Auction 117. PoW Gross Born camp

5766

1943 Gołąbek, karta z brązowym znakiem opłaty wysłana 3.XII, rzadki walor (sporządzono 420 kart) w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.Cp4y
800 PLN
5767

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6x2A
300 PLN
5768

Fi.Cp8yII
100 PLN
5769

Fi.Cp8yII
120 PLN
5770

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja.

Fi.Cp11
1 200 PLN
5771

Fi.(bl.2)
200 PLN
5772

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok poskładany na marginesach, liczony jako kasowany znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Walocha.

Fi.(bl.2)
180 PLN
5773

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
500 PLN
5774

1944 rocznica obrony Warszawy, parka znaczków z bloku z górnym marginesem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.(bl.7)
200 PLN
5775

1944 Syrena, gwarancja Walocha.

Fi.5IIbx
100 PLN
5776

1944 Święto Morza, seria czysta na liniowanym pionowo papierze listowym, bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Fi.9-11
360 PLN
5777

1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana na liniowanym pionowo papierze listowym, gwarancja Walocha.

Fi.9-11
450 PLN
5778

1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.9ax2
240 PLN
5779

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

Fi.12-4
300 PLN
5780

Fi.16
250 PLN
5781

1944 Święto Żołnierza - Husarz, marginesowy czysty znaczek za 50 f. z pełną oryginalną i jednym śladem po podlepce, gwarancja Walocha.

Fi.16
40 PLN
5782

Fi.16, bl.7
350 PLN
5783

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
90 PLN
5784

Fi.17-21
800 PLN
5785

1944 Herby miast, rzadka jako narożna seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
120 PLN
5786

Fi.18
400 PLN
5787

1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja.

Fi.20
10 PLN
5788

Fi.22
90 PLN
5789

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
5790

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
400 PLN
5791

50 PLN
5792

120 PLN
5793

1944 Święto Artylerii, dwa znaczki za 20 gr w kolorze szarozielonym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

Fi.27
180 PLN
5794

Fi.27
80 PLN
5795

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
5796

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk (Fi.400.-), oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - skasowany 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania, na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru niewykluczone, że doklejono tu była treść ogłoszenia; gwarancja.

Fi.Cp10z
350 PLN
5797

Fi.Cp19
150 PLN
5798

1944 Dni Morza, karta pocztowa z pełną treścią wysłana 12 VII z Izby Chorych do kolegi w baraku z prośbą o dostarczenie wyszczególnionych przedmiotów; doskonały stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.Cp19
300 PLN
5799

Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 27.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; wycena katalogowa karta Fi.850.-; gwarancja.

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
600 PLN
5800

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
5801

1944 Warszawa walczy, całostka czysta (Fi.100.-); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
5802

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
90 PLN
5803

Fi.Cp22b
80 PLN
5804

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
5805

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu (Fi.100.-), niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
80 PLN