Auction 118. Inter-war Poland 1919-1939

16132

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
16133

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001).

Fi.259
Mi.280
60 PLN
16134

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
170 PLN
16135

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
180 PLN
16136

1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
700 PLN
16137

Fi.259
Mi.280
160 PLN
16138

1933 list z Poznania do Grudziądza z wirnikiem okolicznościowym "XIV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODN. PPOLSK. IV ZJAZD ZW. LEKARZY SŁOW. 11-15 IX.33".

Fi.259
200 PLN
16139

1933 kartka z Warszawy do Czechosłowacji, jako kartkę użyto czechosłowacką całostkę, która razem z polskim znaczkiem została ostemplowana w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.259
100 PLN
16140

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek za 30 gr. z niekatalogowanym błędem "przerwana ramka", minimalny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.259 B
Mi.280
150 PLN
16141

Fi.259MK
Mi.280
250 PLN
16142

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
16143

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
16144

Fi.260
Mi.281
100 PLN
16145

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
16146

Fi.260
Mi.281
500 PLN
16147

Fi.260
Mi.281
100 PLN
16148

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
110 PLN
16149

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy złożona w połowie.

Fi.260
Mi.281
50 PLN
16150

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, list polecony z wystawy do Grudziądza, okolicznościowy stempel i erka wystawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.260, 254
Mi.275, 281
160 PLN
16151

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
120 PLN
16152

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.260D
Mi.281
162 PLN
16153

Fi.260D
Mi.281
240 PLN
16154

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
125 PLN
16155

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
16156

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
16157

Fi.260P1
Mi.281
2 800 PLN
16158

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
380 PLN
16159

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
16160

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
16161

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
140 PLN
16162

Fi.261
Mi.282
500 PLN
16163

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny czworoblok.

Fi.261
Mi.282
600 PLN
16164

Fi.261
Mi.282
130 PLN
16165

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
16166

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
250 PLN
16167

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty z oryginalną gumą i jednym śladem podlepki (Fi.70.-).

Fi.262
Mi.283
50 PLN
16168

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
16169

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12½:11½ (Fi.330.-).

Fi.262
Mi.283
280 PLN
16170

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Fi.262
Mi.283
270 PLN
16171

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; datownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262
50 PLN