Auction 112. Communist Poland 1945-1952

7009

1950 groszy, miejscowy list z Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
7010

1950 groszy, list miejscowy z Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
7011

1950 groszy, list miejscowy z Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, brak klapy koperty.

Fi.527
Mi.665
40 PLN
7012

1950 groszy, kartka z Trzebini do Tuszowa opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
7013

1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
7014

1950 groszy, list firmowy z Borzęcina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3C w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
7015

1950 groszy, list firmowy z Gliwic 20.11.50 do Warszawy, nadruki dyrekcyjne typ 3B w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
7016

1950 groszy, list polecony z Katowic do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.527, 530
Mi.665, 668
15 PLN
7017

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
7018

1950 "groszy - lokalny", Piła 2, znaczki za 15 zł Plan 6-letni czworoblok z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na liście wysłanym 21.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 2 z wyróżnikiem "*aa*"; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; koperta firmowa "PAŃSTWOWE POZNAŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE ODDZIAŁ W PILE"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielki ubytek narożnika).

Fi.527I
Mi.665
2 000 PLN
7019

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 7 jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, frankatura wielokrotna - ekspresowy list polecony wysłany z Łodzi 8.II.51 do Warszawy, gwarancja.

Fi.527I
Mi.665
1 200 PLN
7020

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
7021

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list wysłany 6.I.1951 z Wrocławia do Warszawy.

Fi.527II
Mi.665
20 PLN
7022

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
7023

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
7024

1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest.

Fi.527MK2
Mi.562
800 PLN
7025

1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.528
Mi.563
50 PLN
7026

1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czerwony nadruk "groszy" typu 21, czysty, dobry stan zachowania.

Fi.528
Mi.666
80 PLN
7027

1950 "groszy" typ 5 - wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem znaczki (wg.PZP grupa C) Hibner-Kniewski-Rutkowski na liście miejscowym opłaconym według taryfy zamiejscowej nadanym 28.11 w Łodzi, poczta unieważniła tylko 2 znaczki (zgodnie z taryfą); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.528
Mi.666
100 PLN
7028

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
100 PLN
7029

1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
50 PLN
7030

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
7031

1950 "II ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU" z wyróżnikiem "***" Warszawa 1, seria znaczków na specjalnej kopercie ostemplowana okolicznościowo 18.11 - koperta maksimum; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 50 088).

Fi.530, 531II
Mi.668-69
40 PLN
7032

Fi.530B1
30 PLN
7033

1950 "groszy" znaczki w nowej walucie za 45 gr przedrukowane omyłkowo nadrukiem typu 4, frankatura wielokrotna na liście poleconym wysłanym 15.12 z miejscowości Suchowola k.Radzynia Podlaskiego do Warszawy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (patrz Polskie Znaki Pocztowe t.II s.439); gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.531I
Mi.669
250 PLN
7034

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 45 gr. typu II z podwójnym moletowaniem liter W, Y i K, gwarancja.

Fi.531II B1
Mi.669
40 PLN
7035

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru.

Fi.532
Mi.670
30 PLN
7036

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, wzór znaczka za 45 gr. z odpowiednim stempelkiem i adnotacjami na odwrocie; stosowanie przedwojennej maszyny perforacyjnej z napisem WZÓR po wojnie zarzucono i powrócono do stempelków (jw), sporadycznie zastosowana ją kilka razy po 1954 roku, lekkie zagniecenia pokazano na skanie, na życzenie atest eksperta PZF.

Fi.532 WZÓR
Mi.670
500 PLN
7037

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
7038

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
7039

1950 Bolesław Bierut, seria w parkach z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.533-40
Mi.671-8
300 PLN
7040

1950 Bolesław Bierut, znaczek za 10 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.534
Mi.669
50 PLN
7041

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7042

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7043

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7044

Fi.535
Mi.673
20 PLN
7045

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
7046

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
80 PLN
7047

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN
7048

Fi.535
Mi.673
15 PLN