The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22139

1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-).

Fi.16a (12a)
300 PLN
22140

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy datownik FLUGPOST POCZTA LOTNICZA LEMBERG 1 LWÓW 1, stempel odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Fi.25b
150 PLN
22141

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, karta pocztowa dofrankowana, zgodnie z taryfą, w wysokości 4 kr znaczkami przygotowanymi specjalnie do korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 6.VI ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy datownik FLUGPOST POCZTA LOTNICZA LEMBERG 1 LWÓW 1, stempel odbiorczy na froncie; prawdziwa, niefilatelistyczna przesyłka; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.25b
400 PLN
22142

1921 list lotniczy z Pragi do Krakowa, list przewieziono pierwszym lotem na trasie Praga - Warszawa 24.IV.1921 Fi. 9b (7500,-), naklejka specjalna lotu, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo rzadkie.

Fi.9b
3 800 PLN
22143

1924 pierwszy lot do Ameryki Północnej sterowca LZ126 Z.R.3 "Graf Zeppelin", list z Niemiec (z Bytomia) do St. Louis.


1 000 PLN
22144

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, kasowane znaczki za 5 gr. w kolorze czerwonym i za 10 gr. w kolorze niebieskim.

Fi.1, 3
40 PLN
22145

1925 "AEROLLOYD" Warszawa - Lwów - Bukareszt, list z Warszawy nadany 14 II, specjalna koperta z nadrukiem "Pierwszy lot pocztowy WARSZAWA-BUKARESZT (Prémier vol postal VARSOVIE-BUCAREST), dodatkowy stempelek "Pocztą Lotniczą! Par avion!"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.31a
500 PLN
22146

1925 "AEROLLOYD"/"AEROLOT" połączenie lotnicze Lwów-Warszawa-Gdańsk, kartka wysłana 5.11. z Warszawy do Lwowa, kartka na specjalnej pocztówce L.O.O.P., stempelek "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ".

Fi.33a
270 PLN
22147

1925-38 zestaw nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa.


300 PLN
22148

1926 list lotniczy z nadany 14.6.26 z Warszawy do Krakowa, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim, dodatkowe stempelki: lotniczej opłaty gotówkowej "POBRANO/PERÇU", "SAMOLOTEM" i stempel odbiorczy urzędu lotniczego we Lwowie "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ", na odwrocie kasownik odbiorczy ze Lwowa z datą 14.6.26.

Fi.41b
600 PLN
SOLD
22149

1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim, stempel "SAMOLOTEM", stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", na odwrocie kasownik odbiorczy z Gdańska, gwarancja.

Fi.41b
500 PLN
22150

1926 list lotniczy z Warszawy nadany 31.8.26 do Lwowa, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.41b
700 PLN
SOLD
22151

1926 list lotniczy z Warszawy nadany 8.9.26 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.41b
1 000 PLN
SOLD
22152

1926 list lotniczy z Warszawy nadany 10.6.26 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa.

Fi.41b
800 PLN
22153

1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowana 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.45
800 PLN
22154

1926 rajd eksperymentalny por. B. Orlińskiego, list do Tokio ze specjalną nalepką o nominale 5 zł skasowaną czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo", samolotem przewieziono tylko kilkadziesiąt przesyłek opłaconych według zagranicznej taryfy lotniczej (32 gr), stempel odbiorczy na znaczkach na froncie koperty, gwarancja Landre.

Fi.45a
3 500 PLN
22155

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
22156

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samoloty, znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą na pierwszej podlepce.

Fi.23
20 PLN
22157

1927 parka stemplowanych nalepek składkowych Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
30 PLN
22158

1927 list lotniczy z Warszawy nadany 1.7.27 Lwowa, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.41b
780 PLN
SOLD
22159

1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.3d
500 PLN
22160

1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203).

Fi.60
200 PLN
22161

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
30 PLN
22162

1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.83
300 PLN
22163

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, list lotniczy przesłany na trasie Katowice - Poznań dodatkowy czerwony stempelek okolicznościowy z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań"; na odwrocie datownik odbiorczy POZNAŃ 3 z wyróżnikiem "a" i stempelek "NADESZŁA POCZTĄ LOTNICZĄ"; lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.93a
500 PLN
22164

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka nadana 15.5.29 z friedrichshafen Bodensee, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 3.8.29. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.5.29, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5.29 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 3 sierpnia wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


480 PLN
22165

1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty.

Fi.100b
1 000 PLN
22166

1930 "CIDNA" Warszawa - Wrocław - Berlin, list wysłany 21 VII z Warszawy do Wrocławia, dodatkowy fioletowy stempel "VOL I LOT Warszawa - Breslau - Berlin"; dwuwierszowy stempel odbiorczy urzędu lotniczego Wrocław 1 "Mit Luftpost befördert Postamt Breslau 1"; lotem tym przewieziono zaledwie 141 sztuk poczty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny".

Fi.104a
400 PLN
22167

1931 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Saloniki, na tej trasie przewieziono zaledwie 102 takie przesyłki.

Fi.110c
300 PLN
22168

1931 lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Staken-Travemunde.


Mi.176b
200 PLN
22169

1931 lot sterowca LZ 127 "Graf Zeppelin" - Oberschlesienfahrt, kartka dosłana z Austrii i adresowana do Czechosłowacji.


Mi.194
200 PLN
22170

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, datownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba).


Mi.361, 416, 452
150 PLN
22171

1932 I lot sterowca LZ129 "Hindenburg" na trasie w Niemczech..


Mi.6a
80 PLN
22172

1932 III lot do Ameryki Południowej sterowca LZ127 "Graf Zeppelin", list z Brazylii do Niemiec ze specjalnym przedrukowym znaczkiem, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.240A
200 PLN
22173

1933 IV lot do Ameryki Południowej sterowca LZ127 "Graf Zeppelin", list z Niemiec do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.323c
200 PLN
22174

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list z nalepką Aeroklubu RP przewieziona balonem "Lewgionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGIONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b".

Fi.7a
150 PLN
22175

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na liście lotniczym wysłanym 7 IX w Warszawie, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE WARSZAWA PORT LOTNICZY" z wyróżnikiem "d", na odwrocie adnotacja (pisownia oryginalna): "Ten list trzymaj na pamiątkę ponieważ kpt.Bajan polak zwyciężył w Międzynarodowym turnieju lotniczym."; dobry stan zachowania (Myślicki 34 014).

Fi.268-69L
Mi.289-90
150 PLN
22176

1934 CONDOR-ZEPPELIN, list lotniczy sterowcowy z Brazylii do Bielska, list nadany 26.09.34 w Florianopolis, samolotem linii lotniczej Syndicato Condor przewieziony do Recife w Brazylii, skąd na pokładzie sterowca Graff Zeppelin wystartował do lotu przez Atlantyk - stempel "SERVICO AERO TRANSOCEANICO * BRASIL - EUROPAS* / CONDOR ZEPPELIN LUFTHANSA", przesyłka dotarła do Stuttgartu 1.10.34 - mechaniczny stempel odbiorczy na odwrocie "DEUTSCE LUFTPOST / SÜDAMERIKA - EUROPA", skąd wysłano do Bielska, walor o ładnie udokumentowanym obiegu w minimalnie słabszym stanie zachowania.


300 PLN
22177

1934 list lotniczy z Szwecji do Polski, do Kościana list przewieziono na trasie lotniczej Sztokholm - Berlin - Poznań. ładni odbity dodatkowo stempel tranzytowy Krzywin


180 PLN
22178

1935 III Samochodowy pościg za balonem, kartka przesłana balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Kielc, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania, dodatkowy stempelek "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM".

Fi.8a
70 PLN