Auction 115. Postage dues

44891

Fi.D3
40 PLN
44892

Fi.D3
40 PLN
44893

Fi.D3
40 PLN
44894

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja.

Fi.D3
50 PLN
44895

Fi.D3
50 PLN
44896

Fi.D3
60 PLN
44897

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
100 PLN
44898

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.D3
40 PLN
44899

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 29, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.D3
60 PLN
44900

Fi.D3 B
Mi.P3
60 PLN
44901

Fi.D3 B
Mi.P3
40 PLN
44902

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 37 z błędem "scieta C", fgwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.D3 B5
100 PLN
44903

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z odwróconym nadrukiem formą IID poz.13 (Fi.13000.-), unieważniony pięknym datownikiem prowizorycznym BIELITZ 1 / OSTERR. SCHLES. w dniu 13.II.19, to jeden z najrzadszych błędnodruków tego wydania, sygnatura, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Jungjohann.

Fi.D3 No
Mi.P3
13 500 PLN
44904

1919 wydanie krakowskie, ośmioblok znaczków z nadrukiem formy IID z poz. 25/38, znaczek z poz. 37 z błędem "ścięte C", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.D3B5
750 PLN
44905

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z usterką na poz. 32 "zalany romb", piękny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja firmowa KOHLER.

Fi.D4I
Mi.P11
6 000 PLN
44906

Fi.D4I
1 600 PLN
44907

Fi.D5
2 000 PLN
44908

1919 wydanie krakowskie, czysto skasowany znaczek dopłaty za 25 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.12 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D6 B
160 PLN
44909

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA poz.92 (Fi.1200.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kamiński, sygnatura Gryżewski, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D8
Mi.P7
1 400 PLN
44910

Fi.D8
1 000 PLN
44911

Fi.D8
900 PLN
44912

Fi.D8
1 000 PLN
44913

Fi.D9
150 PLN
44914

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27 z charakterystycznymi uszkodzeniami liter P, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.D9
700 PLN
44915

1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.D13
55 PLN
44916

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-).

Fi.D13-21
Mi.P13-21
240 PLN
44917

1919 róg obfitości, seria w czworoblokach.

Fi.D13-21
200 PLN
44918

1919-20 róg obfitości, serie dwóch wydań w barwie niebieskiej.

Fi.D13-21, D17-21I
80 PLN
44919

Fi.D15
120 PLN
44920

Fi.D15
55 PLN
44921

Fi.D15
55 PLN
44922

Fi.D17
60 PLN
44923

Fi.D18
55 PLN
44924

1919 arkusz znaczka za 30 halerzy, w arkuszu znaczki z błędem "przerwana litera O w DOPŁATA".

Fi.D18 ark.(D18B1)
50 PLN
44925

1919 znaczek z (co ciekawe i rzadkie), lekko przesuniętym wedle siebie w pionie, podwójnym abklaczem. Intrygującym jest fakt, że niemal identyczny błąd (podwójny abklacz przesunięty w pionie) występuje także na D22.

Fi.D21
65 PLN
44926

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-).

Fi.D23-31
Mi.P22-30
60 PLN
44927

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
50 PLN
44928

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
60 PLN
44929

Fi.D23-31
200 PLN
44930

1919 dzielony znaczek dopłaty za 1000 mk na wycinku, skasowany 9.V.23 datownikiem dwuobrączkowym NOWE MIASTO k/PRZEMYŚLA z wyróżnikiem "*a*", na odwrocie fragmenty wydrukowanego tekstu "ocztowa Kasa Oszc"; podobne przypadki z tego okresu są opisywane w Polskich Znakach Pocztowych w dziale Frankatury Zastępcze (por. IIIt. str.110); doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.D49
Mi.P49
200 PLN