50816 |
1920 Olsztyn - AMBULANS NR.606 relacji KRÓLEWIEC - PROSTKI, dofrankowana całostka z miejscowości Gawliki Wielkie (Gross Gablick) do Giżycka (Lötzen) przesłana 27 7 ambulansem, owalny datownik KÖNIGSBERG(PR)-PROSTKEN BAHNPOST ZUG 606 odciśnięty dwukrotnie; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Fi.od 400.-); gwarancja Walocha. | Fi.Cp8, 18a |
| 750 PLN | |
50817 |
1920 Olsztyn, dwa sekretniki. | Fi.Cs1, 2 |
| 135 PLN SOLD | |
50818 |
1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego. | Fi.Ctp2 |
| 72 PLN SOLD | |
50819 |
1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2500.-), kolorowy fotoatest Mikulski. | Fi.I-V Mi.II-VI |
| 2 500 PLN | |
50820 |
1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski. | Fi.I-V |
| 2 000 PLN | |
50821 |
1920 Olsztyn, seria czysta w marginesowych parkach wydania nie dopuszczonych do obiegu, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5, 10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Mikulski. | Fi.I-V |
| 5 000 PLN | |
50822 |
1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.VI |
| 500 PLN | |
50823 |
1920 list z Bytomia 21.9.20 do Niemiec opłacony czterema znaczkami Fi 16 i co ciekawe z silnie przesuniętym ząbkowaniem. | Fi.16 |
| 150 PLN | |
50824 |
1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa. | Fi.21 |
| 80 PLN | |
50825 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 300 PLN | |
50826 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.Dx2 |
| 360 PLN | |
50827 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. o barwie wiśniowej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Gx2 |
| 180 PLN SOLD | |
50828 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. o barwie wiśniowej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego, na papierze brunatnym gładkim, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Gz |
| 135 PLN SOLD | |
50829 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIGx1 |
| 160 PLN SOLD | |
50830 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. o barwach czarnobrunatnej i czerwonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof. J. Raszki, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.IIIx1 |
| 150 PLN | |
50831 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN | |
50832 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. o barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.IIx1 |
| 150 PLN | |
50833 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. o barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą częściowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.IVx1 |
| 150 PLN | |
50834 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. o barwie czarnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu prof. J. Raszki, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.IXx1 |
| 300 PLN SOLD | |
50835 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 50 hal. o barwie jasnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana II, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.VIIIx1 |
| 180 PLN | |
50836 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIx1 |
| 70 PLN SOLD | |
50837 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. o barwie błękitno niebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J .Bukowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.VIx1 |
| 180 PLN | |
50838 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. o barwie szarofioletowej - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu prof. J. Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Xx1 |
| 300 PLN SOLD | |
50839 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.IXx1 |
| 800 PLN | |
50840 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z nadrukami typ I. | Fi.1-10 |
| 35 PLN | |
50841 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I) skasowana na kopercie 8.V w urzędzie Bielsko 2 (Bielitz). | Fi.1-10I |
| 100 PLN SOLD | |
50842 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste. | Fi.1-10I |
| 50 PLN | |
50843 |
1920 Śląsk Cieszyński, parka z przesuniętym w dół nadrukiem. | Fi.2 |
| 25 PLN | |
50844 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczki z nadrukiem typ I, znaczki z zalanym drukiem na brzegu arkusza. | Fi.3 typ I |
| 25 PLN | |
50845 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczki z nadrukiem typ I, górny prawy znaczek z uszkodzoną literą S. | Fi.3 typ I |
| 60 PLN | |
50846 |
1920 Śląsk Cieszyński, firmowy list z Cieszyna. | Fi.4 |
| 250 PLN | |
50847 |
1920 Śląsk Cieszyński, arkusz znaczka za 25 fen. | Fi.4 ark. |
| 100 PLN SOLD | |
50848 |
1920 Śląsk Cieszyński, wycinek z pokwitowania telegraficznego z nadrukiem wydania krakowskiego z obiegu pocztowego z Bielska. | Fi.4, (Ct6III) |
| 75 PLN | |
50849 |
1920 Śląsk Cieszyński, ZNACZEK PRZEDRUKOWY SO na SKARCIE; znaczek za 50 fen. z przedrukiem S.O. typu II - frankatura mieszana ze znaczkami bez przedruku, na przekazie pocztowym wysłanym 20/5 z urzędu Cieszyn-1 do Drogomyśla (Fi.-.-); na odwrocie znaczki dopłaty za 10 i 20 hal. i datownik odbiorczy z 27.V; nieznany do tej pory adresat; kilka znanych skartów pochodzi z jednego źródła - archiwum Domu Towarowego w Nowym Sączu, najpiękniejszy z nich jest pokazany i opisany w monografii prof.J.Auleytnera "Filatelistyczne klejnoty w koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920", skarty do innych odbiorców nie są spotykane na rynku; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.5II, 75B, D16, D17 Mi.79, P16, P17x |
| 6 000 PLN | |
50850 |
1920 Śląsk Cieszyński, parka z podwójna perforacją pionową na prawym marginesie, na dolnym znaczki dodatkowe ząbkowanie jest w jeszcze w linii poprzedniego, na górnym już jest przesunięte, gwarancja Walisch. | Fi.5MK |
| 150 PLN | |
50851 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z ładnym abklaczem, rzadkie w tym wydaniu. | Fi.6 |
| 250 PLN | |
50852 |
1920 Śląsk Cieszyński, KAMIENICA K.BIELSKA, datownik ładnie odciśnięty 10.VII na znaczku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.7I |
| 80 PLN | |
50853 |
1920 Śląsk Cieszyński, czworoblok znaczków za 2,50 Kr. z przedrukiem S.O. typu I, z przesuniętym na skraj sąsiedniego znaczka ząbkowaniem pionowym, gwarancja. | Fi.9I MK |
| 120 PLN | |
50854 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie ciemnoniebieskiej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Dx2 |
| 150 PLN | |
50855 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie czarnej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Dx2 |
| 135 PLN SOLD | |