Auction 111. Post offices abroad 1919-1939

44908

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.29-31
Mi.31II-33
100 PLN
44909

Fi.29-31
1 000 PLN
44910

1937 Port Gdańsk, całostka z hasłem propagandowym b, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3b
500 PLN
44911

1937 Port Gdańska, całostka z hasłem propagandowym c, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
500 PLN
44912

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem (Fi.550.-), hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
500 PLN
44913

500 PLN
44914

1937 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Nowego miasta nad Drwęcą, firmowe pieczecie lakowe.

450 PLN
44915

Fi.29
240 PLN
44916

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr - frankatura pojedyncza (Fi.250.-) znaczek na kopercie (druki) listu do Ostrowa Wlkp. ostemplowany 11 XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "*" (Vogels 1.1.18.5); gwarancja Krawczyk.

Fi.32
Mi.34
200 PLN
44917

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.32-5
25 PLN
44918

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
44919

Fi.32-35
Mi.34-37
40 PLN
44920

1938 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, 50 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list wysłany 28 XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" nad mostkiem, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.1.1.15a.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "PAGED Polska Agencja Drzewna Spółka z ogr. odp. ODDZIAŁ GDAŃSKI"; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.287I
Mi.308I
600 PLN
44921

1938 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, 55 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list zleceniowy koperta - druk o sygnaturze P.P.T.T. Nr 53/Poczt. (III.-937) wysłany 8.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i", odciśniętym dodatkowo powyżej, zwraca uwagę ciekawa usterka stempla, litera "i" wyróżnika przerwana w połowie - wyglądająca jak pionowy wielokropek; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; owalny stempelek nadawcy "Fritz Elhardt Jnh. KARL SCHIMMELMMAN", na odwrocie datownik odbiorczy; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I
800 PLN
44922

1938 Port Gdańsk, "ŻĄDANIE ZWROTU LUB ZMIANY ADRESU PRZESYŁEK POCZTOWYCH", polski znaczek opłaty bez przedruku użyty w Gdańsku na wycinku dokumentu pocztowego o sygnaturze "M.P.i T. Nr.98-poczt.(XI.36) 10.000", znaczek unieważniony 4 IV datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "l", w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" opisano dwa rodzaje tych formularzy (ten jest skatalogowany pod nr.15.2), jako znaną datę jego użycia podano dzień z tego właśnie wycinka 07.04.1938, a stopień rzadkości określono jako RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych odbitek), co dodatkowo świadczy o rzadkości tych dokumentów, to fakt, że jako ilustrację w książce wykorzystano czarno-białą reprodukcję formularza skatalogowanego jako 15.1, a ten 15.2 wcale nie został pokazany, unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.299
Mi.320
800 PLN
44923

Fi.Cp4
150 PLN
44924

1938 Port Gdańsk, całostka z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości, piękny stan.

Fi.Cp4
120 PLN
44925

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka.

Fi.Cp4
250 PLN
44926

1938 Port Gdańsk, karnet - "WESOŁYCH ŚWIĄT", ze świątecznymi datownikami okolicznościowymi głównych miast polskich: Warszawy, Krakowa, Lwowa, Wilna, Lublina, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska (Myślicki 37 039-048).

Fi.KO4
700 PLN
44927

1939 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 11 VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Żnina; znaczek unieważniono jednoobrączkowym datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną nad literą T obrączką (Vogels 2.1.5b.2); znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.34
Mi.36
250 PLN
44928

600 PLN
44930

2018 Port Gdańsk, monografia autorstwa Hansa Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920 -1939 Stemple ręczne, druki i nalepki", nowa, twarda obwoluta, 780 stron, bogato ilustrowana i poszukiwana, bardzo niski nakład.

250 PLN