The auction will start on 19.04.2024

Auction 112. Germany

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10832

1807 Hamburg, kompletny list zagraniczny wysłany 3.XI z Hamburga do Rygi, dwuwierszowy stempel nadawczy HAMBOURG.R.4/ B.G.D. 3 NOVEM.1807."; niewielki zgrabny liścik w doskonałym stanie zachowania.


160 PLN
10833

1824 Lubeka, kompletny list datowany 15.I w miejscowości Freyburg Breisgau (Fryburg Bryzgowijski) wysłany 23.I z Lubeki (na przeciwległym końcu Niemiec)!!! do Goldingen w Kurlandii, dwuwierszowy stempel nadawczy "LÜBECK/ 23 Jan 1824"; list o niezwykłym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
10834

1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 568 - Hagen, 574 - Halle, 1719 - Zörbig.

Fi.3
120 PLN
10835

1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 103 - Berlin i 219 - Bütgenbach.


Mi.4
400 PLN
10836

1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 146 - Bochum, 355 - Düren, 373 - Elberfeld i 424 - Frankfurt an der Oder.


Mi.4
120 PLN
10837

1857 znaczek unieważniony pruskim stemplem numerowym 847 - Bad Liebenwerda.


Mi.6
40 PLN
10838

1866 Badenia, list wysłany 13.I z Heidelbergu do Karlsruhe, na odwrocie kasownik ambulansu Heidelberg-Basel i kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (pozostałości po wklejeniu na kartę albumową).


Mi.18 
40 PLN
10839

1888 Chemnitz - poczta prywatna HAMMONIA, list ofrankowany znaczkiem za 3 Pf, przesłany lokalnie 8.AUG, ramkowy kasownik z datą BRIEFE BEFÖRDERUNG HAMMONIA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.33 
100 PLN
10840

1923 Republika Weimarska - Inflacja, opłata 60.000.000.000 - frankatura mieszana wydań nominowanych w miliardach, list ekspresowy wysłany 24.11 z Monachium do Oberammergau, znaczek z 5 Mrd/10 Mln z uszkodzonymi cyfrą 5 i literą d w Milliarden; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.325, 326, 334, 335
400 PLN
10841

1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro).


Mi.368-906ex
260 PLN
10842

1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro).


160 PLN
10843

1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro).


Mi.410-22
240 PLN
10844

1931 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 20.4 z Berlina do Otwocka; efektowna całość; temat - LOTNICTWO.


Mi.411 
30 PLN
10845

1932 Republika Weimarska, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji 100 rocznicy śmierci Jana Wolfganga Goethego.


Mi.P214 
20 PLN
10846

1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria kasowana.


Mi.199-205 
200 PLN
10847

1935 Saara, karta propagandowa zachęcająca do głosowania za Niemcami, wysłana 13.I - w dniu plebiscytu z Sarbrucken do Ahnendorf, znaczek skasowany wirnikiem z nakładką propagandową.


Mi.181 
40 PLN
SOLD
10848

1936 III Rzesza, wyścig o "Brunatną wstęgę Niemiec", znaczek czysty.


Mi.621 
20 PLN
10849

1936 III Rzesza, Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, seria znaczków z bloków, czyste, bardzo dobry stanie zachowania.


Mi.624-31
160 PLN
10850

1936 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 25+15 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.850 euro), sygnowany.


Mi.641x 
1 100 PLN
10851

1936 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa, ostemplowana okolicznościowo 8.9 w Norymberdze.


Mi.P273 
30 PLN
10852

1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, statki, seria kasowana.


Mi.651-59
30 PLN
10853

1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 40+35 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.650 euro), sygnowany.


Mi.659x 
800 PLN
10854

1937 III Rzesza, 48.urodziny Hitlera, blok skasowany 20.4 datownikiem DEUTSCHE SCHIFFSPOST HAMBURG-AFRIKA P-D. WINDHUK DEUTSCHE AFRIKA-LINIEN z wyróżnikiem "a", doskonały stan zachowania.


Mi.Bl.7
120 PLN
10855

1937 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec" blok 4 z czerwonym nadrukiem, kasowany okolicznościowo 1.8 w pierwszym dniu obiegu; z pełną oryginalną gumą.


Mi.Bl.10
150 PLN
10856

1937 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec" blok 4 z czerwonym nadrukiem, kasowany w Wałbrzychu 12.8 datownikiem eksploatacyjnym WALDENBURG (SCHLES.) 1; dobry stan zachowania.


Mi.Bl.10
120 PLN
10857

1937 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa, ostemplowana okolicznościowo 3.9 stemplem sztafetowej poczty marszowej na trasie Drezno - Hof - Norymberga; karta z niewielkim poziomym zagięciem u góry).


Mi.P264 
120 PLN
10858

1937-1944 III Rzesza, zestaw znaczków skasowanych okolicznościowo na wycinkach (same znaczki kasowane Mi.55 euro).


120 PLN
10859

1938 Plebiscyt w Austrii - znaczek wydany z okazji plebiscytu (wydanie berlińskie) na karcie pocztowej wysłany 10.4 z Wiesbaden w dniu głosowania, przesyłka do Polski z dopłatą.


Mi.662 
40 PLN
10860

1938 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, widoki Marchii Wschodniej (Ostmark) i kwiaty, seria kasowana.


Mi.675-83
30 PLN
10861

1938 III Rzesza, ilustrowana karta propagandowa wydana z okazji plebiscytu za włączeniem Austrii do Rzeszy.


Mi.P268 
80 PLN
10862

1939 III Rzesza, FDC - Międzynarodowa Wystawa Samochodowa w Berlinie, seria okolicznościowa ostemplowana 17.2 na specjalnej karcie w pierwszym dniu obiegu (Mi.70 euro).


Mi.686-88 
80 PLN
10863

1939 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.320 euro), poza naturalną płytką fałdką w papierze zachowany w pięknym stanie.


Mi.699
480 PLN
10864

1939 III Rzesza, Kameradschaftsblok der Deutschen Reichspost (I), seria czysta.


Mi.702-13
120 PLN
10865

1939 III Rzesza, seria okolicznościowa z dopłatą skasowana 14.10 na kopercie w Wurzen.


Mi.702-13 
30 PLN
10866

1940 III Rzesza, gonitwa "Derby Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 25+100 Pf. (Mi.104 euro), zachowany w pięknym stanie.


Mi.746
160 PLN
10867

1940 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", znaczek czysty.


Mi.747
180 PLN
10868

1940 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.480 euro), zachowany w pięknym stanie.


Mi.747
760 PLN
10869

1941 III Rzesza, Wiedeńskie Targi Wiosenne, seria znaczków z dolnym marginesem, na kopercie ostemplowana okolicznościowo 16.3 we Wiedniu.


Mi.768-71 
40 PLN
10870

1941 III Rzesza, wyścigi trzylatków "Das Blaue Band", narożny czworoblok znaczków za 25+100 Pf. (Mi.68 euro), zachowany w pięknym stanie.


Mi.779
120 PLN
10871

1941 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.48 euro), zachowany w pięknym stanie.


Mi.780
80 PLN