Auction 111. Neubrandenburg

46329

4 000 PLN
46330

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

400 PLN
46331

500 PLN
46332

Fi.4ay1A
200 PLN
46333

Fi.4ay1A
60 PLN
46334

1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze (Fi.100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
80 PLN
46335

Fi.5IIcx4C
6 000 PLN
46336

1944 wydanie obiegowe - Kaplica, rzadka odmiana znaczka za 20 f. w kolorze ciemnooliwkowym na papierze białym gładkim średnim (Fi.1250.-), bez peforacji na dole (kilka z nakładu 100 szt.), widoczne na skanie pękniecie papieru na marginesie, gwarancja i opis "5IIdx3C" "5d" i (4) Schmutz.

Fi.5IIdx3C
1 000 PLN
46337

450 PLN
46338

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

500 PLN
46339

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. na zaadresowanej karcie, gwarancja.

800 PLN
46340

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, zamieniono kolory, pominięto lub źle oznaczono wycenę znaczków bez podlepek, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja i opis "cflbrązowy pap.średni" - tak winien być skatalogowany, Schmutz.

Fi.9ax1
400 PLN
46341

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana); w literaturze podano wielkość arkusza jako 5 x 2; powyższy walor wskazuje, że to nieprawdziwy zapis; odmiana na papierze białym gładkim grubym była drukowana analogicznie do "Kapliczki", której wydrukowano jedynie 32 szt., w dwu arkusikach o rozmiarach 4 x 4 (nie jak podają 4 x 8); drukowano je bowiem na typowej bibule z zeszytu szkolnego, a na niej mieści się arkusz 4 x 4; przy druku znaczka "Caritas" papier był cieńszy, ale format pozostał taki sam - arkusz drukarski zawierał 16 szt. znaczków; nie zachował się żaden większy fragment arkusza obu wspomnianych znaczków, gwarancja Schmutz.

Fi.9bx2
4 800 PLN
46342

1944 Caritas, jednostronnie cięty u dołu marginesowy znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym gumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), ta winna być skatalogowana jako 9bx2, poza lekkimi przebarwieniami zachowana w niezłym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.9bx2
150 PLN
46343

Fi.9ax2
300 PLN
46344

1944 Gryf, całostka za 10 fen typu 2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) - na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm, z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K i kreseczka pomiędzy TA w napisie KARTA", a nad lewą częścią napisu KARTA POCZTOWA odciśnięte zbyt płytko wycięte dno matrycy; znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; dobry stan zachowania; gwarancja.

120 PLN
46345

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2
120 PLN
46346

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty w wąskim formacie (61x100mm) - w/g klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp2x
120 PLN
46347

1944 Syrena, karta pocztowa o jasnobrązowym znaku opłaty bez usterki, na papierze jasnoszarawobrązowym pakunkowym ze znakiem wodnym - 17 prążków na 2 cm, o grubości 0,09 mm, jednostronnie gładzonym, bez napisu POCZTÓWKA; z obiegu, znak opłaty skasowany 4 MARZ 1944 datownikiem, niewielki nakład 400 sztuk (Fi.500.-); słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3aIx
350 PLN
46348

Fi.bl.3
300 PLN
46349

1944 rocznica obrony Warszawy, blok.

Fi.bl.7
260 PLN