The auction will start on 21.06.2024

Auction 116. WW2 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
51182

1945 "27 LAT (REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ) - BOHATERSKIM TYŁOM PAŹDZIERNIKOWE POZDROWIENIE Z FRONTU!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.I z terenów polskich za pośrednictwem poczty polowej 09068, cenzura nr.06368, dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).


300 PLN
51183

1945 Polskie jednostki we Włoszech, list lotniczy wysłany 7.X z poczty polowej 125 do Polskiego Centrum Wyszkolenia (Polish Training Centre) w Catterick w Anglii; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie).


120 PLN
51184

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, po zakończeniu wojny Polska Pocztę Polową przemianowano na Pocztę Polskiego Korpusu Osiedlenia, list wysłany 3 września do Londynu za pośrednictwem poczty polowej Polskiego Korpusu Osiedlenia, znaczek unieważniony okrągłym stemplem "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1"; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
51185

1945 Polskie jednostki we Włoszech, list z 12 Kompanii Geograficznej wysłany 5.5.45 za pośrednictwem poczty polowej 123 do Wielkiej Brytanii, dobry stan zachowania.


80 PLN
51186

1945 Polskie jednostki we Włoszech, amerykańska koperta poczty lotniczej do frankowana i jako polecona wysłana 10.10.45 z głównej poczty polowej 104 do Edynburga, dekoracyjny stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
51187

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" nadany 9.VIII z gabinetu Dyrektora Wywiadu Wojskowego w Sztabie Głównym Brytyjskiego Biura Wojny (GENERAL STAFF W.O. DIRECTOR OF MILITARY INTELLIGENCE) do dowódcy Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie, wysłany 10.VIII; zwraca uwagę zalepka koperty z wydrukowanym tekstem WAR ECONOMY - propagująca wielokrotne użycie kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


320 PLN
51188

1945 list do radzieckiej poczty polowej nr 13494 9. Kołobrzeskiego Samodzielnego Batalionu Inżynieryjno - Saperskiego z polskiego domu dziecka w miejscowości Mamlut w Kazachstanie, radziecka cenzura wojskowa.


180 PLN
51189

1945 składany w trójkąt list wojskowy z jednostki armii Berlinga, radzieckie stemple i stempel cenzury wojskowej.


200 PLN
51190

1945 Deutschen Post Osten formularz wojskowego przekazu pieniężnego z Warszawy do Niemiec.


140 PLN
51191

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej (Fi.160.-), ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
51192

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
100 PLN
51193

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
51194

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
220 PLN
SOLD
51195

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
200 PLN
51196

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria na podlepkach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
60 PLN
51197

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
51198

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięty znaczek za 45 gr. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim - kiedyś katalogowany jako próba, rysunek niekontrastowy, gwarancja.

Fi.1x nz
200 PLN
51199

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, czworobloki prób znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy i z charakterystycznymi przesunięciami perforacji, gwarancja.

Fi.1y P1-4y P1
2 400 PLN
51200

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 55 gr. ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, aby zachować cały rysunek znaczka wycięto go z arkusza, pozostałe znaczki wyrwane z prawej strony arkusza mają rysunek w dwóch częściach.

Fi.2
150 PLN
51201

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony wysłany 16.X za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 do biura Amerykańskiej Pomocy dla Polski w Chicago, znaczki skasowane datownikiem GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 129 - używany jako rezerwowy na poczcie 104 (poczta polowa 129 nie została uruchomiona), na odwrocie datownik przejściowy POCZTA POLOWA 104 i kasowniki odbiorcze z 6.XI; dobry stan zachowania.

Fi.2, 3
200 PLN
51202

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięty znaczek za 55 gr. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim średnim - kiedyś katalogowany jako próba, rysunek niekontrastowy, gwarancja.

Fi.2x nz
200 PLN
51203

1946 Poczta Polowa II Korpusu - Ancona, I wydanie, marginesowa parka znaczków ciętych za 55 gr. z poz.26-27 (Fi.400.-) w rzadkim odcieniu błękitnoniebieskim o niekontrastowym rysunku, na szarym szorstkim papierze, na białym spotykane są częściej, pełna oryginalna guma, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.2y nz
400 PLN
51204

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.3MK
80 PLN
51205

1946 Poczta Polowa II Korpusu - Bolonia, narożny znaczek za 1 zł. w kolorze szarym, na szarym gumowanym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.od 100.-do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.3y
400 PLN
51206

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 26.I za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.4
40 PLN
51207

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, znaczek za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka (Fi.od 100.- do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.4 B
200 PLN
51208

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, marginesowy czworoblok prób znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze; co bardzo rzadko spotykane liniowe ząbkowanie pionowe po lewej ukośne (Fi.usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek), piękny stan zachowania, niska cena wywoławcza, gwarancja Walocha.

Fi.4x P1
600 PLN
51209

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.4x P1 nz
500 PLN
51210

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, pionowa parka znaczków za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z podwójnym ząbkowaniem pionowym wzdłuż lewego boku, to jedyna niekatalogowana dotąd wartość z takim błędem (Fi.od 100.- do 1000.-), gwarancja.

Fi.4y
500 PLN
51211

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - gen.Wł.ANDERS, parka czystych znaczków za 2 zł., lewy bez perforacji pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi. usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek) ma zmatowienia i lekkie ślady farby ze spodniego znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.4y MK
500 PLN
51212

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
120 PLN
51213

1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
400 PLN
51214

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie - nadruk nowej wartości 5/2 zł., marginesowy znaczek z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka, piękny stan zachowania.

Fi.5 B
300 PLN
51215

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.7
40 PLN
51216

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE - NIEZNANY DATOWNIK, list lotniczy wysłany 22.1 z Detroit do Anglii, adres nadawcy kodowany na skrytkę pocztową w Londynie "P.O.Box 260/160" (przydzieloną najpewniej pododdziałowi 16 Brygady Pancernej), na odwrocie idealnie odciśnięty nieznany fioletowy datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE" z datą "30 JAN 1946" (30.I) należący prawdopodobnie do 16 Brygady Pancernej; przesyłkę przeadresowano i dosłano do Polskiego Biura Wojskowego w Szkocji "P.B.W. Glasgow Radio & Tellev. College", na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1" z datą "2 FEB 1946" (2.II); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10
800 PLN
51217

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego, skaza na gumie.

Fi.10B
60 PLN
51218

1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 18.I za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka) do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego.


80 PLN
51219

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
51220

1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star), Gwiazdy Afryki (Africa Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla podporucznika Tadeusza Piotra Dziedzica, okrągła pieczęć oficera finansowego korpusu; niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
51221

1946 list lotniczy wysłany z polskiej poczty polowej 123 nadany 12.4.46 do Stanów Zjednoczonych.


200 PLN