Auction 113. Polish Kingdom

11493

1876 Królestwo Polskie, karta pocztowa za 4 kop datowana 24.VII w Łodzi, przesłana 12.VII wagonem pocztowym nr.31-32 relacji Łódź-Koluszki - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.31-32, w Koluszkach przesyłkę przekazano do wagonu pocztowego nr.25-26 relacji Warszawa-Granica - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.25-26; datownik odbiorczy WIEN SECHSHAUS; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki papieru i punktowe przebarwienia).

Mi.P4
500 PLN
11494

1877 list do Królestwa Polskiego, rosyjska całostka - koperta za 8 kop, rozmiar: 142x81 mm wysłana 26.XII z Orenburga do Lipna, 5.I przesłana ambulansem nr.29-30 relacji Mińsk-Warszawa datownik "POCZTOWY WAGON No.29-30" z wyróżnikiem (2), 6.I przekazana do ambulansu nr.27-28 relacji Warszawa-Aleksandrów datownik "POCZTOWY WAGON No.27-28" z wyróżnikiem (4), tego samego dnia przesyłka dotarła do Włocławka, a adresat otrzymał ją 10 stycznia; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U22C
200 PLN
11495

1878 list firmowy z Aleksandrowa Pogranicznego do Warszawy, na odwrocie stempel ambulansowy i odbiorczy z Warszawy, na odwrocie gwarancja.

Mi.29, 30
800 PLN
11496

Mi.P4
180 PLN
11497

Mi.P4
180 PLN
11498

1878 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Płocka do Warszawy.

Mi.P4
100 PLN
11499

Mi.P4
180 PLN
11500

1879 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia).

Mi.U25C
70 PLN
11501

1880 list z Kajdanowa na odwrocie stempel ambulansowy "pocztowyj wagon N 42".

150 PLN
11502

150 PLN
11503

2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pięknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie w tym słynny sześcioblok Tislowitza, 59 stron, twarda oprawa.

160 PLN
11504

2010 broszura "150 lat pierwszego polskiego znaczka pocztowego" zawierająca ilustracje walorów ze zbiorów Muzeum Poczty i telekomunikacji we Wrocławiu, 24 strony.

60 PLN