The new auction will start soon

Auction 118. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15652

1923 Inflacja, list polecony wysłany 19.XII z Łodzi do Sztokholmu, dekoracyjnie ofrankowany; koperta firmowa "Briefmarkenexport H.Rechtmann Lodz-Polen Przejazdstr. 46"; dobry stan zachowania.

Fi.165, 167I, 169I
Mi.173, 185, 186
120 PLN
15653

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
25 PLN
15654

1923 polecony list ekspresowy z Jaworzna nadany 12.12.23 do Krakowa, opłata 40! znaczkami za 5.000 mk naklejonymi na zakładkę, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.166
Mi.184
550 PLN
15655

1923 list z Pelpina nadany 22.12.23 do Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Petriuk.

Fi.166, 167
Mi.184, 185
70 PLN
15656

1923 hiperinflacja, kartka z Skierniewic nadana 31.12.23 do Krakowa.

Fi.166, 167
Mi.184, 185
80 PLN
15657

1923 miejscowy list polecony z Krakowa nadany 12.11.23, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
40 PLN
15658

1923 list z Warszawy do Austrii, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
50 PLN
15659

1923 list firmowy z Bielska do Czechowic, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
40 PLN
15660

1923 firmowy list polecony z Warszawy nadany 19.11.23 do Szwajcarii.

Fi.167
Mi.185
90 PLN
15661

1923 kartka z Wojnowicz do Krakowa, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
50 PLN
15662

1923 list firmowy z Łodzi nadany 28.12.23 do Francji, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
100 PLN
15663

1923 list polecony z Krakowa nadany 8.11.23 do Niemiec, czerwona erka Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.167
Mi.185
140 PLN
15664

1923 firmowy list polecony z Bydgoszczy nadany 3.11.23 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
140 PLN
15665

1923 dzielony znaczek na wycinku listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 334.

Fi.167
150 PLN
15666

1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami.

Fi.167-71I, II
Mi.185-90
220 PLN
15667

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy (z obiegu ??) z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
30 PLN
15668

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.167IMK
Mi.185
100 PLN
15669

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
15670

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
80 PLN
15671

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
60 PLN
15672

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.167I MK
50 PLN
15673

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
15674

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
15675

1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
15676

1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczątkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz.

Fi.168 MK
Mi.189
500 PLN
15677

1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
4 000 PLN
15678

1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
1 200 PLN
15679

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.168No
Mi.189K
320 PLN
15680

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
15681

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
15682

1923 list polecony z Warszawy nadany 5.12.23 do Austrii, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Petriuk.

Fi.169
Mi.186
100 PLN
15683

1923-24 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 25,000/20 mk. (Fi.40.-) ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem nowej wartości tak, że ostatnie "0" nominału i drugie "MK" znajdują się po lewej stronie znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.169I
Mi.186
200 PLN
15684

1923 wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na górze znaczków, gwarancja eksperta PZF.

Fi.169I
Mi.187
150 PLN
15685

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony.

Fi.169I
30 PLN
15686

1923 wydanie przedrukowe, prawy górny znaczek z błędem występującym w dużej części nakładu "duża kropka po lewym MK", naturalna fałda w papierze, jeden znaczek (bez błędu) podlepka.

Fi.169I B
Mi.186 
200 PLN
15687

1923 wydanie przedrukowe, znaczki za 25000/2 mk (mniejszy format) - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony miejscowy list polecony przesłany 12.XII w Krakowie, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.169II
Mi.187
50 PLN
SOLD
15688

1923 list firmowy z Poznania nadany 17.12.23 do Szwajcarii, gwarancja Petriuk.

Fi.169II
Mi.187
70 PLN
15689

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym.

Fi.169II
Mi.187
20 PLN
15690

1923 list polecony ze Lwowa do Szwajcarii, bardzo późne użycie koperty z wydrukowanym znakiem opłaty za 25 fen. użytej już wyłącznie jako koperta listu.

Fi.169II, Ck6
80 PLN
15691

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.169IINo
Mi.187K
350 PLN