Auction 114. Foreign Postage on Polish territory

22969

1893 Jordanów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Jordanowie.

Mi.53
25 PLN
22970

1893 Uhrynów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Uhrynowie.

Mi.53
40 PLN
22971

1893 BOHORODCZANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Bohorodczanach, dobry stan zachowania (brak ząbka po prawej stronie na środku).

Mi.53
50 PLN
22972

70 PLN
22973

1893 Wrocław - poczta prywatna HANSA - karta pocztowa za 2½ Pf (mniejsze napisy i cyfry na znaku opłaty), czysta; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
22974

Fi.Cp10
Mi.P77
30 PLN
22975

1894 list nadany w Pniewo do Francji, na odwrocie stempel tranzytowy z Cauterets i na froncie odbiorczy z Paryża.

Mi.47, 49
120 PLN
22976

1894 Jaworów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Jaworowie.

Mi.53
30 PLN
22977

1894 Biała, pasek austriackich znaczków wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Białej.

Mi.53
30 PLN
22978

500 PLN
22979

70 PLN
22980

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
22981

1895 Kraków, austriacki znaczek gazetowy wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Krakowie.

Mi.8X
40 PLN
22982

1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
80 PLN
22983

1896 CZAYCZE, znaczek wydania Niemiec Z 1889 za 10 fenigów, skasowany 4 3 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Czajcze, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.47
80 PLN
22984

1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie.

Mi.53
20 PLN
22985

1897 Czudec, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Czudcu.

Mi.53
20 PLN
22986

1897 Rudnik, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Rudniku.

Mi.53
20 PLN
22987

70 PLN
22988

70 PLN
22989

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB
150 PLN
22990

1898 Łańcut, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łańcucie.

Mi.53
20 PLN
22991

1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania.

Mi.8
50 PLN
22992

1899 Brody 2, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Brodach.

Mi.51
20 PLN
22993

1899 Dynów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Dynowie.

Mi.56
20 PLN
22994

1899 Dubiecko, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Dubiecku.

Mi.74
20 PLN
22995

1899 Glińsk, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Glińsku.

Mi.74
20 PLN
22996

1899 Rabka, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Rabce.

Mi.75
20 PLN
22997

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.

15 PLN
22998

1899 składany list polecony z Poznania do Ostrowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

90 PLN
22999

1900 kartka firmowa z Białegostoku do Niemiec.

Mi.45, 47
120 PLN
23000

1900 Skrzydlna, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Skrzydlnej.

Mi.72
20 PLN
23001

1900 Sanok, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Sanoku.

Mi.74
20 PLN
23002

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

Fi.Cp18
10 PLN
23003

Mi.15Bx
300 PLN
23004

1901 Zakopane, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Zakopanem.

Mi.74
20 PLN
23005

1901 Bojanów, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Bojanowie.

Mi.74
20 PLN
23006

1901 Ryglice, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Ryglicach.

Mi.74
20 PLN
23007

1901 KOSSÓW, austriacki znaczek za 50 h wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem rusztowym w Kosowie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.79
40 PLN
23008

60 PLN