29986 |
1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.19 |
| 80 PLN | |
29987 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Sassnitz do Oderberg, kartka użyte do korespondencji wewnątrz Niemiec z dodatkowo użytym znaczkiem plebiscytowym, osobliwe. | Fi.20 |
| 80 PLN | |
29988 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 40 Pf - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C154 (10.16) wysłany 1.4 do Kotulina z Gliwic, które w wyniku plebiscytu przyznane zostały stronie niemieckiej. | Fi.21 |
| 40 PLN | |
29989 |
1921 Górny Śląsk - BOGUTSCHÜTZ SÜD (Kr.KATTOWITZ) - Zawodzie, datownik typu K (dawniej typ V) z wyróżnikiem "b" ładnie odciśnięty 23.11 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 150 PLN | |
29990 |
1921 Górny Śląsk - WYROW (KR.PLESS) - Wyry, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.10 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 80 PLN | |
29991 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 30 PLN SOLD | |
29992 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, 10+15 Pf - frankatura dwukolorowa, list wysłany 20.03, z miejscowości Deutsch Rasselwitz (Racławice Śląskie); za Polskimi Znakami Pocztowymi t.IV s.1392: "Wobec oczekiwanego dużego popytu w jedyny dzień sprzedaży (20.III.1920) wysłano do urzędów pocztowych I klasy (do innych w ogóle znaczków nie wysyłano) niecałe arkusze a tylko pojedyncze 25-bloki, polecając przygotować je do sprzedaży przez rozdzielenie na pojedyncze sztuki i sprzedawanie pojedynczych znaczków w niekompletnych seriach"; w związku z powyższymi ograniczeniami przesyłki opłacone tymi znaczkami z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadko spotykane; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.30, 31 |
| 4 000 PLN | |
29993 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 500 PLN | |
29994 |
| 1 200 PLN | |
29995 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 15 fen. z abklatschem, gwarancja Bruba, Schmutz. | Fi.31 |
| 150 PLN | |
29996 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.33 |
| 80 PLN | |
29997 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.38a |
| 150 PLN | |
29998 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-). | Fi.41-43 |
| 80 PLN | |
29999 |
1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 10.2 do Berlina z Hindenburg - Zabrze, które w wyniku plebiscytu przyznane zostało stronie niemieckiej. | Fi.Cp3, 18 |
| 60 PLN | |
30000 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania dla Międzynarodowej Komisji Plebiscytowej. | Fi.U7 |
| 40 PLN | |
30001 |
| 80 PLN | |
30002 |
1921 Górny Śląsk, znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta. | |
| 160 PLN | |
30003 |
1922 Górny Śląsk - SLAWENTZITZ (Kr.COSEL) - Sławęcice, datownik typu H (dawniej typ V), czytelnie odciśnięty na parce znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.16 |
| 50 PLN SOLD | |
30004 |
1922 Górny Śląsk, list wartościowy z Tworog (Tworóg) nadany 3.7.22 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy i ślady po pieczęciach lakowych, wspaniała frankatura dwunastoma znaczkami za 1 mk i jednym za 50 Pf, dekoracyjny walor w doskonałym stanie. | Fi.22, 26b |
| 900 PLN | |
30005 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.427 relacji BYTOM - OPOLE, datownik ambulansu BAHNPOST ZUG 427 BEUTHEN (OBSCHL)-OPPELN, czytelnie odciśnięty na znaczku za 1 mk; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 100 PLN | |
30006 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS WĄSKOTOROWY NR.1 relacji KIETRZ - PIETROWICE WIELKIE, datownik ambulansu ZUG 1 KATSCHER-GROSSPETERWITZ, czytelnie odciśnięty na znaczku za 2 mk; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 200 PLN SOLD | |
30007 |
1922 Górny Śląsk - RÖSNITZ - Rozumice, datownik typu B (dawniej typ I) bardzo ładnie odciśnięty 3/5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 50 PLN SOLD | |
30008 |
1922 Górny Śląsk - SCHLESIENGRUBE Kr.BEUTHEN (Oberschl) - Chropaczów, datownik typu F (dawniej typ V) z wyróżnikiem "a" ładnie odciśnięty 28.2 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
30009 |
1922 Górny Śląsk - TARNAU (KR.OPPELN) - Tarnów Opolski, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
30010 |
1922 Górny Śląsk, list polecony z Katowic do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka za 5 Marek, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.29 |
| 600 PLN | |
30011 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 90 PLN | |
30012 |
| 100 PLN | |
30013 |
1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 70 PLN | |
30014 |
| 35 PLN | |
30015 |
| 120 PLN | |
30016 |
| 80 PLN | |
30017 |
1922 Górny Śląsk, parki wydania przedrukowego rozdzielone pustopolem, podlepki. | Fi.41-3 |
| 320 PLN | |
30018 |
1923 Górny Śląsk, kartka z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wysłana 6.3.23 do Niemiec, kartka plebiscytowa ofrankowana dodatkowo niemieckimi znaczkami. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |