Auction 116. WW2 foreign postage

50965

Mi.512, W69
40 PLN
50966

1939 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, znaczek radziecki za 80 kop skasowany 13 X idealnie odciśniętym polskim datownikiem BRZEŚĆ n/B. 1 z wyróżnikiem "ł"; doskonały stan zachowania.

Mi.553
40 PLN
50967

1939 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, znaczek radziecki za 80 kop skasowany 23 III 1940 czytelnie odciśniętym w Stryju radzieckim datownikiem СТРIЙ СТАНIСЛ. ОБЛ. z pięcioramienną gwiazdką i wyróżnikiem "=a="; w fundamentalnym podręczniku J.W. Żurawskiego vel Grajewskiego Sowieckie znaki pocztowe na okupowanych ziemiach polskich w latach 1939-1941 datownik nie katalogowany; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek powierzchniowej warstwy papieru na rysunku).

Mi.587
100 PLN
50968

Mi.P236
18 PLN
50969

Mi.P274/05
50 PLN
50970

60 PLN
50971

70 PLN
50972

200 PLN
50973

1939 kartka miejscowa z Wrocławia, rzadki motyw propagandowy z Hitlerem.

90 PLN
50974

300 PLN
50975

1939 obszary anektowane przez ZSRR, polski znaczek stemplowany radzieckim kasownikiem Lwowa.

40 PLN
50976

1939 okupacja sowiecka, tereny anektowane przez ZSRR we wrześniu 1939, miejscowa kartka na polskiej całostce opłacona radzieckim znaczkiem unieważnionym radzieckim kasownikiem z Baranowicz, tekst w języku hebrajskim.

500 PLN
50977

1939 okupacja sowiecka, miejscowa ekspresowa polecona kartka z Kołomyi (polski kasownik), kartka nie wypisana na odwrocie, na odwrocie radziecki datownik odbiorczy.

200 PLN
50978

1939 okupacja sowiecka, miejscowa polecona kartka z Kołomyi (polski kasownik), kartka nie wypisana na odwrocie, na odwrocie radziecki datownik odbiorczy i dowód nadania.

170 PLN
50979

1939 list z Rygi do Warszawy, stemple cenzury wojskowej Wermachtu, ciekawa ilustrowana koperta.

400 PLN
50980

1939 polski znaczek stemplowany radzieckim kasownikiem z datą 20.11.39.

45 PLN
50981

1940 Obszary anektowane przez Litwę, wydanie obiegowe, dwa narożne dziewięciobloki czystych znaczków ciętych z serii będącej w obiegu na terenach okupacji litewskiej, dużo rzadsze niż znaczki ząbkowane, piękny stan zachowania.

Fi.AnL 23, 25 nz
Mi.439U, 441U
600 PLN
50982

1940 Obszary anektowane przez Litwę, blok wydania okolicznościowego z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czysty.

Fi.AnL Bl.2
Mi.Bl.2
120 PLN
50983

1940 Obszary anektowane przez Litwę, blok wydania okolicznościowego z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej, sposób ostemplowania wskazuje na użycie pocztowe w Wilnie 30.8.1940.

Fi.AnL bl.2
Mi.Bl.2
280 PLN
50984

Fi.AnNCp3
Mi.P226I
40 PLN
50985

Fi.AnNCp4A
Mi.P229IF
40 PLN
50986

Mi.519
2 000 PLN
50987

Mi.681, 594
500 PLN
50988

Mi.736
600 PLN
50989

250 PLN
50990

1940 kartka lotnicza z Rumunii do Poznania, rumuńskie stemple poczty lotniczej i niemiecki stempel cenzury.

120 PLN
50991

1940 list lotniczy ze Stanów Zjednoczonych do Poznania (ówczesne ziemie niemieckie tzw. Wartheland), zalepka i stemple niemieckiej cenzury oraz amerykański znak pocztowy "transatlantic air mail", dodatkowo zastosowano kasowanie znaczka w formie tzw. "fancy cancels", ciekawe.

140 PLN
50992

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, MYSZKÓW:

250 PLN
50993

1940 list polecony ze Lwowa 8.6.40 do Nowego Jorku, polska erka Lwów 1a, przesyłka przez Syberię dotarła do USA - datownik San Pedro Kalifornia z 14.8.40, kasownik odbiorczy JAMAICA NY z 19.8.40, rzadki walor o doskonałej prezencji.

520 PLN
50994

180 PLN
50995

200 PLN
50996

300 PLN
50997

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, polecona dofrankowana radziecka karta pocztowa wysłana 18.-8 ze Zdołbunowa do Warszawy, zwraca uwagę polski stempelek polecenia, przesyłka dotarła do Warszawy 11.IX, gdzie podjęto bezskuteczną próbę doręczenia, a 13/IX po opatrzeniu adnotacją "Retour/Parti" i pieczątką "Zurück" zwrócono ją do nadawcy, okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu i cyfrowa pieczątka dla przesyłek poleconych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania;

500 PLN
50998

1940 korespondencja Polaków wywiezionych w ramach jednej z czterech wielkich sowieckich deportacji ludności polskiej w głąb ZSRR (tu do Kazachstanu), list wysłany 19.8 z miejscowości Koniuchowo w rejonie Bułajewskim do Zdołbunowa, koperta (całostka) dofrankowana znaczkiem za 50 kop z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy terytorium Polski przez Sowietów, na odwrocie sowiecki datownik odbiorczy z 27 VIII ze Zdołbunowa; dobry stan zachowania.

270 PLN
50999

1940 kartka z Wielkiej Głuszy nadana 8.7.40 do Krakowa.

200 PLN
51000

1940, 1943 dwie kartki z Miastkowa, jedna z okresu okupacji sowieckiej, druga z okupacji niemieckiej.

400 PLN
51001

1940 okupacja sowiecka, kartka z Kowla (polski kasownik) do Wiednia, kartka nie wypisana na odwrocie, stempel cenzury Wermachtu.

200 PLN
51002

1940 list z Wilmesau (Wilamowic) nadany 10.05.40 do Czortkowa będącego pod okupacją sowiecką od 17 września 1939, na odwrocie stemple cenzury Wermachtu cenzury sowieckiej.

120 PLN
51003

1940 list polecony z Budapesztu do Zawiercia, zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu.

120 PLN
51004

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.9 z Poznania do Nałęczowa, dosłany do Dęblina, ładna odbitka wirnika propagandowego.

Fi.AnN8
Mi.519
40 PLN