Auction 114. WW1 military postage

23604

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, poza widocznym na skanie załamaniem w papierze w ładnym stanie zachowania..

50 PLN
23605

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann.

100 PLN
23606

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Mikulski.

5 000 PLN
23607

160 PLN
23608

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

250 PLN
23609

Fi.5, 6
300 PLN
23610

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.600.-), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

700 PLN
23611

300 PLN
23612

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, nadruk typ IIIc, gwarancja i oznaczenie Walocha.

70 PLN
23613

1918 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht), widokówka przedstawiająca żołnierzy Wojska Polskiego wysłana 7.8 z Ostrowi do Łodzi, w adresie nadawcy podano: "Szkoła Podoficerska Wojsk Polskich w Ostrowie komp.1", pieczęć listowa "Unteroffzierschule Brief-Stempel", datownik nadawczy OSTROW (GOUV.LOMZA), słabo czytelna odbitka sześciokątnego stempelka doręczeniowego L.S.O.(ŁÓDZKA STRAŻ OGNIOWA) w kolorze czarnofioletowym z datą 8.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
200 PLN
23614

600 PLN
23615

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu.

1 200 PLN
23616

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, nadruk typ II, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

40 PLN
23617

1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, list polecony wysłany z Rohaczewa do Bobrujska ofrankopwany czterema znaczkami I wydania przedrukowego, unieważnione datownikiem "POCZTA POLOWA 2/ I POL. KORP. /- 19 6 18" w barwie czarnej z wyróżnikiem 2, zawyżona opłata pocztowa w wysokości 70 kop. zamiast 35.kop za list polecony, odręczny numer polecenia "N 406", fotoatest Drzewiecki.

2 100 PLN
23618

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.11
1 200 PLN
23619

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki.

Fi.11
1 750 PLN
23620

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Walocha.

Fi.12-5A
130 PLN
23621

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pełna seria w tym najdroższa i najrzadsza 1 rublówka ząbkowana w doskonałym stanie, gwarancja Rachmanow.

Fi.12-5B
2 400 PLN
23622

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, pięknie kasowana na wycinkach,

Fi.12-15A
Mi.12-15B
150 PLN
23623

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce, gwarancja Gryżewski (2), Falkowski(1), gwarancja (1).

Fi.12-15A
Mi.12-15B
80 PLN
23624

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
2 200 PLN
23625

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2500.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B
2 000 PLN
23626

Fi.13Aa, b
40 PLN
23627

Fi.13aA
120 PLN
23628

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego.

Fi.13b
100 PLN
23629

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
300 PLN
23630

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pionowa parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
300 PLN
23631

Fi.58, 64
600 PLN
23632

1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska.

Fi.58, 67
500 PLN
23633

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck3
600 PLN
23634

Fi.Cp2
200 PLN
23635

Fi.Cp2
300 PLN
23636

1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
220 PLN
23637

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp2
150 PLN
23638

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego za 10/3 kop.

Fi.Cp2
250 PLN
23639

Fi.Cp4
180 PLN
23640

Fi.Cp4
220 PLN
23641

Fi.Cp4
150 PLN
23642

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs3
700 PLN
23643

700 PLN