The auction will end on 03.10.2022
The auction ends in:

Current auction Neubrandenburg

Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35579

1942 Oflag IIE - oddział garażowy "K" - oznaczenie K wzięło się od pierwszej litery wyrazu Kaserne (Koszary), a związane było z miejscem rozlokowania młodszych stopniem jeńców w garażach po niemieckiej jednostce pancernej; karta wysłana 17.10 do miejscowości Radziechów pod Lwowem, zwraca uwagę wykonany drzeworytem stempelek "FUNDUSZ OBOZOWY IIE/K" - organizacji jenieckiej zajmującej się zbieraniem pieniędzy wewnątrz obozu i wysyłaniem ich do rodzin najbardziej potrzebujących pomocy; stempelek cenzora nr.8 z jego parafką, w lewym dolnym rogu wpisano pierwsze litery nazwiska nadawcy - "Re" od "Rajtar", ułatwiało to cenzurze segregację przesyłek i służyło temu, aby jeden cenzor sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co umożliwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; niezwykle ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
Bid
35580

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

Fi.1
400 PLN
Bid
35581

1944 Kaplica, dwa znaczki za 20 f. w kolorze jasnozielonym na karcie pocztowej skasowane 3 XII stemplem okolicznościowym "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ" z gołębiem pocztowym i datownikiem, który odciśnięto również na karteczce z adresem odbiorcy; pod adresem nieznany do tej pory dwuwierszowy stempel "ZAPROSZENIE / ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ" (porównaj stempelek "Wystawa Młody Las" Filatelista nr.7/1977); rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.1
1 600 PLN
Bid
35582

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

Fi.1
500 PLN
Bid
35583

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.550.-), gwarancja Schmutz.

Fi.2
500 PLN
Bid
35584

1944 Syrena, nierozcięta parka z pięcioznaczkowego ciętego arkusika drukarskiego na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
200 PLN
Bid
35585

1944 wydanie obiegowe - Syrena, cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze z błędem "przekreślone O w POCZTA", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
250 PLN
Bid
35586

1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze (Fi.100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
80 PLN
Bid
35587

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

Fi.8
450 PLN
Bid
35588

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

Fi.8
500 PLN
Bid
35589

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, zamieniono kolory, pominięto lub źle oznaczono wycenę znaczków bez podlepek, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja i opis "cflbrązowy pap.średni" - tak winien być skatalogowany, Schmutz.

Fi.9ax1
400 PLN
Bid
35590

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f. odmiana koloru szaroczarna na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), tu rzadka odmiana z gumą zachowaną na całej powierzchni, gwarancja i opis (w/g Makowskiego) "8a" Schmutz.

Fi.9bx2
300 PLN
Bid
35591

1944 Kaplica, koperta z oliwkowozielonym znakiem opłaty na jasnobrązowo-pomarańczowym papierze pakunkowym prążkowanym (17 prążków na 2 cm), z oryginalnego obiegu (Fi.3500.-), znak opłaty unieważniony kasownikiem z dostawioną datą 7 LUT. 1944, niewielki ogólny nakład (350 szt.), według artykułu pp.K.Krupy i P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" nr.12/2013: "Koperty Ck1 z autentycznego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis "Ck1dx oliwkowozielona" Schmutz.

Fi.Ck1dx
4 200 PLN
Bid
35592

1944 Gryf, całostka za 10 fen typu 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara) - na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm, z błędem "kropka nad dolnym ramieniem K w napisie KARTA"; datowana na odwrocie "Gross Born Rederitz 17/III 44.", znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
200 PLN
Bid
35593

1944 Caritas, całostka o fioletowobrązowym znaku opłaty za 5 fen. na jasnozielonym liniowanym papierze ze znakiem wodnym LESSER, wąski format (55x95mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.xt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i rzadki stempelek z gryfem, znak opłaty unieważniony dwuobrączkowym datownikiem GROSS-BORN Poczty oflagu IID; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja i opis.

Fi.Cp2b
600 PLN
Bid
35594

1944 Syrena, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA, znak opłaty z wyjątkowo rzadko spotykanymi rozjaśnieniami na prawych rogach - to tzw."barwne odciski paluchów drukarza" jak, niebanalnie, określił to zjawisko P.Pelczar w "Przeglądzie Filatelistycznym" 10/2013; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3Ix
800 PLN
Bid
35595

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, całostka obozu IID adresowana do Izby Chorych, części wspólnej obozów górnego i dolnego, poprzez którą następowała wymiana korespondencji, ilustrowana karta obiegowa - A.Mickiewicz, o nominale 20 f z ilustracją w kolorze szaroczarnym o wyraźnym rysunku, wysłana 20.V do Izby Chorych, znak opłaty unieważniony datownikiem oflagu IIE; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
200 PLN
Bid
35596

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o brązowym znaku opłaty w wąskim formacie (54x92mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [...] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp18y
200 PLN
Bid
35597

1944 wystawa filatelistyczna, okolicznościowy blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.3
300 PLN
Bid
35598

1944 rocznica obrony Warszawy, blok.

Fi.bl.7
260 PLN
Bid
35599

1944 grafika obozowa, przygotowana z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna, przedstawiająca motyw herbowy miasta: św.Krzysztofa przenoszącego Dzieciątko Jezus przez rzekę; bardzo dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia).


500 PLN
Bid