Auction 113. Plebiscites 1920-1922

14913

1920 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe, znaczek częściowo bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
14914

1920 Górny Śląsk, całostka I wydania.

150 PLN
14915

1920 Górny Śląsk, całostka.

180 PLN
14916

1920 Olsztyn, zestaw 10 całostek dwóch wydań, całostka Cp7 z opłaconą odpowiedzią w dwóch egzemplarzach, jeden z przesuniętym drukiem znaku opłaty, do kompletu brak całostki Cp9.

Fi.Cp1-8, Cp10
900 PLN
14917

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania ze stemplem adresata "FRANZ MAZUREK Zablacz bei Oderberg" (Zabłocie obecnie dzielnica Bogumina).

Fi.Cp2
40 PLN
14918

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.40.-).

Fi.Cp2
30 PLN
14919

1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp2
90 PLN
14920

1920 Olsztyn, wydanie przedrukowe, całostka za 15 Pf I wydania, słaby stan zachowania.

Fi.Cp3
Mi.P2
20 PLN
14921

1920 Olsztyn, kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Allenstein - Lyck (Olsztyn - Ełk) do Niemiec, gwarancja.

Fi.Cp3
350 PLN
14922

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp3
30 PLN
14923

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp3
30 PLN
14924

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 6.9.1921 z Opola do miejscowości Norok.

Fi.Cp3, 17
50 PLN
14925

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania wysłana 12.5 z Królewskiej Huty (Königshutte) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Zabrza, walor w dobrym stanie zachowania (słaby prawy górny narożnik).

Fi.Cp4, 5
30 PLN
14926

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp4b
25 PLN
14927

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp6
40 PLN
14928

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp6
40 PLN
14929

Fi.Cp7
120 PLN
14930

Fi.Cp7
120 PLN
14931

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp8
40 PLN
14932

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp8
30 PLN
14933

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy.

Fi.Cpt3
100 PLN
14934

Fi.Cpt4
80 PLN
14935

1920 Olsztyn, sekretnik z niesklejonymi i nieoderwanymi brzegami (Fi. +100%) z miejscowości Bischofstein (Bisztynek) do Pucka, znak opłaty skasowany datownikiem "BISCHOFSTEIN (Kr.ROSSEL)" z wyróżnikiem "*a"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs1
120 PLN
14936

1920 Olsztyn, dwa sekretniki.

Fi.Cs1, 2
150 PLN
14937

1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego.

Fi.Ctp2
80 PLN
14938

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze czarnym o podwójnym druku na białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.DIIx2 Dp
1 200 PLN
14939

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w kolorze czarnym na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.GIx2
160 PLN
14940

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Walocha.

Fi.GIx2
180 PLN
14941

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.GIx2
160 PLN
14942

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof. J.Czajkowskiego.

Fi.I
500 PLN
14943

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 500 PLN
14944

1920 Olsztyn, seria czysta w marginesowych parkach wydania nie dopuszczonych do obiegu, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5, 10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Mikulski.

Fi.I-V
5 000 PLN
14945

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach czarnym i czerwonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, poza małą prześwitką w miejscu po podlepce zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
180 PLN
14946

Fi.IIx1
198 PLN
14947

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, niekatalogowany na zielonym średnim papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, poza prześwitką zachowany w niezłym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIz1
240 PLN
14948

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
140 PLN
14949

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czerwonym na białym cienkim papierze - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix3 P
800 PLN
14950

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina.

Fi.U4
50 PLN
14951

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, dziesięć z dwunastu wartości z podwójnymi nadrukami, gwarancja Krawczyk.

Fi.U8-20 Np
200 PLN
14952

1920 Górny Śląsk, list z urzędowy z urzędu skarbowego w Gliwicach do Niemiec, znaczki z przesuniętym w poziomie nadrukiem "C.G.H.S.".

Fi.U11
75 PLN