31793 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 40 PLN | |
31794 |
1944 P.K.W.N., czworoblok z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem - kropka po "N" już w linii ząbkowania pionowego. | Fi.345 Mi.387 |
| 60 PLN | |
31795 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 56 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 160 PLN | |
31796 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.345 |
| 25 PLN | |
31797 |
1944 P.K.W.N., odbitka kontrolna, nadruk z poz. 45 z błędem "uszkodzona druga cyfra 4", lekko pozaginany papier, gwarancja eksperta PZF i oznaczenie błędu. | Fi.345 |
| 200 PLN | |
31798 |
1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 6/18, znaczek z poz. 17 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 B3 Mi.387 |
| 100 PLN | |
31799 |
1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko obróconym nadrukiem i trzema błędami, na poz.19/69 i 2979 lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, a na poz.20/70 katalogowany błąd "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana, gwarancja. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 150 PLN | |
31800 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 70 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 30 PLN | |
31801 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. poz.22 ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem - cały nowy nominał na dole znaczka, gwarancja i opis walca (III) i pozycji każdego fragmentu nadruku Walocha. | Fi.345 MK Mi.387 |
| 240 PLN | |
31802 |
1944 P.K.W.N., kartka polecona z Łodzi nadana 13.03.45 do Głowna k. Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 860. | Fi.345, 358, Cp91 Mi.387, 391 |
| 1 100 PLN | |
31803 |
1944 P.K.W.N., kartka polecona wysłana 3.02.45 z Rozwadowa n. Sanem do Chełma, kartka zwrócona do nadawcy z powodu wyjazdu adresata, stempel cenzury wojskowej nr 169, stempel odbiorczy Chełma Lubelskiego. | Fi.345, 343384, 387 |
| 1 400 PLN | |
31804 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
31805 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem, cyfra "3" pojawia się już na dole znaczka, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
31806 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Dodatkowo zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka. | Fi.346 Mi.388 |
| 75 PLN | |
31807 |
| 90 PLN | |
31808 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
31809 |
1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka. | Fi.346 Mi.388 |
| 20 PLN | |
31810 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Jarosławia nadany 7.1.45 do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Jarosławia, gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
31811 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 70 PLN | |
31812 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie. | Fi.346 Mi.388 |
| 60 PLN | |
31813 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.346 Mi.388 |
| 40 PLN | |
31814 |
1944 R.T.R.P., list polecony nadany 24.03.45 z Dębicy do Słomnik, pookupacyjna przedrukowana erka, na odwrocie datownik odbiorczy, adnotacje o zwrocie do nadawcy. | Fi.346 Mi.388 |
| 700 PLN | |
31815 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Kronenberg. | Fi.346 Mi.388 |
| 40 PLN | |
31816 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 11 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 160 PLN | |
31817 |
1944 R.T.R.P, list polecony z Hrubieszowa nadany 16.02.45 do Lublina, prowizoryczny datownik i erka Hrubieszowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 310 i stempel odbiorczy, koperta z lewej strony uszkodzona przy otwieraniu, prawy górny róg znaczka opłaty uszkodzony. | Fi.346 Mi.388 |
| 470 PLN | |
31818 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Puław nadany 9.03.45 do Chełmna, list przekierowany z Chełma Lubelskiego do Torunia, prowizoryczne datowniki Puławy i odbiorczy z Chełma Lubelskiego, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389. | Fi.346 Mi.388 |
| 950 PLN | |
31819 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z poz. 91-5, znaczek z poz. 95 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Falkowski. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 100 PLN | |
31820 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 2 zł./25 gr. poz.23 ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem - cały nowy nominał na dole znaczka, gwarancja i opis walca (III) i pozycji każdego fragmentu nadruku Walocha. | Fi.346 MK Mi.388 |
| 240 PLN | |
31821 |
1944 R.T.R.P., parka pionowa makulaturowych znaczków za 3 zł./25 gr., górny z nominałem na dole, a dolny bez nominału, gwarancja i oznaczenie walca (I) i pozycji Walocha | Fi.346 MK + 346 MK Mi.388 |
| 600 PLN SOLD | |
31822 |
1944 R.T.R.P., kartka polecona z Krzeszowic nadana 1.03.45 do Katowic. | Fi.346, 343 Mi.384, 388 |
| 700 PLN | |
31823 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 150 PLN | |
31824 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 90 z drukiem małą ilością farby, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 50 PLN | |
31825 |
1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 6 800 PLN | |
31826 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.346No Mi.388K |
| 2 880 PLN SOLD | |
31827 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk. | Fi.Vb MK1 |
| 700 PLN | |
31828 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr w kolorze brązowoczerwonym z błędem z początkowej fazy druku na poz.4 "plama na lewo od szyi orła" (por.PZP t.II s.304) i częściowo zalana liter G w oznaczeniu nominału z prawej strony"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Vc B Mi.383b |
| 200 PLN | |
31829 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein. | Fi.XI |
| 400 PLN | |
31830 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein. | Fi.XIII |
| 900 PLN | |
31831 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, znaczek z ząbkowaniem 13¾:14 z śladem po podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.XIXb |
| 750 PLN | |
31832 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein, Gryżewski. | Fi.XV |
| 650 PLN | |