The auction will start on 19.04.2024

Auction 112. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5011

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6x2A
300 PLN
5012

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
100 PLN
5013

1943 karta obiegowa o nominale 10 f, datowana i wysłana 31 XII , na odwrocie życzenia noworoczne; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
120 PLN
5014

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja.

Fi.Cp11
1 200 PLN
5015

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, znaczek z bloku sprzedawanego przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, do tego czasu znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja.

Fi.(bl.1)
500 PLN
5016

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.(bl.2)
200 PLN
5017

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
500 PLN
5018

1944 rocznica obrony Warszawy, parka znaczków z bloku z górnym marginesem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.(bl.7)
200 PLN
5019

1944 Święto Morza, seria kasowana na liniowanym pionowo papierze listowym (Fi.450.-), gwarancja.

Fi.9-11
420 PLN
5020

1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.9-11
700 PLN
5021

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

Fi.12-4
300 PLN
5022

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14
350 PLN
5023

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f. poza kilkoma przebarwieniami w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.15
40 PLN
5024

1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. na białym papierze, piękny stan, gwarancja.

Fi.15x
60 PLN
5025

1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja.

Fi.16
250 PLN
5026

1944 Święto Żołnierza - Husarz, znaczek za 50 f. na jednej podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.16
45 PLN
SOLD
5027

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.16, bl.7
350 PLN
5028

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
90 PLN
5029

1944 Herby miast, seria czysta w pięknych marginesowych czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.17-21
800 PLN
5030

1944 Herby miast, marginesowa czysta seria, gwarancja.

Fi.17-21
100 PLN
SOLD
5031

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
400 PLN
5032

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
60 PLN
5033

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
80 PLN
5034

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
400 PLN
5035

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,.

Fi.23-24
180 PLN
5036

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja.

Fi.25
60 PLN
5037

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, parka kasowanych znaczków za 25 gr. na wycinku, gwarancja.

Fi.25
120 PLN
5038

1944 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
60 PLN
5039

1944 Święto Artylerii, dwa znaczki za 20 gr w kolorze szarozielonym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

Fi.27
180 PLN
5040

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
80 PLN
5041

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk (Fi.400.-), oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - skasowany 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania, na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru niewykluczone, że doklejono tu była treść ogłoszenia; gwarancja.

Fi.Cp10z
350 PLN
5042

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
150 PLN
5043

1944 Dni Morza, karta pocztowa skasowana 24.VI datownikiem i dodatkowo stemplem okolicznościowym "DNI MORZA";

Rok Olimpijski, całostka o brunatnoczerwonym znaku opłaty na kartonie szarym gładkim o wymiarach 100x75 mm, ostemplowana grzecznościowa 1.IX;

Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 27.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; wycena katalogowa karta Fi.850.-; gwarancja.

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
600 PLN
5044

1944 Rok Olimpijski, całostka.

Fi.Cp20x
360 PLN
5045

1944 Rok Olimpijski, całostka.

Fi.Cp20y
300 PLN
5046

1944 Warszawa walczy, całostka czysta (Fi.100.-); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
5047

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu (Fi.100.-), niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
80 PLN
5048

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp26
120 PLN
5049

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
25 PLN
5050

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze intensywnie niebieskim, czysta (Fi.200.-); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28a
250 PLN