37089 |
1918 środek katalogu prac konkursowych na Marki Polskie zorganizowanego z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego; zawiera 144 projekty, trzydziestu dwóch autorów, na trzydziestu pięciu stronach, w tym nagrodzone prace: E.Bartłomiejczyka, W.Husarskiego, J.Toma i E.Trojanowskiego; jak zwykle brak strony 8, ale dodatkowo trzynaście kolorowych odbitek projektów wybranych przez Komisję Konkursową; wydano go w czterech wersjach kolorów niebieskiej, czarnej, zielonej i brązowej; tu rzadka w kolorze zielonym z minimalną ceną wywoławczą nieco powyżej 10 zł. za projekt. | Fi.1 |
| 1 600 PLN | |
37090 |
1918 ZNACZKI DZIELONE, wydanie obiegowe austriackiej poczty polowej z podobizną cesarza Franciszka Józefa, połówka znaczka za 30 hal. użyta kilka dni po wyzwoleniu w Olkuszu, do tej pory odnotowano w Olkuszu użycie znaczka dzielonego za 2 Kr., gwarancja Krawczyk. | Fi.34 |
| 75 PLN SOLD | |
37091 |
1918 TOMASZÓW, kartka z Tomaszowa napisana 24.12.19 wysłana do Łodzi, prowizoryczny wierszowy kasownik z Tomaszowa "TOMASZÓW", stempel odbiorczy z Łodzi, gwarancja Petriuk. | Fi.Cp2II |
| 280 PLN SOLD | |
37092 |
1918 POZNAŃ - prekursor - niemiecki znaczek Germania za 20 fen użyty na Ziemiach Polskich, skasowany 1.7.19 datownikiem niemieckim Posen; dobry stan zachowania. | Mi.87 |
| 50 PLN | |
37093 |
1918 prekursory, przekaz paczkowy do paczki z książkami z Krakowa 13.12.18 do Cieszyna opłacony znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20.01.1919. | |
| 120 PLN | |
37094 |
| 1 900 PLN | |
37095 |
1918 prekursowy, przekaz pobraniowy z Kańczugi wysłany 19.11.18 na Morawy, opłata znaczkami poczty austriackiej. | |
| 120 PLN | |
37096 |
| 2 200 PLN | |
37097 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w barwie niebieskiej, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 200 PLN SOLD | |
37098 |
1918 parka znaczków wydania GGW unieważnionych stemplem prowizorycznym z Zawiercia. | |
| 60 PLN SOLD | |
37099 |
| 60 PLN | |
37100 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Frysztat nadany 9.12.18 na Morawy opłacony znaczkami austriackimi. | |
| 120 PLN | |
37101 |
1918 prekursory, kartka z Warszawy nadana 16.11.18 do Włocławka. | |
| 180 PLN SOLD | |
37102 |
1918 współkursory, kartka z Warszawy nadana 4.12.18 do Lublina. | |
| 100 PLN SOLD | |
37103 |
1918 współkursory, list z Żyrardowa nadany 11.12.18 do Warszawy, gwarancja Schmutz. | |
| 120 PLN SOLD | |
37104 |
1918 prekursory, firmowy list z Piotrkowa nadany 3.12.18 do Warszawy. | |
| 150 PLN SOLD | |
37105 |
1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej. | |
| 80 PLN | |
37106 |
| 80 PLN | |
37107 |
| 70 PLN SOLD | |
37108 |
1919 KRAKÓW - wydanie Komisji Rządzącej, znaczki za 2, 20, 50 f. na wycinku ze skartu, unieważnione rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa. | Fi.55, 61, 63 Mi.54, 60, 62 |
| 40 PLN | |
37109 |
| 80 PLN | |
37110 |
| 600 PLN | |
37111 |
| 110 PLN | |
37112 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 100 PLN | |
37113 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 5 h., lewy z błędem "y połączone z białą ramką", a prawy z błędami "plamka nad lewym szponem orła" i "h połączone z obwódką lewej tarczy", gwarancja Berbeka. | Fi.57 B+B Mi.56 |
| 60 PLN | |
37114 |
| 120 PLN | |
37115 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja. | Fi.58 Mi.57 |
| 60 PLN | |
37116 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, list z Bielska na kopercie żałobnej do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.59 |
| 100 PLN | |
37117 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, prywatnie perforowany znaczek za 10 h. z błędem - po wykonaniu perforacji poziomej arkusz zgiął się skośnie do góry, wykonywana potem perforacja pionowa jest skośna poniżej tego zagięcia, bardzo rzadkie, podwójna gwarancja Berbeka. | Fi.59 B Mi.58 |
| 150 PLN | |
37118 |
1919 kartka z Cieszyna 5.5.19 do Tarnowa, gwarancja. | Fi.60 Mi.59 |
| 120 PLN | |
37119 |
1919 kartka nadana w składnicy pocztowej w Czerminie przez urząd zwierzchni w Świecanach do Olkusza, stempel składnicy "* CZERMIN GAL. *". | Fi.60 Mi.59 |
| 200 PLN | |
37120 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, miejscowa kartka z Krakowa wysłana 17.4.19. | Fi.60 |
| 80 PLN | |
37121 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Sanoka nadana 27.4.19 do Oświęcimia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | Fi.60 |
| 100 PLN | |
37122 |
1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji. | Fi.60, Cp16Ix |
| 100 PLN | |
37123 |
1919 kartka z Bielska do Austrii, całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 121, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.60, Cp16xII |
| 100 PLN | |
37124 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, miejscowy list bankowy z Krakowa z marca 1919. | Fi.62 |
| 100 PLN | |
37125 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, przekaz paczkowy z Osieka koło Żmigrodu do Starego Sącza, na odwrocie znaczki austriackie wycofane z obiegu użyte do pobrania opłat doręczeniowych. | Fi.65, 75B Mi.64, 79 |
| 350 PLN SOLD | |
37126 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z błędem "kocona". | Fi.65B1 Mi.64 |
| 150 PLN | |
37127 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze ciemnopomarańczowym, gwarancja. | Fi.73 P4 Mi.65 |
| 90 PLN | |
37128 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 2 400 PLN | |