The new auction will start soon

Auction 113. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18447

1951 groszy, kartka z Zakopanego do Zgorzelic opłacony znaczkiem z fantazyjnym nadrukiem groszy w barwie fioletowej, gwarancja.

Fi.525, Cp124
Mi.657
100 PLN
18448

1951 groszy, list z Świdnicy Śląskiej do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
SOLD
18449

1951 groszy, list z Wałbrzycha do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
18450

1951 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18451

1951 groszy, list z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 14 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18452

1951 groszy, list firmowy z Radomia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18453

1951 groszy, list firmowy z Radomia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18454

1951 groszy, list polecony z Rychtalu do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, koperta podniszczona.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18455

1951 groszy, list z Pszczyny do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, koperta podniszczona.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
18456

1951 groszy, miejscowy list polecony z Świdnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
18457

1951 groszy lokalne WROCŁAW 17, tył firmowego listu poleconego z Wrocławia 17 opłaconego znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 46 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
2 500 PLN
18458

1951 groszy, list z Aleksandrowa Łódzkiego do Świdnicy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.527, 542
Mi.665, 680
15 PLN
18459

1951 list lotniczy z Warszawy do Holandii.

Fi.534, 542
Mi.672, 680
10 PLN
18460

1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej.

Fi.541, 657
Mi.679, 706
180 PLN
18461

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-).

Fi.542-82
Mi.680-720
350 PLN
18462

1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
1 950 PLN
18463

1951 Plan 6-letni, 1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 5.11 z Glinojecka do Warszawy, stempelki doręczyciela przesyłek ekspresowych 115, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.545, 550
Mi.683, 689
40 PLN
18464

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.547
Mi.685
40 PLN
18465

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem.

Fi.547
Mi.685
25 PLN
18466

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.547B1
Mi.685
25 PLN
18467

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł z podwójnym moletowaniem liter napisu KONGRES; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B
Mi.686
50 PLN
18468

1951 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 45gr/15zł, prawy z niekatalogowanym błędem "g uszkodzone"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B
Mi.686
80 PLN
18469

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł z błędem na poz.78 "g uszkodzone u dołu i z prawej"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B9
Mi.686
60 PLN
18470

1951 wydanie przedrukowe _PODWÓJNY NADRUK", znaczek za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem z poz.11; istnieje tylko jeden stuznaczkowy arkusz; nadruki są lekko obrócone względem siebie, po lewej stronie arkusza prawie się pokrywają, po prawej są znacznie skośnie przesunięte, (pokazujemy kopię kolorowego atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), podwójna gwarancja (i atest) Mikulski.

Fi.548 Np
Mi.686 
2 400 PLN
18471

1951 wydanie przedrukowe PODWÓJNY NADRUK Z BŁĘDEM - JEDYNY ISTNIEJĄCY, znaczek za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem z poz.78 - występuje na niej katalogowany błąd "g mocno wcięte po lewej", w dalszej fazie druku także g przerwane u dołu - tu tylko lekko wcięte; istnieje tylko jeden stuznaczkowy arkusz i tym samym jeden taki błąd; nadruki są lekko obrócone względem siebie, po lewej stronie arkusza prawie się pokrywają, po prawej są znacznie skośnie przesunięte, podwójna gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.548 Np B9
Mi.686
7 000 PLN
18472

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym moletowaniem liter G w słowie "KONGRES", gwarancja i opis Walocha.

Fi.548B
Mi.686
40 PLN
18473

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
60 PLN
18474

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
18475

1951 Święto Pracy, znaczek z pustopolem.

Fi.549
Mi.687
50 PLN
SOLD
18476

1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.549
Mi.687
20 PLN
18477

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.549
45 PLN
18478

1951 Święto Pracy, narożny znaczek za 45 gr. z pełnym pustopolem po lewej i częściowo przeperforowanym fartuchem, piękny stan zachowania.

Fi.549 Pp
Mi.687
400 PLN
18479

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni do Łodzi.

Fi.550, Cp124
15 PLN
18480

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
18481

1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.550MK
Mi.690
100 PLN
18482

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.550P
Mi.690
1 000 PLN
18483

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, fotoatest M. Wysocki

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
18484

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
18485

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
18486

1951 Nowa Huta, niegumowana próba matrycowa w barwie brązowawoczerwonej, w tej barwie dotychczas nie katalogowana, unikalne, gwarancja Kalinowski, fotoatest Wysocki.

Fi.551P
Mi.691
6 900 PLN
SOLD