51872 |
1943 kasownik okolicznościowy "Tydzień Lasu". | Fi.15 |
| 18 PLN SOLD | |
51873 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16x |
| 160 PLN | |
51874 |
1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16y |
| 250 PLN | |
51875 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 200 PLN | |
51876 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 200 PLN | |
51877 |
1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.19 |
| 200 PLN | |
51878 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
51879 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
51880 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.22 |
| 200 PLN | |
51881 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
51882 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 200 PLN | |
51883 |
1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 140 PLN | |
51884 |
1943 kartka ozdobiona na odwrocie bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", gwarancja. | Fi.22 |
| 500 PLN | |
51885 |
1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany jako zaproszenie imienne na wystawę, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA", gwarancja Krawczyk. | Fi.22 |
| 1 000 PLN | |
51886 |
1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.22 P2 |
| 3 200 PLN | |
51887 |
1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane różnymi stemplami okolicznościowymi; gwarancja: Krawczyk,. | Fi.22-30 |
| 320 PLN | |
51888 |
1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA i TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; gwarancja Krawczyk,. | Fi.22-30 |
| 320 PLN | |
51889 |
1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja Wiatrowski, gwarancja. | Fi.22-30 |
| 225 PLN SOLD | |
51890 |
1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
51891 |
1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości. | Fi.24 |
| 70 PLN | |
51892 |
1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką "kościół świętej Anny w Warszawie", gwarancja. | Fi.24 |
| 100 PLN | |
51893 |
1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja. | Fi.24 |
| 500 PLN | |
51894 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 2 500 PLN | |
51895 |
1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.25 |
| 90 PLN SOLD | |
51896 |
1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja. | Fi.25 |
| 126 PLN SOLD | |
51897 |
1943 kartka obiegowa w słabszym stanie, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego, gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
51898 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.26 P4 |
| 2 500 PLN | |
51899 |
1943 hetmani, próba znaczka w barwie brązowej, gwarancja Schmutz. | Fi.26P4 |
| 2 500 PLN | |
51900 |
1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.27 |
| 150 PLN | |
51901 |
1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja. | Fi.28Pw |
| 600 PLN | |
51902 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
51903 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.500.-), gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 500 PLN | |
51904 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek za 20 f. (Fi.400.-), niespotykany w tak jasnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz. | Fi.28bx1 Pw |
| 480 PLN | |
51905 |
1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.31 |
| 500 PLN | |
51906 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja. | Fi.31 |
| 50 PLN | |
51907 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.31 |
| 150 PLN | |
51908 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowane znaczki za 20 f., dwa skrajne odcienie papieru, datowniki w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja. | Fi.31 |
| 80 PLN | |
51909 |
1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways. | Fi.31 |
| 50 PLN | |
51910 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja Walocha. | Fi.31 |
| 20 PLN | |
51911 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja. | Fi.31 |
| 40 PLN | |