The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Current auction PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5766

1943 Gołąbek, karta z brązowym znakiem opłaty wysłana 3.XII, rzadki walor (sporządzono 420 kart) w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.Cp4y
800 PLN
Bid
5767

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6x2A
300 PLN
Bid
5768

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
100 PLN
Bid
5769

1943 karta obiegowa o nominale 10 f, datowana i wysłana 31 XII , na odwrocie życzenia noworoczne; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
120 PLN
Bid
5770

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja.

Fi.Cp11
1 200 PLN
Bid
5771

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.(bl.2)
200 PLN
Bid
5772

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok poskładany na marginesach, liczony jako kasowany znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Walocha.

Fi.(bl.2)
180 PLN
Bid
5773

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
500 PLN
Bid
5774

1944 rocznica obrony Warszawy, parka znaczków z bloku z górnym marginesem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.(bl.7)
200 PLN
Bid
5775

1944 Syrena, gwarancja Walocha.

Fi.5IIbx
100 PLN
Bid
5776

1944 Święto Morza, seria czysta na liniowanym pionowo papierze listowym, bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Fi.9-11
360 PLN
Bid
5777

1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana na liniowanym pionowo papierze listowym, gwarancja Walocha.

Fi.9-11
450 PLN
Bid
5778

1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.9ax2
240 PLN
Bid
5779

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

Fi.12-4
300 PLN
Bid
5780

1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja.

Fi.16
250 PLN
Bid
5781

1944 Święto Żołnierza - Husarz, marginesowy czysty znaczek za 50 f. z pełną oryginalną i jednym śladem po podlepce, gwarancja Walocha.

Fi.16
40 PLN
Bid
5782

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.16, bl.7
350 PLN
Bid
5783

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
90 PLN
Bid
5784

1944 Herby miast, seria czysta w pięknych marginesowych czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.17-21
800 PLN
Bid
5785

1944 Herby miast, rzadka jako narożna seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
120 PLN
Bid
5786

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
400 PLN
Bid
5787

1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja.

Fi.20
10 PLN
Bid
5788

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, prawostronnie cięty kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
90 PLN
Bid
5789

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
Bid
5790

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
400 PLN
Bid
5791

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, kasownik pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.25
50 PLN
Bid
5792

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, parka kasowanych znaczków za 25 gr. na wycinku, gwarancja.

Fi.25
120 PLN
Bid
5793

1944 Święto Artylerii, dwa znaczki za 20 gr w kolorze szarozielonym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

Fi.27
180 PLN
Bid
5794

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
80 PLN
Bid
5795

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
Bid
5796

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk (Fi.400.-), oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - skasowany 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania, na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru niewykluczone, że doklejono tu była treść ogłoszenia; gwarancja.

Fi.Cp10z
350 PLN
Bid
5797

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
150 PLN
Bid
5798

1944 Dni Morza, karta pocztowa z pełną treścią wysłana 12 VII z Izby Chorych do kolegi w baraku z prośbą o dostarczenie wyszczególnionych przedmiotów; doskonały stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.Cp19
300 PLN
Bid
5799

1944 Dni Morza, karta pocztowa skasowana 24.VI datownikiem i dodatkowo stemplem okolicznościowym "DNI MORZA";

Rok Olimpijski, całostka o brunatnoczerwonym znaku opłaty na kartonie szarym gładkim o wymiarach 100x75 mm, ostemplowana grzecznościowa 1.IX;

Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 27.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; wycena katalogowa karta Fi.850.-; gwarancja.

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
600 PLN
Bid
5800

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
Bid
5801

1944 Warszawa walczy, całostka czysta (Fi.100.-); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
Bid
5802

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
90 PLN
Bid
5803

1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp22b
100 PLN
Bid
5804

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
Bid
5805

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu (Fi.100.-), niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
80 PLN
Bid