Auction 113. Local postage 1918-1919

12443

1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego unieważniony stemplem prowizorycznym z Włocławka.

50 PLN
12444

1918 Grodzisko, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony stemplem prowizorycznym Grodziska.

60 PLN
12445

80 PLN
12446

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

220 PLN
12447

Fi.1-5
2 000 PLN
12448

1919 Skałat, oryginalne znaczki wydania lokalnego stemplowane na kopercie. Wysoka wartość katalogowa.

Fi.1-7
2 400 PLN
12449

1919 KOWEL - po zajęciu Łucka przez Wojsko Polskie, za zgodą Komisarza Zarządu Cywilnego Ziem Wschodnich (miejscowej polskiej władzy), dokonano przedruków na znalezionym tam zapasie znaczków ukraińskich; prof. Julian Auleytner w swoim artykule - "Filatelista" nr.6/2011, pisze: "Całości z Kowla można podzielić na dwie wyraźne grupy: użytkowe - bez śladów inspiracji filatelistycznej (głównie z lipca 1919 roku), inspirowane filatelistycznie (z okresu 21 - 26 sierpnia 1919 roku). [-] Ta ostatnia grupa wyróżnia się kilkoma wspólnymi cechami: sposobem naklejania dostępnych znaczków na kopertę poprzez ich charakterystyczne "rozrzucenie" po jej powierzchni, stemplem cenzora, który nie występuje na listach z normalnego obiegu; tych cech filatelistycznego użycia nie ma oferowany tu list do Lublina nadany 20/8, a ofrankowany znaczkami ukraińskimi z lokalnymi nadrukami "Poczta Polska" i nowymi wartościami: 30 fen/30 szag i 50 fen/50 szag, skasowano je jednowierszowym stemplem prowizorycznym "KOWEL", datę nadania "20/8 1919" wpisano odręcznie pod znaczkami, na odwrocie lubelski datownik odbiorczy z 29 VIII; według prof. J.Auleytnera, a wcześniej W.Rachmanowa to niedoceniane od dziesięcioleci pełnoprawne wydanie, z polskim nadrukiem unaradawiającym; list oferowany jest na karcie eksponatu wystawowego; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.od 20000.-); sygnatura C w kółku, rzadka i cenna gwarancja z epoki Gryżewski.

Fi.1a, 4
24 000 PLN
12450

180 PLN
12451

1919 Dziedzice, wycinek z skartu z parką nierozciętych znaczków austriackich za 50 hal. z nadrukami lokalnymi Dziedzic w układzie tete - beche, parka odcięta z większego skartu, oryginalny fotoatest Petriuk na całość przed odcięciem oferowanej parki.

13 000 PLN
12452

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, plama czerwonego tuszu z pieczątki własnościowej, gwarancja Ryblewski.

280 PLN
12453

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja.

500 PLN
12454

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 402 sztuki, gwarancja Schmutz.

500 PLN
12455

150 PLN
12456

1919 Skałat, znaczek z lokalnym nadrukiem o nakładzie 651 szt.), gwarancja Gryżewski, Schmutz.

240 PLN
12457

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 160 sztuk, gwarancja Wiatrowski.

Fi.10
900 PLN
12458

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 45 sztuk, gwarancja Wiatrowski.

Fi.14
8 000 PLN
12459

1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 20 sztuk, gwarancja Ryblewski, Schmutz.

Fi.15
15 000 PLN
12460

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 390 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.16
600 PLN
12461

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 390 sztuk, gwarancja Mikstein.

Fi.16
700 PLN
12462

1919 Skalat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie zaledwie 100 sztuk, gwarancja Walocha.

Fi.17
1 500 PLN
12463

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 100 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.17
1 400 PLN
12464

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
500 PLN
12465

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
700 PLN
12466

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja.

Fi.19
600 PLN
12467

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 200 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.19
800 PLN
12468

1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 40 sztuk, mini fotoatest Wiatrowski.

7 500 PLN
12469

1919 Myślenice, I wydanie, austriacki znaczek pospieszny za 2 hal. z nadrukiem lokalnym "Orzeł" stempelkiem gumowym o wymiarze 16 x 22 mm, niespotykany z pustopolem po lewej, sygnowany T, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.217
590 PLN
12470

1919 Tarnów, całostka z nadrukiem III wydania.

140 PLN