33676 |
1954 rocznik znaczków czystych (Fi.856.-). | Fi.699-756 Mi.837-96 |
| 700 PLN | |
33677 |
1954 rocznik kopert FDC bez bloku "niebieskiego" (Fi.1130.-). | Fi.699-756 Mi.837-96 |
| 1 100 PLN | |
33678 |
1954 Międzynarodowy Dzień Kobiet, seria z odmianami ząbkowań i papieru. | Fi.701-3 Mi.839-41 |
| 80 PLN | |
33679 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, znaczek z nowodruku bloku grzecznościowo stemplowany, gwarancja. | Fi.711ND Mi.III |
| 300 PLN | |
33680 |
1954 Międzynarodowe Zawody Szybowcowe, dziewięcioblok znaczków z niebieskimi chmurami, na czterech błędy: na środkowym "kropka między W a O", na prawym "kropka nad 5", na dolnym lewym "kropki przy kabinie szybowca i w literze D", na dolnym środkowym "kropka pod cyfrą 9", wszystkie gwarancja Krawczyk. | Fi.714a B Mi.854a |
| 150 PLN | |
33681 |
1954 wydanie lotnicze, seria z kompletem odmian ząbkowań. | Fi.715-20 Mi.855-60 |
| 50 PLN | |
33682 |
1954 wydanie lotnicze, znaczek za 1,55 zł. z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA". | Fi.719B1 Mi.859 |
| 450 PLN | |
33683 |
1954 wydanie lotnicze, znaczek z podwójnym moletowaniem napisu WARSZAWA, znaczek z ząbkowaniem ZR 11¾/11½, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.719aB1 Mi.859 |
| 600 PLN | |
33684 |
1954 Ogólnopolska Spartakiada, koperta pierwszego dnia obiegu. | Fi.721-2 FDC |
| 40 PLN | |
33685 |
1954 Ogólnopolska Spartakiada, koperta pierwszego dnia obiegu. | Fi.723-5 FDC |
| 50 PLN | |
33686 |
1954 list z Poznania do Stalinogrodu (Katowice), stempel okolicznościowy Festiwalu Filmów Radzieckich. | Fi.724 |
| 40 PLN | |
33687 |
1954 Miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, seria w czworoblokach legitymacyjnych z oznaczeniami walców N.I.W.I. - znajdującymi się pod 91 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.730-31 Mi.870-71 |
| 120 PLN | |
33688 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek w barwach liliowoczerwonej i zielonkawoszarej z ząbkowaniem ZR 11¼:11¾, gwarancja i opis. | Fi.732b Mi.872C |
| 80 PLN | |
33689 |
1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 20 PLN | |
33690 |
1954 PODWÓJNE MOLETOWANIE liter PO w POWROTU nieodnotowana dotychczas odmiana znaczka + "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek z podwójnym moletowaniem na liście poleconym wysłanym 8.8.1955 z Białegostoku do Warszawy, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 200 PLN | |
33691 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry L w OLSZTYN, gwarancja i opis Walocha. | Fi.736B1 Mi.876 |
| 120 PLN | |
33692 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z błędem "podwójne moletowanie litery L w OLSZTYN", gwarancja i opis Walocha. | Fi.736B1 Mi.876 |
| 100 PLN | |
33693 |
1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.11 w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031). | Fi.737 Mi.879 |
| 20 PLN | |
33694 |
1954 V Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w warszawie, seria w czworoblokach, prawy dolny znaczek za 1 zł z błędem "kropka przy fortepianie". | Fi.737-9 (739B1) |
| 80 PLN | |
33695 |
1954 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA"; temat - CHOPIN. | Fi.737-39 Mi.879-81 |
| 50 PLN | |
33696 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr, w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.741 MK1, 713a, 740 Mi.883P, 852, 882 |
| 1 000 PLN | |
33697 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Fi.210.-, Mi.100 euro), obecnie katalogowany (także w Michlu) jako próba, gwarancja Walocha. | Fi.741 P1 Mi.883 P |
| 180 PLN | |
33698 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, narożny znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Fi.210.-, Mi.100 euro), obecnie katalogowany (także w Michlu) jako próba, gwarancja Walocha. | Fi.741 P1 Mi.883 P |
| 220 PLN | |
33699 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczki z błędami kolorów; w kolorach niebieskim i lilabrązowym, na obiegowych listach w bardzo dobrym stanie, gwarancja na odwrocie Falkowski. | Fi.741MK Mi.883P |
| 1 600 PLN | |
33700 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim zamiast brązowofioletowym na miejscowym liście poleconym z Warszawy, opłata 5 gr. powyżej taryfy pocztowej, na odwrocie stempel odbiorczy, brak klapy koperty, gwarancja Walocha. | Fi.741MK1 Mi.883P |
| 600 PLN | |
33701 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej zamiast brązowofioletowej z obiegu pocztowego z Warszawy 2, gwarancja Schmutz. | Fi.741MK1 Mi.883P |
| 120 PLN | |
33702 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie lilabrązowej z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Walocha. | Fi.741MK2 Mi.883 |
| 350 PLN SOLD | |
33703 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie ciemnolilabrązowej, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.741MK2 Mi.883 |
| 400 PLN SOLD | |
33704 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.741P1 Mi.883P |
| 250 PLN | |
33705 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, list polecony opłacony serią znaczków, w tym znaczkiem za 60 gr. w barwie niebieskiej, list wysłany z Góry Kalwarii do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, opłata zawyżona o 50 gr. w stosunku do obowiązującej taryfy pocztowej. | Fi.741P1, 740, 742 Mi.883P, 882, 884 |
| 700 PLN | |
33706 |
1954 zwierzęta chronione, znaczek makulaturowy z mocno przesuniętym drukiem barwy brązowej w dół, gwarancja z opisem. | Fi.743A Mi.885B |
| 75 PLN | |
33707 |
1954 zwierzęta chronione, 45 gr żubry, znaczek z wzajemnym przesunięciem druku stalorytu i rotograwiury (kolorów) względem siebie, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.743B Mi.885A |
| 250 PLN | |
33708 |
1954 zwierzęta chronione, znaczek makulaturowy z niespasowanym drukiem kolorów- las wyrasta już z zadu żubra - rysunek żubra mocno przesunięty do góry. Klasyczny błąd tego wydania. | Fi.743B Mi.885A |
| 80 PLN | |
33709 |
1954 zwierzęta chronione, znaczek makulaturowy z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.743B MK Mi.885A |
| 50 PLN | |
33710 |
1954 zwierzęta chronione, 1,90 zł kozica, pozioma parka metrykalna z oznaczeniem walca N.1.W.2-54 r. znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, kasowane z pełną gumą; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.745B Mi.887A |
| 50 PLN | |
33711 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami I i II. | Fi.747-56 Mi.877-8, 889-96 |
| 220 PLN | |
33712 |
1954 10-lecie PRL, seria czysta 12 znaczków (Fi.250.-). | Fi.747-56 Mi.889-96, 877-78 |
| 200 PLN | |
33713 |
1954 10-lecie PRL, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu. | Fi.747-56 FDC Mi.877-8, 889-96 |
| 135 PLN SOLD | |
33714 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami w parkach rozdzielonych międzypolem, parka za 1,40 zł z nieznacznie rozdartą perforacją na prawym znaczku. | Fi.747-56, 749II, 752II Mi.877-8, 889-96, A890, A892 |
| 1 350 PLN SOLD | |
33715 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami w parkach rozdzielonych międzypolem. | Fi.747-56, 749II, 752II Mi.877-8, 889-96, A890, A892 |
| 1 700 PLN SOLD | |