Auction 114. WW1 occupation postage

23427

1919 Zachodnio Ukraińska Republika Ludowa, znaczek trzeciego wydania Stanisławowskiego, gwarancja "K.F.W. 54" i H. Fischer.

Fi.78
100 PLN
23428

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, trzecie wydanie stanisławowskie, gwarancja Ceremuga.

Fi.78
72 PLN
23429

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, znaczek trzeciego wydania stanisławowskiego, znaczek z ząbkowaniem 11½, fotoatest Wiatrowski.

Fi.78B
1 600 PLN
23430

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, trzecie wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.79
90 PLN
23431

Fi.79
100 PLN
23432

Fi.79
72 PLN
23433

Fi.81
100 PLN
23434

Fi.81
72 PLN
23435

Fi.81
90 PLN
23436

1919 Zachodnio Ukraińska Republika Ludowa, znaczek trzeciego wydania Stanisławowskiego, gwarancja "K.F.W. 54" i słabo odbita Mikulski.

Fi.83
150 PLN
23437

Fi.84
200 PLN
23438

Fi.84
135 PLN
23439

1919 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, I wydanie wiedeńskie, seria 19 znaczków z nadrukami, wartości do 30 hal i 10 kr bez podlepki, pozostałe delikatne pierwsze podlepki lub ich ślady; wartość 10 kr sygnowana; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.87-105
600 PLN
23440

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, formularz poczty polowej z nadrukiem, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp1I
2 000 PLN
23441

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, całostka austriacka z nadrukiem, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp4
1 500 PLN
23442

1919 lokalne litewskie wydanie Grodzieńskie, nadruk litewski na rosyjskich znaczkach wprowadzonych do obiegu 4 III., w okresie wycofywania się z tych terenów oddziałów niemieckich; już miesiąc później Grodno było w rękach Polskiej Organizacji Wojskowej i poza kilkoma tygodniami w kampanii 1920 roku, pozostało w granicach Polski do 1939 roku; ząbkowana seria kasowana na wycinkach jest dopiero drugi raz oferowana na naszej aukcji, gwarancja Krawczyk.

Mi.2-9A
3 000 PLN
23443

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, kartka z Kołomyi 30.5.19 do Lwowa, stempel ukraińskiej cenzury wojskowej z Kołomyi.

1 000 PLN