17167 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 68 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.375 (343B2) Mi.408 |
| 50 PLN | |
17168 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa czworobloki odwrotek z mocno przesuniętymi nadrukami, w czworobloku znaczków za 1 zł./50 gr. występują oba typy nadruku - z noskiem skośnym i prostopadłym, a w czworobloku znaczków za 1,50 zł./25 gr. typ jest jeden - 2, ale znaczki na poz.40 i 50 mają błąd nadruku "belka mocno uszkodzona po prawej", takie unikalne poprzesuwane nadruki odwrócone powstały 12.X.1945 roku, gwarancje i opisy Mikstein, Mikulski i Schmutz. | Fi.375 No MK, 376 No MK Mi.408 K, 409b K |
| 16 000 PLN | |
17169 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr - frankatura mieszana z dwoma różnymi odmianami znaczków za 10 zł z serii Warszawa oskarża, lotniczy list polecony wysłany 17.1.46 z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie pieczątka "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z dwoma parafkami; stempelek cenzury wojskowej nr.1262; nadawcą jest firma POLSKI LLOYD; całość w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta i zgięta pionowo). | Fi.375, 385 Mi.408, 419 |
| 80 PLN | |
17170 |
1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.11 (Myślicki 45 014 + 210). | Fi.375, Cp94A Mi.408 |
| 30 PLN | |
17171 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.375MK Mi.408 |
| 80 PLN | |
17172 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek makulaturowy z smugą farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.375MK Mi.408 |
| 60 PLN SOLD | |
17173 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski. | Fi.375No Mi.408K |
| 200 PLN | |
17174 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 180 PLN | |
17175 |
1945 kartka z Skierniewic do Warszawy, niemy kasownik, stempel cenzury wojskowej nr 830. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
17176 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
17177 |
1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B96a wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.376a Mi.409b |
| 200 PLN | |
17178 |
1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej. | Fi.376a Mi.409b |
| 500 PLN | |
17179 |
1945 wydanie przedrukowe, list z radzieckiej poczty polowej w Modlinie do Związku radzieckiego, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i odbiorcze. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN SOLD | |
17180 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku typ 1. | Fi.376a Mi.409b |
| 25 PLN | |
17181 |
1945 wydanie przedrukowe, górny prawy znaczek z usterką "uszkodzone lewe skrzydło orła", prawy dolny z usterką nadruku "uszkodzone 0 w nominale". | Fi.376a Mi.409b |
| 70 PLN SOLD | |
17182 |
1945 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok, lewy górny znaczek z zalanym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 60 PLN SOLD | |
17183 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.376a Mi.409b |
| 25 PLN | |
17184 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy I z uszkodzoną belka z prawej strony, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
17185 |
1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Nowego Sącza do Krakowa. | Fi.376a Mi.409b |
| 35 PLN SOLD | |
17186 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny ofrankowany parką znaczków wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
17187 |
1945 list z Lublina 2.X.45 do Legnicy, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy Legnicy LIGNICA 1 wykonany w ZSRR. | Fi.376a Mi.409b |
| 60 PLN | |
17188 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 35 PLN | |
17189 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
17190 |
1945 kartka z Borowiczki do Józefowa, prowizoryczny stempel Borowiczki. | Fi.376a |
| 126 PLN SOLD | |
17191 |
1945 list z Sulejówka do Łodzi, stempel agencji pocztowej w Sulejówku. | Fi.376a |
| 216 PLN SOLD | |
17192 |
1945 kartka z Kłodzka do Nowego Sącza, prowizoryczny datownik i stempel Kłodzka "KLADZKO", widokówka z Kłodzka. | Fi.376a |
| 160 PLN | |
17193 |
1945 list z Bieruń Starych do Katowic, prowizoryczny stempel Bierunia i ręcznie wpisana data. | Fi.376a |
| 160 PLN | |
17194 |
1945 list z Wodzisławia Śląskiego do Katowic, prowizoryczny stempel Wodzisławia, ręcznie wpisana data. | Fi.376a |
| 160 PLN | |
17195 |
1945 list z Skoczowa do Zabrza, prowizoryczny stempel i datownik z Skoczowa. | Fi.376a |
| 120 PLN | |
17196 |
1945 list z Cieszyna do Katowic, prowizoryczny stempel i datownik Cieszyna 1. | Fi.376a |
| 140 PLN | |
17197 |
1945 list polecony z Lipnik koło Warlubia do Bydgoszczy, stempel agencji pocztowej w Lipnikach, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.376a |
| 216 PLN SOLD | |
17198 |
1945 list z Wydartowa do Poznania, stempel agencji pocztowej w Wydartowie, ręcznie wpisana data. | Fi.376a |
| 216 PLN SOLD | |
17199 |
1945 list z Głuchołaz do Zabrza, stempel agencji pocztowej w Głuchołazach. | Fi.376a |
| 220 PLN | |
17200 |
1945 list z Jeleniej Góry, niemy kasownik Jeleniej Góry. | Fi.376a |
| 100 PLN | |
17201 |
1945 list z Toszka do Warszawy, niemy kasownik z ręcznie wpisaną nazwą miejscowości z Toszka. | Fi.376a |
| 126 PLN SOLD | |
17202 |
1945 list z Joworza do Siedlec, stempel prowizoryczny Jaworze, ręcznie wpisana data. | Fi.376a |
| 144 PLN SOLD | |
17203 |
1945 list polecony z Warszawy do Francji (Cannes ulica Stalingradu!), stempel cenzury wojskowej nr 1587, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.376a, 377 Mi.409b, 410 |
| 120 PLN | |
17204 |
1945 list polecony (okolicznościowa erka) z Katowic do Lublina, stemple okolicznościowe Pierwszej Wystawy - Targi Przemysłu Lubelszczyzny. | Fi.376a, 377-9 |
| 250 PLN | |
17205 |
1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Miechowa do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.376a, 378 Mi.409b, 411 |
| 45 PLN SOLD | |
17206 |
1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kartka złamana, jeden znaczek odpadł. | Fi.376a, 378 Mi.409b, 411 |
| 20 PLN | |