10832 |
1807 Hamburg, kompletny list zagraniczny wysłany 3.XI z Hamburga do Rygi, dwuwierszowy stempel nadawczy HAMBOURG.R.4/ B.G.D. 3 NOVEM.1807."; niewielki zgrabny liścik w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
10833 |
1824 Lubeka, kompletny list datowany 15.I w miejscowości Freyburg Breisgau (Fryburg Bryzgowijski) wysłany 23.I z Lubeki (na przeciwległym końcu Niemiec)!!! do Goldingen w Kurlandii, dwuwierszowy stempel nadawczy "LÜBECK/ 23 Jan 1824"; list o niezwykłym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
10834 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 568 - Hagen, 574 - Halle, 1719 - Zörbig. | Fi.3 |
| 120 PLN | |
10835 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 103 - Berlin i 219 - Bütgenbach. | Mi.4 |
| 400 PLN | |
10836 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 146 - Bochum, 355 - Düren, 373 - Elberfeld i 424 - Frankfurt an der Oder. | Mi.4 |
| 120 PLN | |
10837 |
1857 znaczek unieważniony pruskim stemplem numerowym 847 - Bad Liebenwerda. | Mi.6 |
| 40 PLN | |
10838 |
1866 Badenia, list wysłany 13.I z Heidelbergu do Karlsruhe, na odwrocie kasownik ambulansu Heidelberg-Basel i kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (pozostałości po wklejeniu na kartę albumową). | Mi.18 |
| 40 PLN | |
10839 |
1888 Chemnitz - poczta prywatna HAMMONIA, list ofrankowany znaczkiem za 3 Pf, przesłany lokalnie 8.AUG, ramkowy kasownik z datą BRIEFE BEFÖRDERUNG HAMMONIA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.33 |
| 100 PLN | |
10840 |
1923 Republika Weimarska - Inflacja, opłata 60.000.000.000 - frankatura mieszana wydań nominowanych w miliardach, list ekspresowy wysłany 24.11 z Monachium do Oberammergau, znaczek z 5 Mrd/10 Mln z uszkodzonymi cyfrą 5 i literą d w Milliarden; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.325, 326, 334, 335 |
| 400 PLN | |
10841 |
1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro). | Mi.368-906ex |
| 260 PLN | |
10842 |
1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro). | |
| 160 PLN | |
10843 |
1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro). | Mi.410-22 |
| 240 PLN | |
10844 |
1931 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 20.4 z Berlina do Otwocka; efektowna całość; temat - LOTNICTWO. | Mi.411 |
| 30 PLN | |
10845 |
1932 Republika Weimarska, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji 100 rocznicy śmierci Jana Wolfganga Goethego. | Mi.P214 |
| 20 PLN | |
10846 |
1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria kasowana. | Mi.199-205 |
| 200 PLN | |
10847 |
1935 Saara, karta propagandowa zachęcająca do głosowania za Niemcami, wysłana 13.I - w dniu plebiscytu z Sarbrucken do Ahnendorf, znaczek skasowany wirnikiem z nakładką propagandową. | Mi.181 |
| 40 PLN SOLD | |
10848 |
1936 III Rzesza, wyścig o "Brunatną wstęgę Niemiec", znaczek czysty. | Mi.621 |
| 20 PLN | |
10849 |
1936 III Rzesza, Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, seria znaczków z bloków, czyste, bardzo dobry stanie zachowania. | Mi.624-31 |
| 160 PLN | |
10850 |
1936 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 25+15 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.850 euro), sygnowany. | Mi.641x |
| 1 100 PLN | |
10851 |
1936 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa, ostemplowana okolicznościowo 8.9 w Norymberdze. | Mi.P273 |
| 30 PLN | |
10852 |
1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, statki, seria kasowana. | Mi.651-59 |
| 30 PLN | |
10853 |
1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 40+35 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.650 euro), sygnowany. | Mi.659x |
| 800 PLN | |
10854 |
1937 III Rzesza, 48.urodziny Hitlera, blok skasowany 20.4 datownikiem DEUTSCHE SCHIFFSPOST HAMBURG-AFRIKA P-D. WINDHUK DEUTSCHE AFRIKA-LINIEN z wyróżnikiem "a", doskonały stan zachowania. | Mi.Bl.7 |
| 120 PLN | |
10855 |
1937 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec" blok 4 z czerwonym nadrukiem, kasowany okolicznościowo 1.8 w pierwszym dniu obiegu; z pełną oryginalną gumą. | Mi.Bl.10 |
| 150 PLN | |
10856 |
1937 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec" blok 4 z czerwonym nadrukiem, kasowany w Wałbrzychu 12.8 datownikiem eksploatacyjnym WALDENBURG (SCHLES.) 1; dobry stan zachowania. | Mi.Bl.10 |
| 120 PLN | |
10857 |
1937 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa, ostemplowana okolicznościowo 3.9 stemplem sztafetowej poczty marszowej na trasie Drezno - Hof - Norymberga; karta z niewielkim poziomym zagięciem u góry). | Mi.P264 |
| 120 PLN | |
10858 |
1937-1944 III Rzesza, zestaw znaczków skasowanych okolicznościowo na wycinkach (same znaczki kasowane Mi.55 euro). | |
| 120 PLN | |
10859 |
1938 Plebiscyt w Austrii - znaczek wydany z okazji plebiscytu (wydanie berlińskie) na karcie pocztowej wysłany 10.4 z Wiesbaden w dniu głosowania, przesyłka do Polski z dopłatą. | Mi.662 |
| 40 PLN | |
10860 |
1938 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, widoki Marchii Wschodniej (Ostmark) i kwiaty, seria kasowana. | Mi.675-83 |
| 30 PLN | |
10861 |
1938 III Rzesza, ilustrowana karta propagandowa wydana z okazji plebiscytu za włączeniem Austrii do Rzeszy. | Mi.P268 |
| 80 PLN | |
10862 |
1939 III Rzesza, FDC - Międzynarodowa Wystawa Samochodowa w Berlinie, seria okolicznościowa ostemplowana 17.2 na specjalnej karcie w pierwszym dniu obiegu (Mi.70 euro). | Mi.686-88 |
| 80 PLN | |
10863 |
1939 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.320 euro), poza naturalną płytką fałdką w papierze zachowany w pięknym stanie. | Mi.699 |
| 480 PLN | |
10864 |
1939 III Rzesza, Kameradschaftsblok der Deutschen Reichspost (I), seria czysta. | Mi.702-13 |
| 120 PLN | |
10865 |
1939 III Rzesza, seria okolicznościowa z dopłatą skasowana 14.10 na kopercie w Wurzen. | Mi.702-13 |
| 30 PLN | |
10866 |
1940 III Rzesza, gonitwa "Derby Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 25+100 Pf. (Mi.104 euro), zachowany w pięknym stanie. | Mi.746 |
| 160 PLN | |
10867 |
1940 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", znaczek czysty. | Mi.747 |
| 180 PLN | |
10868 |
1940 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.480 euro), zachowany w pięknym stanie. | Mi.747 |
| 760 PLN | |
10869 |
1941 III Rzesza, Wiedeńskie Targi Wiosenne, seria znaczków z dolnym marginesem, na kopercie ostemplowana okolicznościowo 16.3 we Wiedniu. | Mi.768-71 |
| 40 PLN | |
10870 |
1941 III Rzesza, wyścigi trzylatków "Das Blaue Band", narożny czworoblok znaczków za 25+100 Pf. (Mi.68 euro), zachowany w pięknym stanie. | Mi.779 |
| 120 PLN | |
10871 |
1941 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", narożny czworoblok znaczków za 42+108 Pf. (Mi.48 euro), zachowany w pięknym stanie. | Mi.780 |
| 80 PLN | |