The auction will end on 08.07.2024

Auction 115. Polish People's Republic 1952-1989

43161

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, parka znaczków ciętych opisanych w katalogu jako próby.

Fi.881nz
Mi.1025U
3 000 PLN
43162

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek z błędem "przecięte 0" powstałym wskutek przesunięcia druku barwy czerwonej, gwarancja.

Fi.882 B1
Mi.1026
30 PLN
43163

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.50 "kropka między L i S w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.883 B3
Mi.1027
60 PLN
43164

1957 Dzień Znaczka, narożnik z arkusza z numerem walca.

Fi.885
Mi.1030
30 PLN
43165

Fi.885
Mi.1030
25 PLN
43166

1957 Dzień Znaczka, prawy znaczek z błędem "otwarte usta".

Fi.885B1
Mi.1030
35 PLN
43167

Fi.885B1
Mi.1031F
35 PLN
43168

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.892MK
Mi.1038
20 PLN
43169

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek makulaturowy drukowany na zmarszczonym papierze, osobliwe, gwarancja Walocha.

Fi.894MK
Mi.1039
240 PLN
43170

1957 20. rocznica śmierci Andrzeja Struga, list z Poznania do Niemiec.

Fi.897
Mi.1042
10 PLN
43171

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty (Fi.90.-).

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
43172

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
80 PLN
43173

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
43174

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
43175

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.19 (857)
Mi.1001
40 PLN
43176

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
20 PLN
43177

1957 mieszana frankatura na liście poleconym z Białegostoku.

20 PLN
43178

1957 karta należnościowa celna z Poznania.

30 PLN
43179

1957-1990 kwiaty i owoce - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.80 euro, Fi.203.-); temat - FLORA.

140 PLN
43180

1957 nalepki okolicznościowe VII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej.

50 PLN
43181

1958 "VI Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Moskwie" widokówka z tekstem i emblematem Esperanto z partyturą i tekstem hymnu festiwalowego w języku esperanto, widokówka wysłana 2.VI z Wrocławia do Gliwic, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym "DOKŁADNY ADRES PRZYSPIESZA DORĘCZENIE LISTU", bardzo dobry stan zachowania; temat - ESPERANTO.

Fi.765
Mi.911
60 PLN
43182

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.233.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
43183

1958 rocznik znaczków czystych (Fi.238.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
43184

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dolny środkowy znaczek z poz. 92 z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
100 PLN
43185

1958 Zabytkowe ratusze, seria z odmianami znaczków za 20 i 40 gr, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.901-2II, 903-5
Mi.1046-47II
50 PLN
43186

1958 Zabytkowe ratusze, seria na kartach maksimum, każdy znaczek skasowany w miejscowości, w której znajduje się dany ratusz.

Fi.901-5
Mi.1046-50
250 PLN
43187

1958 zabytkowe ratusze, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.901II
35 PLN
43188

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy czarnej - podwójne oczy.

Fi.906
Mi.1051
30 PLN
43189

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw, wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.906
Mi.1051
60 PLN
43190

1958 szlachetne gatunki ryb, blok legitymacyjny znaczka za 40 gr.

Fi.906
30 PLN
43191

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z perforacją przesuniętą już na liczby rozrachunkowe na górze.

Fi.908
Mi.1053
25 PLN
43192

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy niebieskiej - podwójne oko.

Fi.910
Mi.1055
20 PLN
43193

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - efekt "podwójnej" ryby.

Fi.910
Mi.1055
120 PLN
43194

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego - między innymi "podwójne oczy".

Fi.910MK
110 PLN
43195

1958 140. rocznica Uniwersytetu Warszawskiego, narożnikowa parka - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-58 - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.911
Mi.1056
40 PLN
43196

1958 140. rocznica Uniwersytetu warszawskiego, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.911
Mi.1056
30 PLN
43197

1958 poczta dyliżansowa z okazji 400-lecia Poczty Polskiej, koperta dofrankowana serią znaczków jubileuszowych, ostemplowanych okolicznościowo 24.10 i przesłana dyliżansem pocztowym na trasie Skierniewice - Nieborów - Łowicz.

Fi.918-922; Ck27
Mi.1063-1067
20 PLN
43198

1958 400-lecie Poczty Polskiej, parka znaczków ciętych.

Fi.920nz
Mi.1065U
800 PLN
43199

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dwa znaczki za 2,10 zł, lewy z przesuniętą w pionie barwą fioletowoniebieską, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.921
Mi.1066
50 PLN
43200

1958 400 lat poczty polskiej, list z Poznania do Niemiec.

Fi.927
Mi.1072
10 PLN