29733 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria (Fi.b.podl.7700.-, podl.4000.-), z nikłymi śladami po podlepkach, niektóre bez lub z prawie niewidocznymi; bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje. | Fi.1-12 |
| 4 400 PLN | |
29734 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria kasowana, wysoko wyceniana (Fi.5600.-), gwarancja Gryżewski, każdy znaczek Schmutz. | Fi.1-12 |
| 5 000 PLN | |
29735 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria z czytelnie odbitymi kasownikami na specjalnej kopercie Polskiego Konsulatu ze stemplem urzędowym "Orzeł z napisem POCZTA POLSKA KONSTANTYNOPOL" na odwrocie, wysoko wyceniana (Fi.6000.-), gwarancja Gryżewski. | Fi.1-12 |
| 5 500 PLN | |
29736 |
1919 Konstantynopol, seria znaczków wydania dla polskieko konsulatu w Konstantynopolu z nadrukiem "LEVANT" w ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.1-12 |
| 5 200 PLN | |
29737 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria czysta - nowodruki sporządzone przy użyciu czerwonej farby, niekiedy o intensywnej zbliżonej do oryginału barwie, pełna oryginalna guma bez podlepki ani jej śladu, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1-12 ND |
| 240 PLN | |
29738 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria czysta w czworoblokach - nowodruki sporządzone przy użyciu czerwonej farby, niekiedy lekko błyszczącej. | Fi.1-12ND |
| 400 PLN | |
29739 |
1919 Konstantynopol, seria nowodruków na podlepkach. | Fi.1-12ND |
| 40 PLN SOLD | |
29740 |
1919 Konstantynopol, seria na wycinkach z jednej koperty unieważnionych stemplem polskiego konsulatu w Konstantynopolu z datą 9.10.20, gwarancja Mikstein. | Fi.1-12x |
| 5 600 PLN | |
29741 |
1919 Odessa, seria znaczków wydania dla polskiego konsulatu w Odessie z nadrukiem "ODESA" w kolorze czarnym w ładnym stanie, gwarancja Gryżewski. | Fi.1a-5a |
| 16 000 PLN | |
29742 |
1919 Odessa, znaczki czyste: marginesowy za 10 f. (Fi.2500.-), za 20 f. na papierze żeberkowanym poziomo (Fi.2700.-), oba sygnowane ZAF Katowice i J, gwarancja Mikstein oraz za 1 mk. (Fi.2500.-), gwarancja Schmutz. | Fi.1ax, 2ay, 5ax Mi.1, 2, 5 |
| 7 000 PLN | |
29743 |
1919 Odessa, polskie znaczki opłaty z nadrukiem "ODESA", niskie nakłady odpowiednio; 598, 601 i 706 sztuk, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1ax, 2ay, 5ax |
| 3 400 PLN | |
29744 |
1919 Odessa - CZERWONY NADRUK, znaczki za 10 i 50 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadkie odmiany wydrukowane w ilości po 50 szt. (Fi.60000.-); przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym, znaczki mają całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów; jedynie na dolnym marginesie są lekkie zmatowienia po podlepkach i tylko dzięki posiadaniu marginesów znaczki zachowały się w tak pięknym stanie, to jedne z najrzadszych walorów polskiej filatelistyki; sygnowane J, A.Eger Częstochowa - ta firma sprzedała większą część nakładu, W.R(achmanow), sygnatura ołówkiem i fotoatest S.Kronenberg. | Fi.1bx, 4bx Mi.1b, 4b |
| 56 000 PLN | |
29745 |
1919 Odessa, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 1 200 PLN | |
29746 |
1919 Polska Agencja Pocztowa w Konstantynopolu, widokówka wysłana 25.09.19 z Konsulatu Polskiego w Konstantynopolu do Warszawy ofrankowana na stronie widokowej dwoma znaczkami z nadrukiem LEVANT, kartka przywieziona przez kurierów dyplomatycznych ocenzurowana w Warszawie co potwierdzono stemplem cenzury „PRZEGLĄDANE PRZEZ WŁADZĘ WOJSKOWĄ”. | Fi.3 |
| 13 000 PLN | |
29747 |
1919 Odessa, gwarancja Schmutz. | Fi.5ax |
| 2 150 PLN | |
29748 |
1919 Konstantynopol, polska całostka z nadrukiem "LEVANT" przeznaczona do korespondencji z polskiego konsulatu w Konstantynopolu, fotoatest Jendroszek. | Fi.Cp1 |
| 2 000 PLN | |
29749 |
1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 20 na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Wielogóra poczta Jedlińsk; pieczęć o nagłówku "Z Ameryki przez Gdańsk Nr." Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk-Nowy Port z dopisaną wysokością opłaty pocztowej pobieranej od adresata; dodatkowy stempelek "Wolne od cła"; okrągła pieczątka Urzędu Celnego w Aleksandrowie, a na odwrocie, co rzadkie, pocztowa tzw. "KARTKA należytościowa" z kasownikiem Aleksandrów z 27.XI i znaczki opłaty wydania koronowego użyte jako dopłaty!!! skasowane 3.XII w Jedlińsku stemplem prowizorycznym - unarodowionym datownikiem austro-węgierskiej poczty polowej; dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Ca2, 83B |
| 3 600 PLN | |
29750 |
1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 11 na paczkę przesłaną z USA do Nowego Sącza; pieczęć o nagłówku "Z Ameryki przez Gdańsk Nr." Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk Nowy Port z dopisaną wysokością opłaty pocztowej pobieranej od adresata; dodatkowy stempelek "Wolne od cła"; na odwrocie opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, gwarancja i opis Puchała. | Fi.Fa7, D20, D31 |
| 1 800 PLN | |
29751 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", seria w czworoblokach. | Fi.26-32 Mi.I-VI |
| 400 PLN | |
29752 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", na podlepkach, wszystkie znaczki gwarancja (dwa ostatnie Schmutz). | Fi.26-32 Mi.I-VII |
| 72 PLN SOLD | |
29753 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" nie wprowadzonym do obiegu, seria w parkach. | Fi.26-32 |
| 270 PLN SOLD | |
29754 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" na podlepkach. | Fi.26-=32 |
| 20 PLN SOLD | |
29755 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym z nadrukiem "LEVANT" w kolorze niebieskim na białym gładkim papierze o grubości 0,090 mm; katalogowane są próby z nadrukiem w kolorze czarnym na średnim i grubym papierze (Fi.po 1500.-); egzemplarz w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.27 P(3) |
| 2 000 PLN | |
29756 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", czworoblok prób znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym z nadrukiem "LEVANT" w kolorze czarnym, na białym gładkim papierze o grubości 0,115 mm, odmiana z mapą geodezyjną na odwrocie ostatnio została skatalogowana, ale bez nadania oddzielnego numeru, poza małą plamką z maszyny w pięknym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.27 P2(a) |
| 7 000 PLN | |
29757 |
1924 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Katowic, widokówka - dworzec w Gdańsku. | Fi.5 |
| 100 PLN | |
29758 |
1925 Port Gdańsk, seria pierwszego wydania, charakterystyczna dla tego wydania nierównomiernie nałożona guma. | Fi.1-11 |
| 1 500 PLN | |
29759 |
1925 Port Gdańsk, seria pierwszego wydania przedrukowego stemplowana na odwrocie blankietu telegramu, znaczki unieważnione kasownikiem urzędu pocztowego Gdańsk 3 z wyróżnikiem g w układzie daty "28 I 25--", według monografii Hansa Vogelsa RRR, nie notowany blankiet telegramowy z sygnaturą "G.D. P. i T. 1011 (XII.923) 10.000.000.". | Fi.1-11 |
| 1 000 PLN | |
29760 |
1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi. 2934,50; Mi.1403,50 euro), w tym dwa najrzadsze znaczki za 1 zł: rzadsza odmiana z poziomym nadrukiem PORT GDAŃSK na papierze (v) - prążkowanie pionowe 13 prążków/2 cm. (Fi.1500.-) i z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK (Fi.500.-); dobry stan zachowania wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja: Krawczyk, Falkowski, Łaszkiewicz, Landre, Schmutz. | Fi.1-35 Mi.1-37 |
| 2 400 PLN | |
29761 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Fi.2400.-), gwarancja 5 gr. (drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski. | Fi.12-13aIx |
| 2 000 PLN | |
29762 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.140 euro, Fi.345.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 300 PLN | |
29763 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, dół liter KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione litery R w PORT i A w GDAŃSK"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.14a, 3 Mi.14, 3 |
| 2 000 PLN | |
29764 |
1926 Port Gdańsk, czworoblok znaczka z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.14aIIx |
| 1 000 PLN | |
29765 |
1926 Port Gdańsk, znaczek z niskim nadrukiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.14aIIx |
| 450 PLN | |
29766 |
1926 Potr Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; unikalny sześcioblok wzorów kreślony brunatnym ołówkiem z dużym fragmentem okrągłej pieczęci akceptującej "MINISTERSTWO SKARBU - PAŃSTWOWE ZAKŁADY GRAFICZNE" z orłem w środku; do unieważnień dla celów instruktażowych i okazowych częściej stosowano stemple WZÓR / SKASOWANO, okrągłą pieczęć Ministerstwo Poczt i Telegrafów - Wydział Wydań lub datownik GŁ.SKŁAD MAT. POCZT. WARSZAWA; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano; tak jak ich polskie odpowiedniki wzory Portu Gdańsk są niegumowane; w zasadzie tego typu egzemplarze wzorcowe powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych, walor pochodzi z dziewięciobloku, na który atest wystawił L.Schmutz, każdy wzór gwarancja Ryblewski, z fotoatestem Schmutz. | Fi.16 WZÓR Mi.19 |
| 10 000 PLN | |
29767 |
1927 Port Gdańsk, kartka nadana 15.4.27 do Zakopanego. | Fi.13 |
| 120 PLN | |
29768 |
1928 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - karta z biura Komisarza Generalnego Rz.P. w Gdańsku wysłana 30.5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do starostwa w Szubinie; stempelek "OPŁATA RYCZAŁTOWANA na mocy art.23 ustawy z dn.3.VI.1924 r. o Poczcie, Telegrafie, Telefonie", ładnie odciśnięty jeden z najrzadszych gdańskich datowników "POLSKI URZ. P.-T." z oznaczeniem "No.1" łukowo wygiętym umieszczonym pod mostkiem; stempel znany wyłącznie z okresu 4.4.-14.12.1928; niezwykle rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - karta zmniejszona); gwarancja Krawczyk. | |
| 800 PLN | |
29769 |
1929 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski. | Fi.17-9 |
| 90 PLN | |
29770 |
| 100 PLN | |
29771 |
1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska do Czerska, datownik z wyróżnikiem "T". | Fi.19 |
| 160 PLN | |
29772 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.1500.-); skan jest na tyle dobry, że prążki nad rysunkiem można policzyć, gwarancja Krawczyk. | Fi.20v Mi.23II |
| 1 400 PLN | |