Auction 116. Inter-war Poland 1919-1939

48862

480 PLN
48863

1918 PREKURSORY + OKRES PODWYŻSZONEJ TARYFY, widokówka wysłana 23.XII z Lublina do Czechosłowacji opłacona według wprowadzonej 16 grudnia podwyższonej taryfy (tu 25 hal) znaczkami za: 10 hal bośniackiej dopłaty i 15 hal austro-węgierskiej poczty polowej, unieważnionymi stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi napisami niemieckimi; rzadki walor z krótkiego, zaledwie trzytygodniowego, okresu obowiązywania podwyższonej taryfy; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia na skraju karty); gwarancja.

Fi.60
Mi.18
500 PLN
48864

1918 JĘDRZEJÓW obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - ZNACZEK DZIELONY, połówka znaczka dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h skasowana na wycinku 25.II.19 w Jędrzejowie unarodowionym datownikiem; to nowe odkrycie - do tej pory znane są użycia połówki takiego znaczka w: Busku, Dąbrowie, Stopnicy i Szydłowie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P12
300 PLN
48865

2 400 PLN
48866

1 900 PLN
48867

2 200 PLN
48868

1918 parka znaczków wydania GGW unieważnionych stemplem prowizorycznym z Zawiercia.

50 PLN
48869

1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej.

95 PLN
48870

80 PLN
48871

1918 Skarb Narodowy Polski - cegiełki patriotyczne za 1, 5, 25 i 50 dolarów wydane przez Komitet Wykonawczy Komitetu Narodowego działający w Chicago w latach 1916-1926. Były one rozprowadzane wśród Polonii amerykańskiej w celu zbierania funduszy na tworząca się we Francji armię polską i na pomoc dla mieszkańców ziem polskich zniszczonych działaniami wojennymi.

310 PLN
48872

1918 Wychodźctwo Ojczyźnie - 3 Maj 1918 - cegiełki patriotyczne za 2, 5, 10 i 25 dolarów wydane przez Komitet Wykonawczy Komitetu Narodowego działający w Chicago w latach 1916-1926. W dniu 3-go maja 1918 roku z inicjatywy Ignacego Paderewskiego Komitet ogłosił wielką kampanię patriotyczną której celem było zbieranie funduszy wśród Polonii amerykańskiej na tworząca się we Francji armię Hallera i pomoc dla mieszkańców ziem polskich zniszczonych działaniami wojennymi.

250 PLN
48873

1919 prekursory, czworoblok znaczków za 2 hal austro-węgierskiej poczty polowej, skasowane idealnie odciśniętym 1.1 w Lublinie stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi napisami niemieckimi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.54
100 PLN
48874

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczki z prywatną perforacją w tym 6 hal - parka pionowa najrzadszego znaczka tego wydania niezwykle rzadko spotykana na korespondencji (Fi.1500.-), opłacony zgodnie z taryfą list wysłany 12.III z Cieszyna do miejscowości Brandeis (Mosty); dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.55, 56, 57, 58
Mi.54, 55, 56, 57
1 200 PLN
48875

1919 znaczki wydania Komisji Rządzącej stemplowane na kopercie bez obiegu pocztowego.

Fi.55-7, 59-65
100 PLN
48876

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
48877

Fi.55-65
Mi.54-64
600 PLN
48878

Fi.55-65
Mi.54-64
110 PLN
48879

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
48880

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone z i mocno y", gwarancja i opis.

Fi.57 B
Mi.56
80 PLN
48881

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "przerwana ramka", gwarancja i opis.

Fi.57 B
Mi.56
40 PLN
48882

1919 wydanie Komisji Rządzącej, unikalny zestaw niekatalogowanych prób znaczków za 5, 10 i 15 hal. w kolorze ciemnoszarym ze słabymi wtórnymi odbitkami maszynowymi na odwrocie, pierwsza na papierze szarym z dodatkową liniaturą (x), dwie pozostałe na papierze białym grubym (z); PZP tom 1 str.140, to niekatalogowane odmiany opisanych w katalogu Fischer prób 57 P2x, 59 P4z, 60 P4z; sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.57 P2x, 59 P4z, 60 P4z
Mi.56, 58, 59
15 000 PLN
48883

Fi.58
Mi.57
120 PLN
48884

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja.

Fi.58
Mi.57
60 PLN
48885

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 10 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone 0 i h", gwarancja i opis.

Fi.58 B
Mi.57
60 PLN
48886

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 10 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone P w POCZTA - tzw.gwóźdź", gwarancja i opis.

Fi.58 B
Mi.57
60 PLN
48887

Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78
900 PLN
48888

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Białej 18.4.19 do Berlina, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.60
Mi.59
80 PLN
48889

Fi.60
Mi.59
80 PLN
48890

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza.

Fi.60
Mi.59
100 PLN
48891

Fi.60, Cp16Ix
100 PLN
48892

1919 kartka z Bielska do Austrii, całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 121, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.60, Cp16xII
100 PLN
48893

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list firmowy z Krakowa 2.3.19.

Fi.62
Mi.61
80 PLN
48894

Fi.62 P5y
Mi.61
3 000 PLN
48895

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 25 hal. z prywatnym ząbkowaniem trzech boków i dodatkowo - co rzadkie, prywatnie gumowany; został zdjęty z listu nadanego 21.III.19 we Lwowie, ale duże fragmenty dekstryny zachowały się na znaczku, prywatne ząbkowania ze Lwowa są znane, ale gumowanie trudno przypisać do konkretnego urzędu pocztowego.

Fi.62 ZL
Mi.61
75 PLN
48896

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 50 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone K w POLSKA - tzw.gwóźdź" i "przerwana dolna ramka", gwarancja i opis.

Fi.63 B
Mi.62
60 PLN
48897

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 50 h. z ząbkowaniem prywatnym znacznie przesuniętym ku górze i w lewo, gwarancja i opis.

Fi.63 MK
Mi.62
120 PLN
48898

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 1 Kr. z niekatalogowanym błędem "dwukropek po lewej cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.65 B
Mi.64
60 PLN
48899

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z błędem "kocona".

Fi.65B1
Mi.64
150 PLN
48900

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja.

Fi.73 P3
Mi.65
180 PLN
48901

Fi.73-84A
Mi.65-76
2 400 PLN