Auction 112. Local postage 1918-1919

1287

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.15
150 PLN
1288

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Walocha.

Fi.15
150 PLN
1289

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, poziome zagięcie, gwarancja Wiatrowski, Walocha.

Fi.15
100 PLN
1290

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
1291

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.16a
320 PLN
1292

Fi.16c
320 PLN
1293

1918 Koło, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.17
200 PLN
1294

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, ciężkie podlepki, gwarancja Walocha.

Fi.17
300 PLN
1295

1918 Kalisz, wydanie II, dziewięć z dziesięciu kasowanych znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym rzadszego typu II, gwarancja Krawczyk.

Fi.17-25
360 PLN
1296

Fi.18
70 PLN
1297

Fi.18
70 PLN
1298

Fi.19
120 PLN
1299

1918 Koło, znaczek z nadrukiem lokalnym, ukośne załamanie, gwarancja Walocha.

Fi.19
150 PLN
1300

Fi.19
320 PLN
1301

Fi.24-33
400 PLN
1302

Fi.30-44
Mi.185-9, 194-9, 221
600 PLN
1303

1918 Olkusz, czysty gazetowy znaczek okupacji austro-węgierskiej za 6 hal. z głową Merkurego z przesuniętym skośnie (znaczek nie pasował rozmiarem) lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan na podlepce, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.50
100 PLN
1304

1918 Kalisz - wydanie V, znaczek za 15 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu V, lekki ślad podlepki, gwarancja Falkowski.

Fi.51
40 PLN
1305

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.53 No
150 PLN
1306

1918 Kalisz - wydanie V, znaczek za 40 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu V, kasowany na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.54
40 PLN
1307

1918 PIOTRKÓW - FANTAZYJNE FAŁSZERSTWO WYDANIA LOKALNEGO - dwuwierszowy nadruk POCZTA POLSKA na austro-węgierskich znaczkach opłaty, zmieniający bardzo ładny cenzurowany polecony list z oryginalnego obiegu na fałszerstwo na szkodę filatelistów, którego nie można przypisać żadnej określonej miejscowości, dodatkowo fałszywy stempelek "MILITARY GEHAIMNIS", na odwrocie kasownik odbiorczy Berlin 24.6; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.58, 60 FFi
200 PLN
1308

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja.

Fi.CpII
400 PLN
1309

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.IIa
80 PLN
1310

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
80 PLN
1311

1918 Włocławek, dziesięcioblok znaczka z nadrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy".

Fi.IIb
600 PLN
1312

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonobrunatnym, gwarancja Bojanowicz.

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
1313

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 6 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.187
40 PLN
1314

1918 Rozwadów, parka znaczków austriackich za 10 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł" w położeniu tete-beche (odwróconym i normalnym), zachowany w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

Mi.188
600 PLN
1315

1918 Tarnów, "okienkowy" czworoblok austriackich znaczków opłaty za 50 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, dwa z pełną oryginalną gumą bez podlepki, dwa z resztką paska papieru wklejającego odwrócone okienko w arkusz, gwarancja Krawczyk.

Mi.195
800 PLN
1316

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 60 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.196
30 PLN
1317

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 80 hal. z lokalnym nadrukiem "Orzeł" typu II w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk.

Mi.197
60 PLN
1318

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.199
40 PLN
1319

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 2 hal. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIb, resztka gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.

Mi.212
150 PLN
1320

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek gazetowy za 4 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu IV, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.213
30 PLN
1321

1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem typu III "Poczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

Mi.221
1 200 PLN
1322

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu I "POCZTA POLSKA / Orzeł", piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

Mi.222
140 PLN
1323

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 20 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.222a
30 PLN
1324

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 25 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.223
40 PLN
1325

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
1326

60 PLN