Auction 113. Postage dues

20603

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 73, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I
5 500 PLN
20604

Fi.D4I
1 600 PLN
20605

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z błędem na poz.86 "uszkodzone P w POLSKA", piękny stan, gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein, gwarancja Ryblewski.

Fi.D4I B
Mi.P11
7 000 PLN
20606

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.1600.-) z błędem na poz. 90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja Bruba, sygnatura sprawdzająca SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D4I B
Mi.P11
1 800 PLN
20607

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 72 z błędem "uszkodzone litery AA", znaczek w pięknym stanie, bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I B14
10 000 PLN
20608

Fi.D5
2 000 PLN
20609

Fi.D8
1 000 PLN
20610

Fi.D8
900 PLN
20611

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 39, duża podlepka, gwarancja Mikstein, Ryblewski, Wiatrowski.

Fi.D8
1 000 PLN
20612

Fi.D8
1 000 PLN
20613

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47, ślad po nieznacznym poziomym przygięciu widocznym od strony gumy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
420 PLN
20614

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja Mikulski.

Fi.D9
250 PLN
20615

Fi.D9
150 PLN
20616

1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.D13
55 PLN
20617

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-).

Fi.D13-21
Mi.P13-21
240 PLN
20618

1919-20 róg obfitości, serie dwóch wydań w barwie niebieskiej.

Fi.D13-21, D17-21I
80 PLN
20619

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", znaczek za 4 (h) z bardzo silną drugostronną odbitką druku (abklatsch) na gumie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D14
120 PLN
20620

Fi.D15
120 PLN
20621

Fi.D15
55 PLN
20622

Fi.D15
55 PLN
20623

Fi.D17
60 PLN
20624

Fi.D18
55 PLN
20625

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-).

Fi.D23-31
Mi.P22-30
60 PLN
20626

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
50 PLN
20627

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
60 PLN
20628

1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 11 (DĘBNIKI) (typ 64) - nadruk czarnofioletowy stempelkiem drewnianym, wycinek przekazu pocztowego (formularz z orzełkiem) wysłany 19 VII z miejscowości Bolechów, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO i stemple odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Pd25
200 PLN
20629

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi z Cieszyna, gwarancja Falkowski.

70 PLN
20630

1919 przekaz pieniężny z Tyczyna nadany 28.5.19 do Strzyżowa, opłaty doręczeniowe pobrano dwoma znaczkami, w tym austriackim znaczkiem dopłaty, który stracił moc obiegową 20 stycznia 1919 roku, gwarancja Schmutz.

600 PLN
20631

1920 Róg obfitości, parka ciętych znaczków dopłaty za 100 (f) na papierze prążkowanym pionowo, lewy z lekko wyciściętą listwą ochronną płyty drukarskiej, gwarancja.

Fi.D 20I nz
150 PLN
20632

1920 znaczek dopłaty bez gumy z podwójnym abklaczem obrazka znaczka na odwrocie, osobliwe.

Fi.D22
65 PLN
20633

1920 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", arkusz znaczka dopłaty za 200(f), na cienkim prążkowanym papierze (zwykłe znaczki Fi.600.-), z całkowitym abklatschem na 17-stu znaczkach i częściowym na 10-ciu - te formy niekatalogowane, pochodzi z niegumowanej części nakładu.

Fi.D22 B
1 500 PLN
20634

1920 kartka z warszawy nadana 20.5.20 do Ciechocinka, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D29
100 PLN
20635

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, duży 100-tu znaczkowy złożony w połowie arkusz znaczków za 6 Mk./15 hal., ma szesnaście z osiemnastu katalogowanych błędów nadruków, ponadto dodatkową spację między nadrukiem z poz.75 a 76 i niekatalogowane błędy nadruku: na poz.3 "ścięty nosek litery a", na poz.10 "duża kropka po Mk", na poz.38 "pionowa kreska K zgrubiona", na poz.40 "cienki brzuszek litery d", na poz.64 "wcięcie w skośnej kresce litery k", na poz.66 dodatkowy błąd "kropka pomiędzy t i a", na poz.72 "wcięcia w cyfrze 6 i literze a", oraz znaczka podstawowego "pęknięte K w POLSKA", na poz.91 "cienkie drugie a"; co bardzo ciekawe znaczki z poz.1-5 są podniesione w stosunku do wszystkich innych znaczków w arkuszu przez co pierwszy rząd znaczków podstawowych jest wyraźnie zdeformowany - nadruk jest już równo poziomy; w rzędach 4 i 9-tym różnice położenia znaczków podstawowych z lewej strony, a znaczkami z prawej strony arkusza są mniejsze, ale wyraźnie widoczne.

Fi.D32
800 PLN
20636

1921 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z abklaczem nadruku.

Fi.D32
22 PLN
20637

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, dwa marginesowe z fragmentami nadruku z szóstej kolumny, na poz.4 błąd występujący w części nakładu "dziurka w 6", na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis.

Fi.D32 B
80 PLN
20638

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z dużego 100-u znaczkowego arkusza, na poz.62 błąd "pionowa kreska k skośnie ścięta", a na poz.72 niekatalogowany błąd "szczerby w 6, M i pierwszym a", gwarancja i opis.

Fi.D32 B9+B
40 PLN
20639

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, dwa marginesowe z fragmentami nadruku z szóstej kolumny, na poz.34 błąd "skośna kreska k cienka u nasady", a na poz.40 błąd "6 przerwane u góry" i spacja przed nadrukiem z szóstej kolumny, na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis (poprawne pozycje, ale stare numery błędów).

Fi.D32 B10+B13+B
100 PLN
20640

1921 seria wydania prowizorycznego.

Fi.D32-6
50 PLN
20641

1921 wydanie prowizoryczne, czworoblok z silnym abklaczem.

Fi.D33
80 PLN
20642

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./25 hal.,z niekatalogowanymi błędami - na poz.16 "plamka między 6 a Mk", a między poz.15 i 16 "dodatkowa spacja", dodatkowo lekki abklatsch, gwarancja i opis.

Fi.D33 B+B
40 PLN