45239 |
1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-). | Fi.187-95, 187-88R Mi.193-201, 193-94D |
| 90 PLN | |
45240 |
| 20 PLN | |
45241 |
1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen (odmiana na papierze białym) - frankatura pojedyncza, widokówka do Warszawy wysłana 1.4.1927 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1t". | Fi.188aw Mi.194x |
| 50 PLN | |
45242 |
1924 kartka z Gdańska do Niemiec. | Fi.190 |
| 120 PLN | |
45243 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, 10+20+40 Pf - frankatura trójkolorowa, lotnicza karta polecona (bez tekstu na odwrocie) wysłana 23.5.25 z Gdańska do Berlina, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 1 LUFTPOST z wyróżnikiem "a"; berlińskie datowniki odbiorcze i lotniczy stempel nadejścia "Mit Luftpost befördert uber Flughafen Tempelhofer Feld Postamt Berlin C2"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.196, 197, 198 Mi.202, 203, 204 |
| 200 PLN | |
45244 |
1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana. | Fi.196-200 |
| 140 PLN | |
45245 |
| 400 PLN | |
45246 |
1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie. | Fi.201-05 Mi.207-11 |
| 2 000 PLN | |
45247 |
1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań. | Fi.201-5, 206-7 |
| 2 500 PLN | |
45248 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.U41-50 Mi.D41-50 |
| 500 PLN | |
45249 |
1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie. | Fi.U41-51 |
| 2 400 PLN | |
45250 |
1925 perforacja firmowa BAL - Baltic America Linie, znaczek za 50 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 4.10; dobry stan zachowania. | Fi.194 Mi.200 |
| 100 PLN | |
45251 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym. | Fi.206a |
| 80 PLN | |
45252 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner. | Fi.207 |
| 80 PLN | |
45253 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
45254 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer. | Fi.Cp30 |
| 180 PLN | |
45255 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny podstawowy komplet 20 czystych kart 10 Pf. i 20 Pf. z ilustracjami (Fi.3500.-), wśród nich tym karty z różnymi błędami. | Fi.Cp31I-32 |
| 3 500 PLN | |
45256 |
| 160 PLN | |
45257 |
1925 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 2.12 z Brunszwiku, koperta firmowa "Richard Borek, Braunschweig", na odwrocie dekoracyjna nalepka nadawcy i kasownik odbiorczy Danzig 1s; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.360 |
| 50 PLN | |
45258 |
1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.". | Fi.196, 197 |
| 70 PLN | |
45259 |
1927 ekspresowy pobraniowy lotniczy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze, piękny obieg pocztowy z rzadką pojedynczą frankaturą znaczka za 2½ Guldenów. | Fi.200 |
| 500 PLN | |
45260 |
1927 list lotniczy z Gdańska do Berlina. | Fi.208 |
| 40 PLN | |
45261 |
1928 kartka z pokładu niemieckiego statku pasażerskiego (Auf hoher See) M/S Hansestadt Danzig do Niemiec, kartka nadana w urzędzie pocztowym w Zoppot (Sopot), widokówka z zdjęciem statku. | Fi.188 |
| 120 PLN | |
45262 |
1928 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Szwajcarii, stempel "Mit Flugpost befördert. / Zweigtflugtpostamt / Berlin Zentralflughafen.", na odwrocie stempel odbiorcze, przesyłka nie doręczona zwrócona do nadawcy. | Fi.196, 199 |
| 800 PLN | |
45263 |
1929 list ekspresowy nadany w niemieckim ambulansie pocztowym nr Z.-114 na trasie Danzig - Marienburg (Gdańsk - malbork) do Niemiec. | Fi.188, 196, 197,210 |
| 250 PLN | |
45264 |
1929 lotniczy list polecony z Gdańska 5 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Rzadki stempel pomocniczy "Flugbeforderung unterblieben. Postamt 5 Danzig (Bhf.)" | Fi.196, 198 |
| 300 PLN | |
45265 |
1929 perforacja firmowa M - Maggi´s Nahrungsmittel GmbH, znaczek za 15 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 22.8 w miejscowości Pszczółki datownikiem Hohenstein (Wolff Hoh08.0); dobry stan zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 100 PLN | |
45266 |
| 200 PLN | |
45267 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-). | Fi.Cp46 |
| 200 PLN | |
45268 |
1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
45269 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie datownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 4 000 PLN | |
45270 |
1930 wydanie okolicznościowe dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, okolicznościowa seria na lotniczym liście poleconym do Niemiec, na odwrocie stemple tranzytowy i odbiorczy. | Fi.214-24 |
| 800 PLN | |
45271 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria w pięknym stanie, fotoatest Ouchsner. | Fi.214-24 |
| 1 800 PLN SOLD | |
45272 |
1930 DANZIG 4 - karta pocztowa za 5 Pf w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłana 22.9 z urzędu Danzig 4 (Gdańsk 4), datownik z wyróżnikiem "b"; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp41b Mi.P41 |
| 70 PLN | |
45273 |
1930 "DANZIGER WERFT STOCZNIA GDAŃSKA THE INTERNAL SHIPBUILDING AND ENGINEERING CO. LTD." - 10 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowym liście wysłanym 28.3.30 z urzędu Gdańsk 5. Na mocy Traktatu Wersalskiego Konferencja Ambasadorów przyznała w 1922 roku Gdańską Stocznię Cesarską: Wielkiej Brytanii, Francji, Włochom i Japonii, które docelowo miały przekazać ją Polsce lub Wolnemu Miastu Gdańsk, w efekcie utworzono międzynarodową spółkę akcyjną z udziałem kapitału polskiego (20%), Wolnego Miasta Gdańska (20%), Wielkiej Brytanii (30%) i Francji (30%); stocznia otrzymała angielską nazwę "The International Shipbuilding and Engineering Company Limited", w 1937 udziały brytyjskie zostały wykupione przez Niemców, po wybuchu wojny całe zakłady przejęło Wolne Miasto Gdańsk, a w 1940 III Rzesza, stocznia w czasie wojny pracowała głównie dla potrzeb Kriegsmarine, produkowano to m.in. U-booty. Jedna z zaledwie kilku frankatur mechanicznych Wolnego Miasta z polskim tekstem; bardzo rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; na odwrocie reklama firmowa. | |
| 1 800 PLN | |
45274 |
1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria na liście Zeppelinowym z Gdańska do Austrii, stemple poczty lotniczej, na odwrocie stempel odbiorczy, dekoracyjny walor. | Fi.190, 199, 225-9 |
| 600 PLN | |
45275 |
1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na LUFTPOSTA, lotnicza kartka polecona nadana specjalnym lotem z okazji wystawy. | Fi.196, 197, 225, 227, 229 |
| 800 PLN | |
45276 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 320 PLN | |
45277 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.900.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 800 PLN | |
45278 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA; karta czysta; słabszy stan zachowania na odwrocie ślady podlepek i niewielkie przebarwienia (Fi.400.-). | Fi.Cpp2/I |
| 250 PLN | |