Auction 114. PoW Murnau camp

27882

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach: 1 fen., 10 fen., 50 fen., 1 Mk., 2 Mk. i wyjątkowo rzadko spotykany 5 Mk. (niezgięty, narożniki minimalnie zaokrąglone); ogólnie dobry stan zachowania.

3 200 PLN
27883

1944 kartka ze zdjęciem z obozowego przedstawienia operetki "Afrodyta", stempel komendy Zarządu kantyny Oficerskiej i stempel obozowej cenzury, osobliwe i nie spotykane.

500 PLN
27884

1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.11800,-/9800.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok).

Fi.1-8, bl.1
9 500 PLN
27885

1945 Orzeł Biały, czysty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym (Fi.80.-), poza przebarwieniem na prawym marginesie w ładnym stanie gwarancja i oznaczenie.

Fi.16x
70 PLN
27886

1945 Orzeł Biały, cięty od góry kasowany znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym (Fi.75.-), bardzo ładny stan i czytelnie odbity cztery dni przed zakończeniem działalności poczty cały datownik, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
150 PLN
27887

1945 list nadany 31.SEP przez Komitet Polski w Monachium do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Murnau, który powstał na terenie byłego Oflagu VIIA, kasownik odbiorczy 2.10, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

400 PLN
27888

1945 list z oflagu w Murnau po wyzwoleniu obozu nadany 1.09.45 do Krakowa, na odwrocie stempel specjalnego komisarza do opieki nad byłymi więźniami obozów w Krakowie, gwarancja.

500 PLN