The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31586

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
31587

1916 Sosnowiec, seria stemplowana, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
100 PLN
SOLD
31588

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
31589

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
31590

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
31591

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
31592

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonym odcieniem (Fi.6500.-), na wycinkach - znaczek za 10 f. z karty pocztowej, a za 20 f. z koperty oznaczony jako kasowany grzecznościowo; do niedawna jako prawidłowo użyte uznawano tylko znaczki za 10 f., a te za 20 f. znane były tylko na listach z Zawiercia traktowanych przez część ekspertów jako opłacone niezgodnie z przepisami, niedawno znaleziono wycinek (list ze Stuttgartu) opłacony znaczkiem za 20 f. całkowicie prawidłowo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1-2Ia
6 000 PLN
31593

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn".

Fi.1I
1 200 PLN
31594

1916 Zawiercie, znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila, o różnych odcieniach: jedna bardziej lila ze środkiem zielonym, druga bardziej szara ze środkiem niebieskozielonym, bez gumy, oba gwarancja Mikstein.

Fi.1III
240 PLN
31595

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
SOLD
31596

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
31597

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
4 500 PLN
31598

1916 Częstochowa, list miejscowy przesłany 18.5, datownik poczty miejskiej "STADT-POST CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA POCZTA MIEJSKA" i dodatkowy stempelek określający wysokość opłaty tu - 10 (fenigów); dobry stan zachowania; na karcie albumowej (Fi.500.-).

Fi.1c
400 PLN
31599

1916 Warszawa, kartka z Włocławka do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w warszawie i stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej, dziurki po archiwizacji.

Fi.2a
40 PLN
SOLD
31600

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
31601

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce wysłanej 15.12 z Sosnowca, trzywierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury "Geprüft / Milit. Postüberwachungstelle / Gen. Gouv. Warschau. "; dobry stan zachowania.

Fi.2b
100 PLN
31602

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
31603

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
31604

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
31605

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
31606

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
180 PLN
31607

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
31608

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
31609

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
320 PLN
31610

1916 Łódź, widokówka z Brześcia Litewskiego pisana po polsku wysłana 22.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 191, doręczona przez Pocztę Miejską 28.10 co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; przebarwienia; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
31611

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
31612

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
31613

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
31614

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5
70 PLN
31615

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.5
60 PLN
31616

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
750 PLN
31617

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.5a
500 PLN
SOLD
31618

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek w kolorze liliowoczerwonym z pustopolem na marginesie, gwarancja.

Fi.5a
250 PLN
31619

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+50.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
31620

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym unieważniony -8.JUL.1916 stemplem pomocniczym typu 2Ib na kopercie firmowej hotelu "Metropol" - co ciekawe przed dniem wprowadzenia znaczków do obiegu (24.VII.) - albo ustawiono błędnie datę - winno być 28.JUL.1916, albo znaczki były dostępne wcześniej i ostemplowano je grzecznościowo, wszystkie elementy są prawdziwe, gwarancja firmowa Plewka.

Fi.5a, 2Ib
300 PLN
31621

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym, ze znacznie przesuniętym w pionie ząbkowaniem - na dole widoczny fragment podstawy znaczka w położeniu tete-beche, unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 z wyróżnikiem "a" w kolorze czarnym, gwarancja.

Fi.5b, 2 III
400 PLN
31622

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek w kolorze różowawoczerwonym bez gumy, gwarancja Mikstein.

Fi.5b
50 PLN
31623

1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja.

Fi.5b
1 100 PLN
31624

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym, gwarancja petriuk.

Fi.5b, 2III
100 PLN
31625

1916 Warszawa, luzak.

Fi.7
10 PLN
SOLD