka pocztowa, 100 zł ząbkowanie ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się przed 46 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania (lewy narożnik złamany). | Fi.D117 Mi.P113A |
| 60 PLN | |
36219 |
1949 znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.D117 |
| 15 PLN | |
36220 |
1949 znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.D117 |
| 20 PLN | |
36221 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, trąbka pocztowa, słabo cięty z lewej znaczek dopłaty za 25 zł. niekatalogowany z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 - najtańszy katalogowany znaczek z tym nadrukiem na wycenę (Fi.250.-), gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk. | Fi.D110 Mi.P132 |
| 50 PLN | |
36222 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, znaczek za 2 zł. z czarwym stempelkiem typu 34, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą. | Fi.D112 Mi.P126A |
| 45 PLN | |
36223 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z nietypowo podwójnym fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.D113 Mi.P127A |
| 150 PLN | |
36224 |
1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, znaczek za 25 zł. z podwójnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu - typ 27A, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.D115 Mi.P132A |
| 100 PLN | |
36225 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, pięknie kasowany znaczek dopłaty za 25 zł. nienotowany dotąd z czarnym stempelkiem typu 34, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma obok znaczka jego gwarancję. | Fi.D115 Mi.P132A |
| 330 PLN | |
36226 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 150 zł. niekatalogowany z czarnym stempelkiem typu 45 - najtańszy katalogowany znaczek z tym nadrukiem na wycenę (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.D117 Mi.P134A |
| 200 PLN | |
36227 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Godło państwa, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.D118 Mi.P135 |
| 100 PLN | |
36228 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Godło państwa, znaczek dopłaty za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk. | Fi.D118 Mi.P135 |
| 60 PLN | |
36229 |
1950 Godło Państwa, unikalny komplet prób wklęsłodrukowych z pramatrycy znaczka dopłaty o nominale 5 zł., czarna bez nominału, czerwonobrązowa i fioletowa, każda próba oddzielny fotoatest Schmutz. | Fi.D118 P1, P2, P3 Mi.P 114 |
| 24 000 PLN | |