The new auction will start soon

Auction 118. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13005

1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania.


60 PLN
13006

1892 list z Stanów Zjednoczonych do Pilzna.


100 PLN
13007

1892 sekretnik wysłany z Lwowa do Niemiec.


40 PLN
SOLD
13008

1893 austriacka dwujęzyczna całostka w języku niemieckim i polskim wysłana z Krakowa Dworzec do Niemiec.

Fi.Cp10
90 PLN
13009

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
80 PLN
13010

1893 list z Warszawy do Łodzi.


70 PLN
13011

1894 kompletny składany list z Krakowa do Lublina, ciekawy stempel odbiorczy z Lublina.


Mi.63
120 PLN
13012

1894 kartka z Brzezinki do Austrii.


80 PLN
13013

1895 parka znaczków ze stemplem Beuthen (Bytom).


Mi.40
25 PLN
13014

1895 list z Szczucina do Tarnowa, kasownik rusztowy Szczucina.


Mi.53
70 PLN
13015

1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P25
50 PLN
13016

1898 kartka z Krakowa Dworzec do Niemiec, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp4II
30 PLN
SOLD
13017

1898 kartka z Tarnowa do Tarnopola, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp13
30 PLN
SOLD
13018

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe (I wydanie) - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia - wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
500 PLN
13019

1899 Kraków Piasek, list wartościowy z Krakowa do Krynicy opłacony znaczkami wydań 1890 i 1891 roku w tym rzadkim na korespondencji za 1 gulden, pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy na odwrocie.


Mi.52, 61, 66
2 000 PLN
13020

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.


15 PLN
13021

1900 kartka z Krakowa do Niemiec, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp18
20 PLN
13022

1900 list nadany w niemieckim ambulans kolejowym na trasie Carthaus (Westpr) – Praust (Kartuzy – Pruszcz) Zug 906.


50 PLN
SOLD
13023

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

Fi.Cp18
10 PLN
13024

1901 DUBLANY, austriacki znaczek za 30 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Dąbrówce, dobry stan zachowania.


Mi.77
30 PLN
13025

1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chabówka - Zakopane nr 522.


60 PLN
13026

1901 kartka nadana w ambulansie niemieckiej kolei wąskotorowej na trasie Schleusenau – Crone a.d. Brahe (Bydgoszcz Okole – Koronowo) Zug 2, datownik odbiorczy Schwekatowo (Świekatowo).


180 PLN
13027

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania.


Mi.28 
150 PLN
13028

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


70 PLN
13029

1903 kartka z Nowego Sącza do Grzybowa, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp18
20 PLN
13030

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
13031

1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
13032

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
SOLD
13033

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
13034

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN
13035

1904 kartka nadana w ambulansie pocztowym do Pabianic.


60 PLN
13036

1905 list z Jarosławia do Podgórza.


Mi.110
20 PLN
13037

1905 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 493, wygumkowana treść kartki.


40 PLN
13038

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
SOLD
13039

1906 kartka z warszawy do Budapesztu.


Mi.45, 47
30 PLN
13040

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
13041

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Chabówka nr 522.


60 PLN
13042

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Mysłowice.


50 PLN
13043

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 26 do Piotrkowa.


60 PLN
13044

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.


Mi.155
80 PLN