Auction 110. PoW Murnau camp

35496

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, cięty znaczek za 1+1 mk., unikalny na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, nigdy dotąd nieoferowany: pochodzi z przerytowanej kliszy, ma oddzieloną literę A od litery O, poprawioną literę H, rozjaśnione ściany kościoła i usuniętą kreskę obok lewej krawędzi kartusza - przy usuwaniu tej kreski uszkodzony został lewy krzyżyk, który w miarę druku ulegał coraz większej deformacji; pięknie wytłoczony rysunek, bardzo ładna guma, z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yA (C nz)
4 800 PLN
35497

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
35498

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy w kolorze ciemnoniebieskim z tłem żółtopomarańczowym, a drugi czterokolorowy jasnoniebieski, zielony, czerwony (krzyż) i żółty (tło), to efekt kolejności druku - najpierw niebieski rysunek, a potem żółte tło - widać to najlepiej na zielonych dachach i nad górnym napisem, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC (ba, ad)
800 PLN
35499

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. w kolorze ciemnoniebieskim z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, czysty + kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yCba
750 PLN
35500

1944 rocznica Powstania Listopadowego, niekatalogowana próba znaczka w barach czarnej i bladoczerwonej całkowicie odmiennej od barw definitywnych, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.14P
3 800 PLN
35501

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, kasowane znaczki za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.14x2C
420 PLN
35502

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.14x2C
200 PLN
35503

1944 Kraty, karta pocztowa z nietypowym czarnogranatowym znakiem opłaty na kremowobrązowym sztywnym jednostronnie satynowanym papierze w formacie 90x72 mm; bez tekstu na odwrocie; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm - zespół cech IgN2 (Fi.4000.-); znak opłaty unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; na odwrocie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i noworoczne, na froncie wygumkowane nazwisko adresata; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja.

Fi.Cp11II
4 000 PLN
35504

1944 Kraty, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty w formacie 104x74 mm bez tekstu na odwrocie, niekatalogowana na prążkowanym papierze; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm - zespół cech IhN2; (katalogowane wersje IgN2, IiN2 i IIIiN2 Fi.po 3000.-) bardzo rzadki walor, poza niewielką prześwitką na odwrocie w dobrym stanie zachowania; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera też nie jest w tej wersji katalogowana; gwarancja i opis.

Fi.Cp11III
2 700 PLN
35505

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim (Fi.120.-), gwarancja.

Fi.D1a
100 PLN
35506

Fi.D1a
180 PLN
35507

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach 10 fen. - dwie odmiany koloru, 50 fen., 1 Mk. i 2 Mk, ładny stan.

1 600 PLN
35508

1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.11800.-/9800.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok).

Fi.1-8, bl.1
9 500 PLN
35509

1945 POLSKA MISJA REKRUTACYJNA W PARYŻU, list wysłany 20.VI za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej nr.801 z Paryża do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, trzywierszowa fioletowa pieczęć nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE/ DÉLEGUÉ DU MINISTRE/ DE LA DÉFENSE NATIONALE EN FRANCE" i okrągła czerwona pieczęć z godłem "H.Q. POLISH RECRUITING MISSION IN PARIS"; dwuobrączkowy datownik nadawczy FIELD POST OFFICE 801; w adresie nadawcy podano "Polish P.W.x Oflag VIIA Murnau"; bardzo rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN
35510

1945 "...RM ...Rpf Taxe perçue/ Gebühr bezahlt" stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 17.9 z Murnau do Weilheim; gwarancja Zierer BPP.

100 PLN