The auction will start on 21.06.2024

Auction 112. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10465

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston-Warszawa.


30 PLN
10466

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie datowniki Toronto i Warszawa; stempelek kapitana odbity w kolorze fioletowym.


30 PLN
10467

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej GENERAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy.


30 PLN
10468

1972 kartka z lotu balonowego z okazji Igrzysk Olimpijskich w Sapporo.


25 PLN
10469

1972 kartka z pierwszego lotu samolotu TU134 na trasie Warszawa - Berlin.


30 PLN
10470

1972 list lotniczy z pierwszego lotu PANAM na trasie Warszawa - Nowy Jork.


30 PLN
10471

1972 list z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Bagdad, na odwrocie stemple odbiorcze.


40 PLN
10472

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


10 PLN
10473

1973 list z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Nowy Jork.


30 PLN
10474

1973 cztery listy z lotu pocztowego nad warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka, każda koperta z inną winietką okolicznościowa lotu.


40 PLN
10475

1974 koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" o sygnaturze (X.73) wysłana 29.5 z Warszawy do Hammonton w USA, jednowierszowy stempelek "NOT FOR RURAL CARRIER No I RAF".

Fi.Ck59
80 PLN
10476

1974 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na X Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN; koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" z prywatnym dodrukiem - "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ 13 CZERWIEC - 7 LIPIEC 1974 ROK FUSSBALL - WELTMEISTERSCHAFT PRZELOT POLSKIEJ REPREZENTACJI PIŁKARSKIEJ", sygnatura (X.73); temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.Ck59
20 PLN
10477

1974 Tajwan (Taipei), list lotniczy z Taipei wysłany 9.IV do Niemiec.


Mi.1003 
20 PLN
10478

1975 kartka z lotu okolicznościowego w 20. rocznice pierwszego lotu Interflug na trasie warszawa - Berlin.


30 PLN
10479

1976 list lotniczy z inauguracyjnego lotu niemieckiego Interflugu na trawie Warszawa - Berlin.


40 PLN
10480

1977 list z lotu inauguracyjnego LOT'u na trasie Warszawa - Dubaj - Bombaj - Bangkok.


60 PLN
10481

1977 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Bombaj.


30 PLN
10482

1978 list harcerskiej poczty balonowej z Limanowej.


20 PLN
10483

1980 kartka z lotu polskiej reprezentacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie na trasie Warszawa - Moskwa.


50 PLN
10484

1981 kartka okolicznościowa pierwszego lotu samolotu PLL Lot Ił 62 imienia gen. W. Sikorskiego.


40 PLN
10485

1981 list z pierwszego lotu na trasie Warszaw - Kraków - Rzym, na odwrocie stempel odbiorczy.


25 PLN
10486

1981 lot jubileuszowy w 60-lecie lotów linii "AEROTARG" Poznań - Warszawa.


30 PLN
10487

1981 lot jubileuszowy w 60-lecie lotów linii "AEROTARG" Poznań - Warszawa.


30 PLN
10488

1981 list lotniczy z pierwszego lotu samolotu lot im. gen. W. Sikorskiego z Warszawy do Londynu.


50 PLN
10489

1983 list okolicznościowej poczty szybowcowej z okazji ogólnopolskiej wystawy filatelistycznej w Toruniu.


30 PLN
10490

1983 list lotniczy z okazji 300. rocznicy bitwy pod Wiedniem na trasie Warszawa - Wiedeń.


30 PLN
10491

1983 list lotniczy z okazji 300. rocznicy bitwy pod Wiedniem na trasie Warszawa - Wiedeń.


20 PLN
10492

1983 list okolicznościowej poczty szybowcowej na trasie Toruń - Chełmno z okazji ogólnopolskiej wystawy filatelistycznej w Toruniu.


20 PLN
10493

1983 list lotniczy z okazji 300. rocznicy bitwy pod Wiedniem na trasie Warszawa - Wiedeń.


40 PLN
SOLD
10494

1983 Przelot papieża Jana Pawła II na trasie Kraków-Rzym, koperta z kasownikiem okolicznościowym przesłana 23.06, na odwrocie watykański datownik okolicznościowy.


40 PLN
10495

1984 książka Henri L. Nierinck'a "Recovered mail airplane crashes 1918 - 1978" z skatalogowanymi wypadkami lotniczymi, z których ocalała przesyłana korespondencja, książka dwujęzyczna po francusku i angielsku, 366 stron, czarno białe ilustracje, twarda oprawa.


600 PLN
10496

1985 kartka z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa -Delhi.


40 PLN
10497

1985 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Delhi, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
10498

1985 kartka z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Delhi.


40 PLN
10499

1985 list lotniczy z pierwszego lotu samolotu lot im. Janusza Kusocińskiego z Warszawy do Nowego Jorku.


50 PLN
10500

1985 list lotniczy z inauguracyjnego lotu na trasie Warszawa - Dehli.


50 PLN
10501

1987 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Pekin, na odwrocie stempel odbiorczy.


70 PLN
10502

1987 list lotniczy z inauguracyjnego lotu na trasie Warszawa - Pekin.


50 PLN
10503

1989 kartka z okolicznościowego lotu w 75. rocznicę poczty lotniczej z twierdzy w Przemyślu.


50 PLN
10504

1993 list okolicznościowej poczty śmigłowcowej z Olsztyna z okazji światowej wystawy filatelistycznej w poznaniu.


30 PLN