The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Current auction Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12312

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony datownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
Bid
12313

1924 Wystawa Turecko-Polska, fantastyczne wczesne polonicum z tzw. Levantu, kasownik okolicznościowy z wystawy na wycinku z tureckim znaczkiem obiegowym, czytelnie odbity, w pięknym stanie.


Mi.810 
400 PLN
Bid
12314

1931 Gen.Kazimierz Pułaski, czysty znaczek USA, wydany z okazji 150 lecia jego śmierci.


Mi.331 
10 PLN
Bid
12315

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).


Mi.459-62
360 PLN
Bid
12316

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).


Mi.S96
30 PLN
Bid
12317

1932 bitwa pod Grunwaldem, znaczki poczty Litwy, nieząbkowany znaczek bez gumy.


Mi.336A, B
30 PLN
Bid
12318

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.


Mi.557-62
600 PLN
Bid
12319

1933 kartka polecona z Klagenfurtu, austriacki znaczek z podobizną króla Jana III Sobieskiego.


Mi.560
200 PLN
Bid
12320

1934 III Rzesza, Reichsparteitag, swoiste polonicum - dekoracyjna propagandowa karta pocztowa (Festpostkarte) autorstwa Zygmunta Suchodolskiego (Siegmund von Suchodolski) wnuka polskiego malarza batalisty Januarego Suchodolskiego; ostemplowana okolicznościowo 11.9 w Norymberdze wysłana do Berlina; dobry stan zachowania.


Mi.546
200 PLN
Bid
12321

1935 Turcja - Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 K. z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica", kompletna seria kasowana.


Mi.985-99 
1 500 PLN
Bid
12322

1937 list polecony nadany w urzędu pocztowego "Poolsche Postzegeltentoonstelling" w Amsterdamie.


600 PLN
Bid
12323

1938 Kuba, 40 rocznica odkrycia radu, znaczki z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, czyste bez podlepek, na znaczku za 5+1 ctvs widoczny od frontu ubytek papieru.


Mi.156-57
20 PLN
Bid
12324

1938 Francja, 40 rocznica odkrycia radu, znaczek z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, skasowany datownikiem okolicznościowym.


Mi.433
60 PLN
Bid
12325

1939-49 Maria Skłodowska i Piotr Curie prawie kompletny (bez wyd. z 1941) zestaw panamskich znaczków obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem, czyste bez podlepki; rzadki komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30
300 PLN
Bid
12326

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.VIII z Panamy do Detroit; na końcach kilku ząbków minimalne przebarwienia, koperta leciutko przyżółcona - w rzeczywistości walor prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższym skanie.


Mi.Z6, 120
150 PLN
Bid
12327

1942 (?) podczas II wojny rozprowadzane były na terenie Brazylii specjalne znaczki wydane przez Brazylijski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce (COMITE BRASILEIRO DE SOCORRO AS VITIMAS DE GUERRA NA POLONIA) powstały w Rio de Janeiro pod patronatem Brazylijskiego Czerwonego Krzyża, komitet po przystąpieniu Brazylii do wojny (31.08.1942) zaczął organizować pomoc dla Polski, z uzyskanych ze sprzedaży środków zakupowano żywność i odzież, które wysyłano do Polski, 3 znaczki o nominałach: 1000, 2000 i 10.000 reisów; czyste, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.


300 PLN
Bid
12328

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29
100 PLN
Bid
12329

1954 "POLPEX 1954" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
Bid
12330

1955 "POLPEX 1955" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
Bid
12331

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.


Mi.112-15 nz
600 PLN
Bid
12332

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.


Mi.1167-73 
30 PLN
Bid
12333

1957 "1 MOSTRA FRANCOBOLLO POLACCO" - Wystawa Znaczków Polskich we Florencji zorganizowana w dniach 25.VI-3.VII, ilustrowana karta pocztowa Włoskiego Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z Polską.


60 PLN
Bid
12334

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
Bid
12335

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana okolicznościowo 16.VII w Londynie.


40 PLN
Bid
12336

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
Bid
12337

1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 9.III na wystawie POLPHILEX 62.


40 PLN
Bid
12338

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin na liście lotniczym wysłanym z Kanady do Warszawy.


Mi.353
20 PLN
Bid
12339

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
Bid
12340

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.


40 PLN
Bid
12341

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
Bid
12342

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


30 PLN
Bid
12343

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.


60 PLN
Bid
12344

1966 "Milenijny Zlot Młodzieży Polskiej, Kaszuby, Ontario", arkusik pamiątkowych perforowanych nalepek wydanych nakładem Friends of Canadian Polish Youth Inc. Hamilton Canada; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
Bid
12345

1966 "Milenijny Zlot Młodzieży Polskiej, Kaszuby, Ontario", arkusik pamiątkowych nieząbkowanych nalepek wydanych nakładem Friends of Canadian Polish Youth Inc. Hamilton Canada, nieznacznie przesunięta barwa czerwona; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
Bid
12346

1967 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą Konstego Ciołkowskiego ofrankowana znaczkiem z jego podobizną, ostemplowana okolicznościowo 4.X w Moskwie.


40 PLN
Bid
12347

1968 Konstancja Markiewicz - żona polskiego malarza Kazimierza Markiewicza, 1919-21 w powstańczym rządzie irlandzkim, czysty znaczek Irlandii, wydany z okazji 100 rocznicy jej urodzin.


Mi.206-07 
30 PLN
Bid
12348

1969 rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowej wystawy w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
Bid
12349

1970 Papua i Nowa Gwinea, znaczki za 10 C z Ernestem Malinowskim na liście lotniczym wysłanym 1.6.71 z Port Moresby do Anglii.


Mi.186
50 PLN
Bid
12350

1970 10. rocznica założenia Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires, znaczek na ilustrowanej kopercie skasowany 6.6 stemplem okolicznościowym 10o ANIVERSARIO BIBLIOTECA POLACA IGNACIO DOMEYKO".


50 PLN
Bid
12351

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, blok brazylijski, czyste.


Mi.Bl.32
40 PLN
Bid