Auction 112. Inter-war Poland 1919-1939

2233

1919 wydanie w walucie markowej,seria cięta.

Fi.85-96A
Mi.89-100
490 PLN
2234

1919 wydanie w walucie koronowej, wieloblok bez perforacji poziomej w jednym wierszu, dolna i górna parka podlepki, w środku 6-ka ok. Rzadki przypadek braku jednej linii ząbkowania w środku arkusza, o wiele bardziej popularne są brzegowe. Gwarancja Walisch.

Fi.85B
Mi.101
180 PLN
2235

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 3 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, górny znaczek na podlepce, dolny bez podlepki, gwarancja i pełny opis Schmutz.

Fi.85B
Mi.101x Uw
150 PLN
2236

1919 PREKURSORY, znaczki wydania markowego + Rzeszy Niemieckiej - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony (20f+30f) wysłany 28.10 z Poznania do Chemnitz, znaczki skasowane polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (Fi. od 500.-).

Fi.85B, 86B, 90B
Mi.85, 86, 98; 101, 102, 106
500 PLN
2237

1919 wydanie w walucie markowej, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja.

Fi.85B MK
Mi.101
80 PLN
2238

1919 wydanie w walucie markowej, niedokładnie katalogowana próba znaczka za 5 fen. w kolorze zielonym o lekko przesuniętym podwójnym druku, podwójna gwarancja.

Fi.86 P(6) Dp
Mi.90
80 PLN
2239

1919 GRODZIEC, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym z Grodźca.

Fi.86A, 90B
80 PLN
2240

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków makulaturowych z niedodrukiem lewego znaczka, gwarancja Walocha.

Fi. 86A MK
Mi.90
120 PLN
2241

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z abklaczem.

Fi.86B
Mi.102
45 PLN
2242

1919 kartka druk z Poznania do Niemiec.

Fi.86B
30 PLN
2243

1919 wydanie w walucie markowej, 5 fen + 10 fen - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 17.2.20 z Wrześni do Grodziska; widokówka ręcznie podmalowywana; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86B, 87B
Mi.102, 103
80 PLN
2244

1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 1, rzadki prowizoryczny stempel ambulansowy.

Fi.86B, 87B
1 000 PLN
2245

1919 list z Poznania do Niemiec. Niemiecki kasownik Posen W.

Fi.86B, 87B
100 PLN
2246

1919 kartka ze Lwówka do Niemiec.

Fi.86B, Cp23
20 PLN
2247

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.86B MK
Mi.102
120 PLN
2248

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją poziomą, gwarancja Walocha.

Fi.86B MK
Mi.102
160 PLN
2249

1919 wydanie w walucie markowej, parka niegumowanych znaczków z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.86DpA
Mi.90DD
180 PLN
2250

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek marginesowy bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja.

Fi.86MK2
Mi.90
70 PLN
2251

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 10 fen. w kolorze żółtym, sygnowana W.BRNSI, gwarancja Schmutz.

Fi.87 P2
Mi.91
80 PLN
2252

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w kolorze niebieskawozielonym, gwarancja.

Fi.87 P6
Mi.91
80 PLN
2253

1919 wydanie w walucie markowej, dziesięcioblok makulatury znaczków za 10 fen. - dolnych sześć i kawałki dwóch wydrukowane normalnie, górne wydrukowane są na drugiej - zagiętej stronie arkusza, po rozprostowaniu góra pozostaje niezadrukowana, dodatkowo częściowy abklatsch górnych znaczków.

Fi.87A MK
Mi.91
600 PLN
2254

1919 wydanie w walucie markowej, parka z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.87A MK
Mi.91
50 PLN
2255

1919 wydanie w walucie markowej, 10 fen - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 23.8 z Ciechocinka do Łodzi, dobry stan zachowania.

Fi.87B
Mi.103
40 PLN
2256

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków z szerzej rozstawiona perforacja pionową na prawym znaczku wychodzącą już na margines.

Fi.87B
20 PLN
2257

1919 list z Poznania do Niemiec, mieszana frankatura znaczka polskiego ze znaczkiem niemieckim.

Fi.87B
100 PLN
2258

1919 SUWAŁKI, kartka z Suwałk pisana 20.8.19 do Niemiec, prowizoryczny kasownik Suwałk.

Fi.87B, Cp3IIB
800 PLN
2259

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w barwie żółtoochrowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.87P2
Mi.91
80 PLN
2260

1919 wydanie w walucie markowej, arkuszowa niegumowana próba w barwie niebieskiej, gwarancja Falkowski.

Fi.87P7
60 PLN
2261

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 15 fen. w kolorze ciemnoniebieskim, po prawej plamka, a na odwrocie fragment napisu ołówkiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.88 P4
Mi.92
90 PLN
2262

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa parka ciętych znaczków za 15 fen., prawy z niekatalogowanym - ale opisanym w PZP pod numerem 64B, błędem na poz.42 "accent grace nad lewą cyfrą 5", gwarancja.

Fi.88A B
Mi.92
90 PLN
2263

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 28.VII z miejscowości Marki do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
100 PLN
2264

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 15.10 z Poznania do Wrocławia, karta firmowa "B.Abraham"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
40 PLN
2265

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, gwarancja.

Fi.88B
Mi.104x Uw
60 PLN
2266

1919 ŻYCHLIN, znaczek z obiegu pocztowego unieważniony stemplem prowizorycznym Żychlina.

Fi.88B
80 PLN
2267

1919 CEKÓW, pasek znaczków z obiegu pocztowego unieważniony stemplem prowizorycznym Cekowa.

Fi.88B
100 PLN
2268

1919 CEKÓW, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym agencji pocztowej w Cekowie w kolorze czerwonoczarnym.

Fi.88B
150 PLN
2269

1919 kartka do Kowla, stempel cenzury wojskowej w Kowlu "Cenzura wojskowa / w KOWLU / CENZOR II".

Fi.88B
177 PLN
2270

1919 kartka z Mosiny do Niemiec.

Fi.88B
40 PLN
2271

1919 ŁAPY, czworoblok unieważniony kasownikiem prowizoryczny z Łap.

Fi.88B
80 PLN
2272

1919 list firmowy Związku Pracowników Kolejowych z Warszawy do Anglii, stempel cenzury wojskowej z Warszawy.

Fi.88B, 90B
50 PLN