Auction 113. Communist Poland 1945-1952

17167

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 68 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.375 (343B2)
Mi.408
50 PLN
17168

1945 wydanie przedrukowe, dwa czworobloki odwrotek z mocno przesuniętymi nadrukami, w czworobloku znaczków za 1 zł./50 gr. występują oba typy nadruku - z noskiem skośnym i prostopadłym, a w czworobloku znaczków za 1,50 zł./25 gr. typ jest jeden - 2, ale znaczki na poz.40 i 50 mają błąd nadruku "belka mocno uszkodzona po prawej", takie unikalne poprzesuwane nadruki odwrócone powstały 12.X.1945 roku, gwarancje i opisy Mikstein, Mikulski i Schmutz.

Fi.375 No MK, 376 No MK
Mi.408 K, 409b K
16 000 PLN
17169

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr - frankatura mieszana z dwoma różnymi odmianami znaczków za 10 zł z serii Warszawa oskarża, lotniczy list polecony wysłany 17.1.46 z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie pieczątka "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z dwoma parafkami; stempelek cenzury wojskowej nr.1262; nadawcą jest firma POLSKI LLOYD; całość w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta i zgięta pionowo).

Fi.375, 385
Mi.408, 419
80 PLN
17170

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.11 (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408
30 PLN
17171

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

Fi.375MK
Mi.408
80 PLN
17172

1945 wydanie przedrukowe, znaczek makulaturowy z smugą farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

Fi.375MK
Mi.408
60 PLN
17173

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski.

Fi.375No
Mi.408K
200 PLN
17174

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
17175

1945 kartka z Skierniewic do Warszawy, niemy kasownik, stempel cenzury wojskowej nr 830.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
17176

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
17177

1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B96a wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.376a
Mi.409b
200 PLN
17178

1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej.

Fi.376a
Mi.409b
500 PLN
17179

1945 wydanie przedrukowe, list z radzieckiej poczty polowej w Modlinie do Związku radzieckiego, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i odbiorcze.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
17180

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku typ 1.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
17181

1945 wydanie przedrukowe, górny prawy znaczek z usterką "uszkodzone lewe skrzydło orła", prawy dolny z usterką nadruku "uszkodzone 0 w nominale".

Fi.376a
Mi.409b
70 PLN
17182

1945 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok, lewy górny znaczek z zalanym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
17183

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
17184

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy I z uszkodzoną belka z prawej strony, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
17185

1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Nowego Sącza do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
17186

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny ofrankowany parką znaczków wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
17187

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
17188

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
17189

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
17190

1945 kartka z Borowiczki do Józefowa, prowizoryczny stempel Borowiczki.

Fi.376a
126 PLN
17191

1945 list z Sulejówka do Łodzi, stempel agencji pocztowej w Sulejówku.

Fi.376a
216 PLN
17192

1945 kartka z Kłodzka do Nowego Sącza, prowizoryczny datownik i stempel Kłodzka "KLADZKO", widokówka z Kłodzka.

Fi.376a
160 PLN
17193

1945 list z Bieruń Starych do Katowic, prowizoryczny stempel Bierunia i ręcznie wpisana data.

Fi.376a
160 PLN
17194

1945 list z Wodzisławia Śląskiego do Katowic, prowizoryczny stempel Wodzisławia, ręcznie wpisana data.

Fi.376a
160 PLN
17195

1945 list z Skoczowa do Zabrza, prowizoryczny stempel i datownik z Skoczowa.

Fi.376a
120 PLN
17196

1945 list z Cieszyna do Katowic, prowizoryczny stempel i datownik Cieszyna 1.

Fi.376a
140 PLN
17197

1945 list polecony z Lipnik koło Warlubia do Bydgoszczy, stempel agencji pocztowej w Lipnikach, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.376a
216 PLN
17198

1945 list z Wydartowa do Poznania, stempel agencji pocztowej w Wydartowie, ręcznie wpisana data.

Fi.376a
216 PLN
17199

1945 list z Głuchołaz do Zabrza, stempel agencji pocztowej w Głuchołazach.

Fi.376a
220 PLN
17200

1945 list z Jeleniej Góry, niemy kasownik Jeleniej Góry.

Fi.376a
100 PLN
17201

1945 list z Toszka do Warszawy, niemy kasownik z ręcznie wpisaną nazwą miejscowości z Toszka.

Fi.376a
126 PLN
17202

1945 list z Joworza do Siedlec, stempel prowizoryczny Jaworze, ręcznie wpisana data.

Fi.376a
144 PLN
17203

1945 list polecony z Warszawy do Francji (Cannes ulica Stalingradu!), stempel cenzury wojskowej nr 1587, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
120 PLN
17204

1945 list polecony (okolicznościowa erka) z Katowic do Lublina, stemple okolicznościowe Pierwszej Wystawy - Targi Przemysłu Lubelszczyzny.

Fi.376a, 377-9
250 PLN
17205

1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Miechowa do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411
45 PLN
17206

1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kartka złamana, jeden znaczek odpadł.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411
20 PLN