Auction 112. Local postage 1944-1945

5418

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 2 zł./24 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 1o0 szt.), cena wywoławcza uwzględnia tylko połowę dopłaty za przywieszkę z Gapą - Pw1 (Fi.+100%); poza brakiem narożnika (rabat 75%) w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.21 Pw1
225 PLN
5419

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie fioletowej, niewielki nieznaczny nakład, gwarancja Rzadkosz.

Fi.21c
800 PLN
5420

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym typ V o nakładzie 273 sztuki, gwarancja Walocha.

Fi.22
250 PLN
5421

1944 Niezabitów, zestaw czterech znaczków z nadrukiem odwróconym, wartość katalog Fischer 14.400,- zł, każdy znaczek gwarancja Walocha.

Fi.22-23No, 25-26No
12 900 PLN
5422

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem najrzadszego typu IV trzema stempelkami - gumowymi "Polska" i "belka" oraz metalowym "RUDNIK n SANEM", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 9 szt. - to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, mimo uszkodzonego ząbka po prawej ogólnie w ładnym stanie, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński.

Fi.22IV
4 000 PLN
5423

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem odwróconym typu VI w pięknym stanie, fotoatest Walocha.

Fi.24No
2 700 PLN
5424

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym typ VII, nakład 68 sztuk, fotoatest Rzadkosz.

600 PLN
5425

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, pochodzący od klienta narożny znaczek z "Gapą" za 2 zł./60 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład pojedyncze sztuki, zakładam, że mniej niż 20 szt.), ze względu na jeden lekki ślad podlepki na lewym narożniku marginesu cena wywoławcza uwzględnia połowę dopłaty za przywieszkę z Gapą - Pw1 (Fi.+100%); poza tym w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.27 Pw1
3 750 PLN
5426

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, pochodzący od klienta narożny znaczek z "Gapą" za 2 zł./1 zł. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład pojedyncze sztuki, zakładam, że mniej niż 20 szt.), ze względu na jeden lekki ślad podlepki na marginesie cena wywoławcza uwzględnia tylko 30% dopłaty za przywieszkę z Gapą - Pw1 (Fi.+100%); poza tym w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.29 Pw1
3 250 PLN
5427

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 2 zł./60 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład pojedyncze sztuki, zakładam, że mniej niż 20 szt.), cena wywoławcza uwzględnia tylko połowę dopłaty za przywieszkę z Gapą - Pw1 (Fi.+100%); piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.33 Pw1
3 750 PLN
5428

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie z prześwitką na dole znaczka, gwarancja.

Fi.34Np
500 PLN
5429

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie - prześwitka, gwarancja.

Fi.35Np
900 PLN
5430

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, niekatalogowany znaczek w słabym stanie, mała prześwitka i rozdarcie, gwarancja.

Fi.35aNp
900 PLN
5431

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, niewielki nieznany nakład, gwarancja.

Fi.47
1 200 PLN
5432

Fi.48
1 200 PLN
5433

1944 Rudnik nad Sanem, całostka GG z nadrukiem lokalnym bez belki zasłaniającej napis "POSTKARTE", gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2b
1 100 PLN
5434

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 350 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

80 PLN
5435

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Danowski, Rzadkosz.

110 PLN
5436

110 PLN
5437

1945 GOSTYŃ WIELKOPOLSKI, kompletna seria znaczków serii historycznej z nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ i nowy nominał 50/15 gr., 1 zł./25 gr., 3 zł./30 gr. lub 3 zł./15 gr."; wydanie przygotowywane dla Kielc lecz ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami jako prywatnymi nalepkami opłaty gotówkowej; zazwyczaj spotykane to bez gumy, tu wyjątkowo znaczek za 50/15 gr. z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni, sygnowane B.Miller, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-4
1 000 PLN
5438

110 PLN
5439

90 PLN
5440

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz.

90 PLN
5441

1945 Milanówek, znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym w barwie czerwonej, zachowana ilość tego znaczka jedynie 86 sztuk!, stan idealny, gwarancja.

Fi.4a
1 200 PLN
5442

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Perzyński.

70 PLN
5443

90 PLN
5444

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

140 PLN
5445

140 PLN
5446

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, znaczek bez gumy, nakład 96 sztuk, gwarancja podniesiona do połowy Krawczyk.

700 PLN
5447

1945 Brwinów, znaczki z nadrukami lokalnymi stemplowane na liście kasownikiem Podkowy Leśnej z datą 27.06. adresowanym do Brwinowa, znaczek za 1zł/2gr. z nadrukiem podwójnym w; jednym w barwie czarnej, drugim w barwie fioletowej, gwarancja przy znaczkach Walocha.

Fi.14Np, 15c, 18c, 21
1 620 PLN
5448

1945 "katalog znaczków pocztowych polskich wydanych w latach wielkiej wojny 1941 - 1945" autorstwa Tadeusza Gryżewskiego, 26 stron.

30 PLN