15232 |
1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy. | Fi.1-4 |
| 100 PLN | |
15233 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-). | Fi.1-4 |
| 100 PLN | |
15234 |
1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy na podlepkach, dodatkowo znaczek z nadrukiem nowej wartości, znaczek za 2 zł w barwie szarooliwkowej zamiast czerwonobrązowej, różnica dobrze widoczna w porównaniu z znaczkiem z nadrukiem. | Fi.1-5 |
| 110 PLN SOLD | |
15235 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria na podlepkach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku. | Fi.1-5 |
| 60 PLN | |
15236 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-6, bl.1 |
| 600 PLN | |
15237 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, próby znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrazowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy, gwarancja. | Fi.1y P1-4y P1 |
| 600 PLN | |
15238 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, parka znaczków za 55 gr. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym, błędy ząbkowania (Fi.od 100.- do 1000.- za znaczek),. | Fi.2 |
| 200 PLN | |
15239 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta narożny znaczek za 55 gr. w kolorze stalowoniebieskim, na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, czytelnie skasowany datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja. | Fi.2 P nz |
| 300 PLN | |
15240 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, marginesowa parka ciętych znaczków za 55 gr. na szarym szorstkim gumowanym papierze (Fi.400.-), na białym spotykana częściej, pełna oryginalna guma, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.2y nz |
| 400 PLN | |
15241 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.3MK |
| 80 PLN | |
15242 |
1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy, znaczek cięty na papierze y, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.3ynz |
| 190 PLN | |
15243 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.4x P1 nz |
| 450 PLN SOLD | |
15244 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł. z błędem nadruku "długa i wygięta porzeczka w literze ł", dodatkowo lekkie przesunięcie skośne perforacji. | Fi.5 |
| 400 PLN | |
15245 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 120 PLN | |
15246 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 400 PLN | |
15247 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z odwróconym nadrukiem nowej wartości 5/2 zł skasowany 17.2 czerwonym datownikiem POLSKA-POCZTA-POLOWA-II KORPUSU AIR MAIL LOTNICZA odciśniętym dodatkowo obok na dekoracyjnej kopercie FDC; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia, m.in. na końcach ząbków). | Fi.5 No |
| 1 500 PLN | |
15248 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.7 |
| 40 PLN | |
15249 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, list lotniczy wysłany 1.V za pośrednictwem poczty polowej 128 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie. | Fi.8 |
| 100 PLN | |
15250 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego, skaza na gumie. | Fi.10B |
| 60 PLN | |
15251 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z błędem "znaczne przesunięcie niebieskiego znaczka w prawo i lekko w dół", dwa lekkie zmatowienia na gumie, poza tym w ładnym stanie. | Fi.bl.1 |
| 500 PLN | |
15252 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania. | Fi.bl.1 |
| 290 PLN SOLD | |
15253 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu gen. Andersa, pięknie kasowany blok na papierze białym gładkim średnim z błędem "lekko przesunięty na skos znaczek niebieski", zgięty pomiędzy znaczkami, gwarancja. | Fi.bl.1 P |
| 700 PLN | |
15254 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka znaczków za 50 gr. | Fi.1 |
| 25 PLN | |
15255 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
15256 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr. | Fi.6 |
| 25 PLN | |
15257 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, ośmioblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami i miedzypolami, bardzo rzadki kasowany. | Fi.6 Pw 6 |
| 750 PLN | |
15258 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka kasowanych znaczków za 50 gr. z międzypolem. | Fi.6 Pw 6 |
| 80 PLN | |
15259 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, szescioblok znaczków za 50 gr. z międzypolem, prawy górny z naturalną skazą w papierze. | Fi.6 Pw 6 |
| 120 PLN | |
15260 |
1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz. | |
| 160 PLN | |
15261 |
1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie. | |
| 100 PLN | |
15262 |
1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy). | |
| 120 PLN | |
15263 |
1954 parka znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 200 PLN | |
15264 |
1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na czworobloku znaczków za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką (czworoblok ze zwykłym nadrukiem Fi.2800.-) i "Poczta Lotnicza / Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, co ciekawe lewy górny nadruk, który trafił na jaśniejszą część znaczka wygląda jak drukowany inną farbą - czerwoną, bardzo ciekawe i rzadkie, sygnowane BT. | Fi.6b typ II |
| 4 800 PLN | |
15265 |
1954 II Korpus, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, najdroższy w serii, marginesowy znaczek poczty polowej II Korpusu za 45 gr. z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze czerwonopomarańczowym (Fi.1000.-), piękny stan zachowania. | Fi.6c |
| 900 PLN | |
15266 |
1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze karminowym, gwarancja Walocha. | Fi.8b |
| 180 PLN | |
15267 |
1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-). | Fi.10 |
| 600 PLN | |
15268 |
1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-), dodatkowo lekki abklatsch nadruku na gumie. | Fi.10 |
| 600 PLN | |
15269 |
1984 40. rocznica bitwy o Monte Cassino, okolicznościowa perforacja "40 MC" (40 Monte Cassino) na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia 40 rocznicy bitwy o Monte Cassino, komplet 23 znaczków w czworoblokach, wartości funtowe w handlu niespotykane, w innych wydaniach znane są nakłady znaczków o wysokich nominałach - to zwykle 15 do 50 sztuk; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania (poza trzema znaczka uszkodzonymi: 26p, 28p, £5); po aukcji będzie możliwość zakupu pojedynczego kompletu za ⅓ wartości. | |
| 6 000 PLN | |
15270 |
2015 książka Jerzego Tokara "Polskie militaria z okresu II Wojny Światowej" w filatelistyce, 142 stron, liczne ilustracje, twarda oprawa. | |
| 60 PLN | |
15271 |
List wysłany jako SS-feldpost z Warszawy z kasownikiem propagandowym Fi. Xb | Fi.Xb |
| 250 PLN | |